Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt tényleg mindenkinek...

Csill79 kérdése:

Itt tényleg mindenkinek tökéletes férje van aki tökéletes APA is persze?

Figyelt kérdés
Az én férjem messze nem tökéletes,sőt.Nem sokat foglalkozik a babánkkal!Megromlott a házasságunk mióta megvan a baba.Nálatok mi a helyzet?
2011. szept. 1. 14:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Ó annyi hibája van, hogy felsorolni is sok lenne, mégis azt hiszem én is és a gyerekek is megcsókolhatjuk a lába nyomát, hogy van! Viccet félre téve, minden hibája mellett szeret minket, és boldoggá akar minket tenni, és azt hiszem ennél többet nem kívánhatok tőle. Nálunk is vannak rosszabb időszakok, olyankor igyekszek mindent negatívan látni. De az igazság az, hogyha átrágjuk a gondjainkat megint elönt minket a rózsaszín köd. Van, hogy ennek két-három hetente kell megtörténnie, van hogy csak fél- egy évente. 9 éve élek vele párkapcsolatban, 5 éve vagyunk házasok, 3 gyermekünk született.
2011. szept. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Akkor itt tényleg sok a jó apa.Jó nektek.
2011. szept. 1. 15:15
 14/28 anonim ***** válasza:
73%
Az enyém nem tökéletes, kedves kérdező! Együtt akartuk a babát, de ő közölte a nő dolga ellátni... Mindig valami baja van hogy nem jól fogja, hogy lecsúszik a kezében, hogy fáj a dereka hogy ha megnyikkan miért sír... Próbálok segíteni hogy legyen önbizalma és ne féltse ennyire a kicsit, de hiába. Nem érti meg hogy más az életünk, nem tudok vele éjjel filmet nézni, nem fogja fel hogy fáradt vagyok. Nincs vita, normálisan élünk de én máshogy képzeltem... Lehet lepontozni hogy leírom őszintén a mi élethelyzetünket! Első baba és bízok benne hogy változni fog de erőltetni semmiképp se fogom. Az biztos hogy szereti de nem minden ember tud gyerekekkel bánni!
2011. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

informatikus férjem a rendőrségen leadta a kérvényét, hogy kamerákat szerelhessen. Az az eljárás, hogy ilyenkor kijönnek a rendőrök házhoz és kikérdezik a szomszédokat róla, hogy milyen ember, hol él és hogyan. Ki is jöttek. Kérdezték tőlem, hogy mégis milyen ember a férjem. Mondtam nekik, hogy számomra tökéletes. Szerintem egész du. azon nevettek:) De az engedélyt megadták:)))


A viccet félretéve tényleg nem tökéletes, mivel aonban én sem vagyok az, nekem igenis ő a legmegfelelőbb. Az, hogy imádja a fiát, imád engem, nem iszik, nem dohányzik és felelősségteljesen dolgozik ellensúlyozza azt, hogy rendetlen és itthon nem sokat segít, csak ha megkérem. De a kapcsolatunk tényeg jó, és nekem azt is megengedi, hogy beképzeltnek nevezzem. Mert az:)

2011. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Anélkül, hogy bárkit meg akarnék bántani, az, hogy milyen az apa-gyermek kapcsolata a feleségen is múlik/múlhat. Ismerek olyan családot, ahol apa-gyerek kapcsolatról szinte nem is beszélhetünk, mert anya (nem szándékosan) lassan leépítette: "Jaj, ne úgy fogd azt a gyereket" - és kivette a kezéből, ahelyett, hogy megmutatta volna, hogyan kell, "Nem jól eteted, így mellémegy a kaja" - és elveszi az etetést, "Ne dobáld, nem jó az neki" - és elveszi, "Add ide, nem hallod, hogy sír? Engem akar." Rengeteg ilyet tudnék írni :(

Az apáknak is le kell osztani a feladatot, neki is meg kell tudnia birkózni bizonyos helyzetekkel. Persze nem erővel átnyomni a feladatokat, mert nyilván vannak olyan férfiak, akik ha a fene fenét eszik, akkor sem pelenkáz, de ésszerűen, megbeszélve fel lehet osztani.


Nálunk apa feladata a fürdetés (egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor fürdettem én a csemetéket), ha itthon van, akkor ő etet, aki észreveszi, hogy cserélni kell a pelust, az cseréli. Amikor hazaér, a gyerekeket "átveszi", így én tudok takarítani, főzni, vagy csak magammal foglalkozni. Én altatom őket, ő akkor tud magával törődni. Minden este leülünk beszélgetni, hogy kivel mi történt aznap, ki miről mit gondol. Nem hozunk egymás nélkül olyan döntéseket, amik érinthetik a gyerekeket - persze ez alatt nem azt kell érteni, hogy melyik gyerek mit vegyen fel :)

Havonta- öthetente-háromhetente (mikor hogyan alakul) szabad szombatunk - szabad hétvégénk van. Olyankor igyekszünk csak a kettőnk dolgáról beszélgetni, a gyerekekről minimálisan esik szó. Most hétvégén éppen a nagyszülőkkel mennek a Minimax-os hajóra.


Az én férjem, azt gondolom, hogy nagyon jó apa és nagyon jó férj. Ugyanakkor messze nem tökéletes - én sem vagyok az :) Ha neki kéne a csekkeket, befizetnivalókat intéznie, már régen kikapcsoltak volna mindent. Felőle megehet minket a kosz, csak ha megkérem, akkor porszívózik. Vacsorát egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor tett elém (beleértve a felvágottak asztalratételét). A Wc és a fürdőkád takarításához nem is tudna hozzákezdeni, a ruhák mosása dettó. És mégis azt mondom, hogy nagyon jó apa és nagyon jó férj.

2011. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Hmmm.Nos, a férjemmel nagyon jól megvoltunk a baba születéséig. A munkája olyan, hogy van, hogy 4-5 napokat nincs itthon. Aztán a baba születésekor itthon volt 3 hetet, akkor a kicsinél elég sok mindenben segített, bár a kakis pelus csere az én feladatom volt, és fürdetni sem merte. De ebben nincs is semmi kifogásolni való-szerintem. Aztán visszament dolgozni. A kislány pedig ahogy nőt, egyre aktívabb lett, és egyre inkább nem tud vele mit kezdeni. Nem tud vele '"beszélgetni", játszani.Most 7 hónapos. Abban bízom, ha nagyobb lesz, akkor már jobban fogja igényelni a kislány társaságát. (Most pl ha hazaér, inkább pakolászik, kimegy a kertbe, meg számos más dologgal foglalkozik, mint a lányával... ami engem nagyon bánt, de fentieknek tudom be)

A háztartással nincs gond egyébként, abban régen is segített, és most is, ha itthon van.

Szóval ha a tökéletest keressük, akkor nem az, de másképp nem panaszkodhatom rá. Egy férfinek talán azért nehezebb elfogadni ha egy baba kerül a családba, mert nem neki KELL minden pillanatot vele töltenie és mindenben ellátnia. Ezt pedig más-más módon dolgozzák fel és élik meg a mindennapokban.


Kérdező, Te miért vagy elkeseredett?

2011. szept. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Háát azt nagyon hosszú lenne leírni,de a lényeg,hogy nagyon nem így képzeltem:(Azt hittem,hogy ha vannak is hibái,a lányát imádni fogja.Azt hittem majd etet,pelenkáz,fürdet,kel hozzá éjjel.Azt hittem ha hazaér a munkából megszünik minden,csak mi számítunk.Azt hittem lejön velünk a játszóra,mert érdekli,hogy mennyire élvezi a lánya az ottlétet.Azt hittem mindezt megoszthatom valakivel.....Szóval sok mindent hittem.
2011. szept. 1. 22:23
 19/28 anonim ***** válasza:

Perszehogy nincs tokéletes férfi,de azért majdnem az van :)

Az én párom nagyon helytáll apaszerepben,etet,dajkál,furdet pelenkáz és még a kakitol sem fél.Mondjuk csak 7végente van itthon,de akkor 100%ig átadja magát a kislányunknak.Nem félek attol,hogy bármilyen gond lenne nála az apáskodással.

A multkor e kellett mennem 2napra 700km-re temetésre,mert a nagynénémet temették,és o hazajott Csehországbol,kivett szabit,csakhogy nekem segítsen,és vigyázzon a gyerekre.

2napot non-stop vele volt,aztán már csak az o kezében lehetett utánna a gyerek,csak o furdethette,etethette,szorosabb lett a kotelék koztuk.

Ha felmentem utánna Csehországba,csak o tolhatta a babakocsit,és dicsekedett a gyonyoru kislányával a haveroknak meg a kollégáknak.

Imádom azt az embert :) és becsulom is....

2011. szept. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
senki sem tokéletes, még sosem cserélte ki a pelusát,nem oltoztette fel, de játszik vele, furdetni egyutt furdetjuk , elviszi sétálni és imádja
2011. szept. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!