Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetnék neki?...

Hogyan segíthetnék neki? Szeretném, hogy ha már járna.

Figyelt kérdés

7 hós babám kitámaszva tud ülni már 2 hós kora óta (felülni még nem), de most már szeretném, ha tudna rendesen járni is. Szoktam a derekánál tartani és a lábát a földre szorítani, de nagyon sír, nem értem miért.

Tudom, hogy ennyi idősen még nem járnak a babák, dehát én vagyok az anyja és én úgy döntöttem: járni fog. Van valakinek esetleg egy-két jó gyakorlata, hogy vehetném rá? Nem akarom erőltetni.


2009. ápr. 20. 10:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
75%
A 10.12 es vagyok és én írtam ki a kérdést tegnap este.Nagyon rosszul esik a viselkedésed.
2009. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A neurologián tudnak segiteni,az nem gyakorlat amit csinálsz.Gyakorlatokra is meg kell érnie.Felüll? Feláll?Állni mindenképpen kel az elinduláshoz.Az én lányom 6 hónapostol felül és 8 hónaptol áll és lépeget,de még mindig nem egyedöl.De én napi egyszer gyakorlok vele,de ö egy éves.Ha 16 hónaposan nem idulna el akkor majd megijedek.Hidd el nem lesz rá képes megcsinálni a gyakorlatokat,a bokája sem erös.Talán ha 1-2 honapja áll már akkor igen,de akor lassan ö is ráérez és elindul.Bocsika de a baba akkor ül,ha magátol felül,addig csak a gerincét teszed tönkre.
2009. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


"Tudom, hogy ennyi idősen még nem járnak a babák, dehát én vagyok az anyja és én úgy döntöttem: járni fog. Van valakinek esetleg egy-két jó gyakorlata, hogy vehetném rá? Nem akarom erőltetni."

Ha visszaolvasod a soraidat, akkor nézz már magadba, NORMÁLIS vagy? Nem akarod erőltetni, de már járjon a szegény gyermeked!

Nem szabad ilyet csinálni egy ilyen pici baba, még most kéne forognia, legfeljebb elkezdenie kúsznia, másznia!

Miért szeretnéd, hogy menjen???

Aztán majd, pár év múlva, meg itt, meg a kórházba fogsz sírni, hogy jaj mi lehet a gyermekemmel, mert tönkre teszed a gerincét, a lábát, meg mindenét!!

Hagyjad, majd mindent a saját ütemébe fog tudni csinálni, legyen sokat a földön a játékaival és majd ő elkezd kúszni, majd mászni felállni és el fog indulni magától!!

2009. ápr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Nagy kő esett le a szívemről, hogy ennyire egyértelmű a vélemény! Csak picit elbizonytalanítottak. Nem fogom erőltetni a járást!


Mindenkit felpontoztam! Kivétel nélkül!

2009. ápr. 20. 10:21
 15/21 anonim ***** válasza:
86%

Az esetleg eszedbe jutott, hogy tönkre teszed a gerincét és a lábait? Aztán majd később fogod irni a kérdést, hogy ki a legjobb ortopéd orvos az országban.

Soha nem erőltettem semmit a lányomnál, saját tempójában csinált mindent. Most 11 hós és szalad. Majd ha a babád úgy érzi, hogy ő már lépegetni akar akkor fog is. Ezzel az erőltetéssel esetleg a kedvét veszed el az egésztől és még később fog egyedül elindulni.

2009. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%
Most komolyan te normális vagy?Ha ennyire nem tudsz semmit a gyerekekről a fejlődésükről akkor minek szültél,vagy miért nem olvasol utána?Mennyi idős vagy?Valami csitri még akinek játék baba kellett?Ezt amit ide leírtál mondd el a gyerekorvosotoknak is,kérjél tanácsot tőle,hogy taníthatnád meg járni 7 hósan a gyerekedet.És azt is mond el neki,hogy 2 hósan ülni tanítottad.Talán Ő segít abban,hogy a gyámügy segítsen a gyerekeden.
2009. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
91%
TE NEM VAGY NORMÁLIS! 7 hónaposan járni? A Marathoni futásra mikor akarod elküldeni? Szerintem, ha nekünk nem hiszel kérdezd meg a dokit, a védőnőt, vagy egy gyógytornászt? És örülj, ha nem veszik el tőled a gyereket! -Na jó, ezt nem komlyan gondoltam!
2009. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy akarja ő járatni csak engem akar provokálni a tegnapi kérdésemért.Eddig nem akartalak bántani de nagyon szánalmas vagy.
2009. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Minél később kezd el egy gyerek járni, felállni, annál több ideje van a gerincének és a hátának erősödni és fejlődni a lehető legkisebb terheléssel. Valahogy a szülők szeretnek versenyezni, hogy kinek a gyereke kezd el előbb ezt vagy azt csinálni, pedig ez nem verseny, hagyni kell a gyereket a saját tempójában fejlődni. Őszintén: lemarad valamiről??? Láttatok már olyan gyereket, aki négykézláb ment iskolába?

Arról nem beszélve, hogy amikor elindulnak, felállnak, az a szülőnek is egy sokk, mert az egész nap esések és kelések tömege, azon túl, hogy ilyenkor tényleg szétrobban az ember a büszkeségtől.

2009. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy provokatív kérdés akart lenni?

2 hós korától ültetted... holott nem akarod erőltetni. Ülni még nem tud rendesen, de már járatni akarod...

És nem érted miért üvölt, ha leszorítod a lábát a talajra!??

Megvan a mozgásfejlődés menete.

Egyedül ül, mászik, feláll majd jár.

De semmit nem szabad erőltetni! Főleg úgy nem, ahogy te csinálod!

Tönkreteszed szegény gyerekedet!!! Ő érzi, hogy mikor elég erős a vázizma a különböző mozzanatokhoz!

Azért mert te vagy az anyja, ne döntsd már el helyette, hogy mit mikor csináljon!

Mond csak el a dokitoknak, kiváncsi lennék, mit szólna hozzá!


13 hós baba anyuja, akinek pár hete jár egyedül a kisfia, és soha semmi nem lett erőltetve!

2009. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!