Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetnék neki?...

Hogyan segíthetnék neki? Szeretném, hogy ha már járna.

Figyelt kérdés

7 hós babám kitámaszva tud ülni már 2 hós kora óta (felülni még nem), de most már szeretném, ha tudna rendesen járni is. Szoktam a derekánál tartani és a lábát a földre szorítani, de nagyon sír, nem értem miért.

Tudom, hogy ennyi idősen még nem járnak a babák, dehát én vagyok az anyja és én úgy döntöttem: járni fog. Van valakinek esetleg egy-két jó gyakorlata, hogy vehetném rá? Nem akarom erőltetni.


2009. ápr. 20. 10:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Szegény gyerek! Ugye ezt nem gondoltad komolyan!!!!Tönkre teszed az izom és csontrendszerét!! Remélem ez csak provokáció és nem igazi szitu... Remélem a gyereked meg úgy dönt, hogy juszt se fog..
2009. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

nem akarod sürgetni, de azért JÁRJON!!! atya világ... sosem fordult meg a fejemben hogy erővel járni tanítsam....... miért akarod ilyen hamar?

a mi kisfiunk 9 hónaposan felállt és 10 hónaposan elindult magától!! ne erőltesd. nehogy baja legyen és utána meg majd fogjad a fejed hogy mit csináltál...

2009. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

ez nem normális......még ilyet! az ilyennek gyerek???

ha nem akar enni , akkor pl. belenyomod hogy de márpediglen enni fogsz??....

2009. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Tegnap este olvastam, hogy fel lehet gyorsítani a mozgásfejlődést, egyik anyuka tippeket is adott, szeretném ha nekem is segítene. Gondoltam, ha a kúszás-mászsát is lehet erőltetni, akkor ez sem tesz rosszat.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. ápr. 20. 10:12
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Most ez komoly?Nem kellene a másikat cikizni.Én is anya vagyok és a legjobbat szeretném a gyerekemnek.De amit te csinálsz az....Hát nem akarlak bántani mert amikor a kérdésemre válaszoltál akkor sem tettem.De ez nagyon durva:(
2009. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez furi, hogy járkáltatni akarod! Az én fiam elég fejlett már 7 hónaposan kapaszkodva lépegetett, de soha nem erőltettük, mindig csak annyit csinált amennyit ő tudott. És hiába tudott úgy menni,meg később 8 hónaposan 1 kezemet fogta, elindulni magától "CSAK" pont 9 hónaposan indult el. Így is megcsodálja mindenki, hogy milyen ügyes stb.

Te hogy képzeled, hogy egy ilyen pici babát kényszeríteni akarsz egy ekkora dologra?????? Nem veszed észre, hogy nem akarja?? Lásd: sír közben. Komplett idióta vagy már ne is haragudj!!!!

2009. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell semmit erőltetni, hagyd csak a babád, hadd fejlődjön a maga ütemében, hidd el, így is nagyon ügyes lesz és még nagyobb meglepetéseket okoz majd nektek, ha magától fejlődik és alkot valami újat. Az erőltetéssel csak hátráltatod, az én lányom 9 hónaposan elindult, rettenetesen megijedtem, kételkedtem csontjai erősségében. Még az első egy évben erősödnek csontjaik, hagyd csa, tényleg ne akard erőltetni, hipp hopp elindul majd 1- másfél évesen magától.
2009. ápr. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Neee! Tényleg ne eröltetsd, csak rosszabb lesz. Ő tudja mikor jön el az ideje, mikor lesz elég erős hozzá. Semmiről nincs elkésve! Enyém is 7 hós, de még ültetni sem szabad, ha egyedűl nem tud! Se kitámasztani! Rosszat teszel vele a gerincének, egy életre is akár! Ezzel nem segítesz neki. Az enyém húzza fel magát, de ki kell várrni, hogy egyedűl húzza fel magát, biztatsd szavakkal, de ne eröltetsd, ne segíts. Akkor nem fog egyedűl rájönni!
2009. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én már azt sem értem, hogy tud ülni 2 hós kora óta???

Tényleg ne erőltesd a járást!

A kisfiam még nem volt egészen 7 hós, amikor felállt. Most 9 hós múlt és még mindig "csak" a bútorokba kapaszkodva lépeget néhányat aztán inkább leül és elkezd mászni. Majd elindul magától, ha úgy dönt!

Először kúsznia, másznia kéne a babádnak, aztán ha majd ő elég erősnek érzi magát a járáshoz, akkor járni fog!

2009. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%
Kedves Kérdező! Attól, hogy nem azt a választ kapod amit szeretnél(mivel az abnormális!!!!!), NEM KÉNE LEPONTOZNI MINDENKIT, hisz csak jót akarunk a babádnak. Neked nem kéne gyerek az biztos, szegény, annyira sajnálom!!!!!!!!!!!
2009. ápr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!