Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külön szobában alszik a fiam....

Külön szobában alszik a fiam. Ezért rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
A fiam 5 hónapos, külön szobában alszik kicsi kora óta, mert amikor hazahoztuk a kórházból apa beteg volt, így pár napra a gyerekszobába költöztünk be a babával. Mivel ott megszokta a saját ágyát, ezért nem akartuk átvinni magunkhoz. Nincs is vele gond, szépen átalussza az éjszakát, ha mégis felébred az első nyikkre bent vagyunk nála. Mégis sok környékbeli kismamától rosszalló pillantásokat kapok, amiért a gyerek nem alszik közöttünk, vagy végső esetben mellettünk a kiságyban. Ráadásul én azt vettem észre, hogy a kifogásoló a babával egy ágyban, egy szobában alvó kismamáknak a mai napig nem alszik jól a gyerekük...
2011. szept. 5. 13:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Jézusom, hihetetlenek ezek a "turbómamák" már lassan minden területen :). Nálunk csak azért alszik a pici (10 hós) a mi hálónkban, mert nincs több szobánk. De ott is van neki elkülönített babasarok. Kezdettől fogva a saját ágyikójába tettük aludni, és annyira bevált, hogy altatni sem kell, magától nyugodtan elalszik. Így nekünk is megvan a nyugalmunk. Mondjuk én nem is mernék a bébivel egy ágyban aludni, félek, hogy ráfeküdnék, összenyomnám, stb.
2011. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Első perctől külön szobában alszik a fiam.2 és fél éves.Remekül működik.Ezt szokta meg.A bébiőr be volt üzemelve úgy másfél-két éves koráig,bármi volt hallottam.Előfordult,h.párszor én aludtam az ő szobájában ha beteg volt,nehezebben vette a levegőt.De csak azért mert ez engem nyugtatott meg.Ha a lakás mérete engedi,szerintem jobb ez így.És ezért nem tartom magam rossz anyának.
2011. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Te csinálod jól így legalább mindannyian nyugodtan alszotok.18 hónapja külön alszik a babánk és soha nem aludt velünk.Nekem is az a tapasztalatom hogy akik együtt alszanak nem jó alvók és a napjuk is maga a pokol.
2011. szept. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam. :)))
2011. szept. 5. 14:13
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Baba/kisgyermek koromban csak a szüleimmel tudtam elaludni, mert ezt szoktam meg. Eredmény: 20 éves fejjel gyűlölök egyedül aludni, rettegek a sötétben (csak tv mellett tudok aludni, ha véletlenül kikapcsol éjszaka, rögtön felriadok), rossz alvó vagyok. Csak akkor alszom nyugodtan, ha a párom velem van. Ha lesz kisgyermekem, biztosan külön fog aludni (legjobban a saját szobát preferálom), mert ez így kínszenvedés, és nem akarom, hogy ugyanezt átélje.
2011. szept. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lennél jó anya? mi azért vagyunk a babával egy szobában mert a szülőkkel lakunk és még nem volt pénzünk hogy a tetőtért megcsináltassuk, berendezzük. a szobánk 30m2-es, elférünk hárman :) a lányom hála az égnek nagyon jó alvó, este leteszem és eltekintve a fogzástól fel sem kell reggel 7-8-ig.

én sosem az alapján ítélek hogy kinek hol alszik a babája. mondjuk én alapból betoji vagyok így egy dolgot sosem tettem: nem aludt köztünk a babánk-koraszülött volt és fontos volt a légzésfigyelő!

2011. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nálunk csak az első napokban aludtak közöttünk, és direkt törekedtem arra, hogy a saját ágyukban aludjanak. Később sokkal rosszabb nekik, ha át kell szokni. Mikor a nagy elmúlt egy éves, a kicsi meg 10 hós, mentek külön szobába. Kiderült, hogy jobban alszanak tőlünk külön.

Ne foglalkozzál a rosszindulatú megjegyzésekkel.

2011. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is első perctől külön alszik, 18 hónapos. Nyugodt, kiegyensúlyozott, jó alvó, egy kezemen meg tudom számolni, hány éjszaka volt 2,5 hónapos kora óta, hogy kelni kellett hozzá. Nálunk is ment a bébiőr. Egyébként meg szerintem nem kell törődni senkivel, mindenki úgy csinálja, ahogy a babának és neki is jó.
2011. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Most 2 hónapos a kislányom. Már a legelső éjszaka a saját ágyában aludt, külön szobában. Betettünk oda egy ágyat az éjjeli szopizás miatt, és 1 hónapig ott aludtam. Majd visszamentem a férjem mellé,mert nekem is szükségem van a megnyugtató ölelésre néha. Bébiőr működik,ajtók nyitva,minden hangjára felébredek. Legkésőbb 9-kor elalszik és 5-6-kor kel reggel. Nem tudnék egy ágyban aludni vele,félek,h ráfeküdnék...Én is gondoltam rá,h ezért biztos rossz anya vagyok,de a férjem megnyugtatott. :)
2011. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Rám is szoktak csúnyán nézni. A 6 hónapos kislányom az első éjszakától kezdve a saját szobájában alszik, a saját ágyában. Nem vettük soha magunk közé, és ott sem aludt vele egyikünk sem. Még akkor sem, amikor 4-5 alkalommal felébredt egy éjszaka, mert bántotta az ínye.

A sógornőm a mai napig nem érti, hogy lehet így élni? De engem meg nem érdekel mások véleménye. Nagyon jó alvó a kislányom, szereti a kiságyat, szeret abban aludni. Nyugodt, boldog baba, engem csak ez érdekel. :)

2011. szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!