Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem veszik be a...

Tényleg nem veszik be a bölcsibe a nagyobbat, ha megszületik a pici és azzal otthon maradok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 14:25
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, így írva kissé máshogy jött le számodra, mint ahogy én gondoltam. Csupán kérdésre kérdéssel kezdtem a választ, de utána válaszoltam is a feltett kérdésre...

És igen, úgy ahogy írtam, jogszerűen nem fogják felvenni a nagyot, ha te otthon leszel.. miért? Már leírtam.

Ha te otthon vagy, akár a kisebbel, akár csak úgy, az olyan gyerekek elől veszed el a helyet, akiknek tényleg kellene.

Különben majd akkor, mikor meglesz a pici, te magad is rájössz, hogy előre egészen másképp gondolod a 2 gyerekkel való foglalkozás kérdését. írom ezt úgy, hogy 4 gyerekem van és pici koruk óta segítség nélkül vagyok velük, amíg apa dolgozik... Hidd el, az ember amíg nincs benne, sokkal sötétebben lát mindent, mint amikor már csinálja :)

Elhisze, hogy előre nehéz elképzelni, hogy fogod megoldani a kettőt, de akkor és ott menni fog! :D

2011. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Megértelek valahol, nekem egy picim van, és ha születne tesó én is félnék, hogy sok lenne a kettő együtt,hisz egyel is nehéz volt stb...Pláne hogy nincs aki napközben legalább egy órát segítene.De azért ha a nagyobb szeretné is a bölcsit, azért arra készülj, hogy az első pár hónap a betegségekről fog szólni, többet lesz otthon mint bölcsibe, és több törődést igényel egy beteg gyerek akit orvoshoz is el kell vinned a picivel a beteg gyerekek közé, fárasztóbb lesz otthon is, hogy nem tudsz ketté szakadni ha mind a kettő sír, plusz a pici is elkap majd ezt azt...Egyedül az a helyzet is nehéz lesz...Szóval nem tudom:)
2011. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
25%
Időzíts úgy, hogy beiratod a gyereked bölcsibe, 2 éves korára, és akkor utána otthon maradsz, mert addigra már terhes leszel. Akkor még beveszik, és kidobni utána már nem fogják.
2011. szept. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"egyedül leszek a pár napos babával és a kis két évessel segítség nélkül. 200 km kicsit messze még, ha szeretnének sem tudnak majd segíteni. Meg a nagy már most bemászna a bölcsisek, ovisok közé, ha tehetné. Szerintem neki spec. ideálisabb lenne ott lenni, ahol játszhat, legalább egy délelőttre"


2 éves múlt a lányom mikor a pici született. Eszembe sem jutott bölcsibe adni, pedig egy deka segítségem nem volt. Jóformán még a férjem sem, mert neki épp átadás előtt állt egy munkája, éjt nappallá téve dolgozott, este későn járt haza és hétvégén is melózott. Minden további segítségem 250 km-es távolságban volt! Ja és császárral szültem! Mégis megoldottam. Az első pár hét nehéz volt, volt, hogy sírtam a gyerekekkel együtt, de után tök jó volt. Belejöttem és ment minden, mint a karikacsapás!

Nekem a nagy most kezdte az ovit, és még most is megviseli, pedig nagyon gyerekbarát, imád gyerektársaságban lenni. Attól hogy a Te nagyon már most szeret gyerekek között lenni, az nem azt jelenti, hogy hipp-hopp beszokna a bölcsibe, főleg mert ott lesz a tesó és egy 2 éves igenis nagyon féltékeny tud lenni, majd meglátod.

Másrészt valóban nem veszik fel, ha Te otthon vagy.

És már bocs, de az ilyenektől kinyílik a bicska a zsebembe, hogy én mennék dolgozni, de mondjuk miattad nem veszik fel az enyémet, én meg maradhatok otthon 26 ezer forintért éhen halni, Te meg vígan elvagy otthon a kicsivel, nem ugrál a nyakad között még egy poronty! Ha nagyon közösségre vágyik, lehet vinni játszóra, játszóházba, családi napközibe.

2011. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
41%

Na, most megkapod a sok tökéletes anyukától a magadét.... Nekem meg ettől nyílik ki a bicska a zsebemben. Egyébként ha van hely, beveszik, én tudok olyan bölcsődét, ahová nem kérnek munkáltatói igazolást. Hangsúlyozom, ha van hely. Ja, és vannak magánintézmények, ha megengedheted magadnak, akkor járjon oda a kicsi. A sok fröcsögő anyukával ne törődj, nagyon sokan önelégültek, bunkók, csak azért, mert szültek. Ja, meg ugye a névtelenség is kihozza belőlük az igazi énjüket.

Sok sikert, szerintem szép dolog, hogy felelősen gondolkodsz a jövőtökről :)

2011. szept. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek, járjon magánbölcsibe. Talán az is megoldás lenne, hogy az első 1hónapra odaköltözne valamilyen közeli rokon segíteni.
2011. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Na, most megkapod a sok tökéletes anyukától a magadét.... Nekem meg ettől nyílik ki a bicska a zsebemben."

Abszolút ne tartom magam tökéletes anyukának, de valljuk be, hogy van igazság abban amiket írtam, és a válaszomat nem bántó stílusban írtam meg, fogalmazhattam volna másképp is. Nem tudom Te hogy néznél ha nem vennék fel a gyereket bölcsibe hasonló dolgok miatt Te meg nem tudnál vissza menni melózni. Bár lehet hogy Te megteheted hogy otthon maradsz 26 ezer forintért, én sajnos nem és vagyunk ezzel így egy páran.


"Egyébként ha van hely, beveszik, én tudok olyan bölcsődét, ahová nem kérnek munkáltatói igazolást. Hangsúlyozom, ha van hely. "

Én is tudok ilyent. Csak itt nem volt szó arról hogy van hely. Nálunk speciel nincs. A fiamat születése után beirattam és még így is necces, hogy fel veszik-e.


"Ja, és vannak magánintézmények, ha megengedheted magadnak, akkor járjon oda a kicsi."


"A sok fröcsögő anyukával ne törődj, nagyon sokan önelégültek, bunkók, csak azért, mert szültek. Ja, meg ugye a névtelenség is kihozza belőlük az igazi énjüket.

Sok sikert, szerintem szép dolog, hogy felelősen gondolkodsz a jövőtökről :)"

Nem tudom, hogy most az hogy ide, sokan önelégültek a szüléstől, de Te tudod.

A névtelenség úgy tűnik leginkább Belőled hozza ki az igazit. A kérdezőt senki nem bukózta le, ellenben Te lebunkóztál minket. Szóval nincs miről beszélni.


Amúgy még annyit fűznék hozzá, hogy a kérdezőnek gőze sincs mit jelent 2 gyereket nevelni, minden reggel nyúzni őket ki az ágyból, be a bölcsibe/oviba, onnan haza, közben ügyeket intézni, főzni, mosni, takarítani, aztán megint nyúzni őket, menni a nagyért stb. hiszen a második még csak tervben van. Jól hangzik, hogy bölcsibe, oviba járni, de az állandó jövés menés mindenkit kikészít, pláne egy újszülöttet. És szerintem ha meglesz a második, örül, hogy otthon ülhet nyugiban a seggén eleinte, nem hogy a napi kétszer bölcsit járni egy újszülöttel.

Na a betegségekről már nem is beszélve. Én várnék még egy fél évet minimum, ha nem muszáj nem tenném ki a kicsit minden féle sz.rnak.

Igaz a kicsik ritkán kapják el a nagyobbak betegségeit, de az olyanokat elkapják, amit a nagy hazahoz, de az ő immunrendszere már legyőzi azt a kicsié meg nem. Mikor az én nagyobbik gyerekem oviba került, a kicsi csak olyant kapott el, amiken a nagy már túl volt egyszer, rajta nem jött ki, de az oviból haza hozta. Gondolok itt pl a háromnapos lázra. Hát lehet egy pár hetes pici babát nem tennék ki ilyeneknek ha nem muszáj.

2011. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Szerintem sincs gőzöm, mert nincs két gyerekem. És szerintem is tök jó dolgom van, mert van egy imádott lurkóm, igaz kicsit izgága, de csodás baba. És csak ilyen jó babázást kívánok mindegyikőtöknek, mint nekem van!!! És csak egy jó tanács, ne idegeskedjetek annyit, nem éri meg. Puszi mindenkinek! :)
2011. okt. 1. 08:14
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is egymagam vagyok a két pici gyerekemmel segítség nélkül, fel sem merült a bölcsi gondolata.
2011. okt. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
47%

munkáltató igazolás kell, egyébként meg ha nincs túljelentkezés, akkor lehet, felveszik enélkül, ezt meg kellene érdeklődnöd!

Nálunk pl. az óvodai hellyel állunk jól, teljes napra beveszik a gyereket akkor is, ha a kicsi otthon van. Ezt intézménye válogatja. Persze elsősorban a dolgozók gyerekit veszik fel.

Én félnék attól, hogy a pici babának minden betegséget hazahoz, pláne az első hónapokban, úgyhogy várjál majd a bölcsibe íratással. Nálunk 20 hónap van a két gyerek között. Iszonyú nehéz volt az első másfél év. Szerezz segítséget, heti 1-2 napra, ha van fizetős bölcsi, pár napra járhat a nagyobb gyerek hetente. Nem hiszem, hogy valaki attól lesz szuperanya, hogy 3 évig non-stop a gyerekeivel van, a saját igényeit meg utolsó helyre helyezi. Tedd, ahogy nektek jó.

2011. okt. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!