Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem veszik be a...

Tényleg nem veszik be a bölcsibe a nagyobbat, ha megszületik a pici és azzal otthon maradok?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 14:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
ja, és nekem a nagy 3 éves, könnyebb, hogy most 2 hete nem jár oviba, mert amint a felettem lévő írta, reggel rohanás, hogy odaérjünk időben két gyerekkel, utána a nagyért kellett menni, aztán orvoshoz kettővel, mert persze mindegyik beteg lett meg én is, szóval nem egy egyszerű helyzet ez sem. De ha nem jön be a bölcsi, még mindig kiveheted a gyereket.
2011. okt. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Végéi olvasva mindenkinek igaza van. Nekem egy kisfiam van, nem is tervezek másikat. Annyit azonban tudok, hogy bölcsibe akartam adni, hogy elmehessek dolgozni. DE: addig nem vették fel,amíg nem volt munkám,engem addig nem, amíg nem szokott be a gyerekem. Szóval a kör bezárult.

A magánbölcsi drága.

A mi ovinkban több anyuka is szült, és azt látom, hogy szegény picurkákat húzzák-vonják reggel-délben, betegen, hóban, mert a nagyot vinni kell.

A másik, ne feledd, a gyerekekkel töltött idő nagyon értékes és a bölcsi ebből is elvenne.

És valószínűleg a nagyból előbb-utóbb kijönne, hogy Én is szeretnék Anyával otthon lenni.

Egyszó, mint száz, szerintem jobb, ha megvárod az ovit.

2011. okt. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

14. 57 -es.

Lemaradt, hogy vannak olyan esetek, de ilyet senkinek nem kívánok, amikor felveszik a kicsit bölcsibe az anya terhessége idején is. Ha súlyos /daganatos/ beteg volt az anya és még nem telt el megfelelő idő a műtét óta.

Van ilyen ismerősöm,a harmadik gyerekét várja.

2011. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
63%

A legújabb agykutatások eredményeként MINDENKÈPPEN az a legjobb a gyerekeknek, ha 4-5 (!) éves korig otthon maradhatnak a mamával, családi környezetben.

Ezt csak a politikai-gazdasági ideológiák diktálják (kell a munkaerö!!), hogy másként jobb...

Aki tehát megteheti, az igenis maradjon otthon, amíg csak lehet a kicsikkel, elsösorban a kicsik (de szerintem a maga és az egész család) érdekében!

Ez talán ma még "luxus", de rengeteg elönye lesz belöle (azonnal és késöbb is) a gyerekeknek (és az egész családi életnek).

Kiegyensúlyozott, lelkileg erös, kreativ gyerekek, (ritkább megbetegedések is!), késöbb jobb iskolai eredmények, stb.

Problémamentesebb kamaszkor!!

Kevesebb hajlam majd a dohányzás és más függö dolgok hatalmába kerülni, késöbbi képesség (és alkalmasság) tartós, felelösségteljes párkapcsolatba lépni, jó családi életet élni, és és és...


Èn nem M.o.-on élek, de ha kaphatók már otthon Christa Meves gyereknevelési könyvei (?), akkor ezeket nagyon ajánlanám!!!

2011. okt. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


Örömmel közölhetem, hogy VAN már 1-2 Christa Meves könyv Magyarországon is!

Pld. ezen a linken találtam egyet, ami itt meg is rendelhetö:

[link]

2011. okt. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszi a linket, biztos nagyon hasznos lesz. Egyébként szeretnék itthon maradni velük, amíg bírjuk anyagilag...
2011. okt. 7. 12:36
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nahát ennek nagyon örülök!!

Ès hidd el, ha hamar jön a második gyermek, az is szuper, mert ha kicsi a korkülönbség köztük, akkor nagyon jól fognak tudni egymással is játszani, nem kell se bölcsi se korai ovoda...


Ami az anyagiakat illeti: nem tudom, vallásos vagy-e, de az én tapasztalatom szerint Isten MINDÌG segít és megadja, amire tényleg szükségünk van, HA kérjük!

A kérés pedig a napontai, rendszeres imát (beszélgetést)jelenti Vele. Ha naponta kéritek, hogy adja meg az anyagi keretet egy szép, normális (nem feltétlenül luxus) családi élethez, gyermekáldáshoz, akkor majd meglátjátok, hogy nem lesz semmi baj, minden idöben meg fog jönni.


(Isten különben soha nem elöre ad, hanem mindíg a jelenben, a mai napra. Ez bizalmat igényel a részünkröl, de Isten hü, nem fogunk csalódni Benne.

Saját tapasztalat!)

2011. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Valaki nagyon lepontozott itt, de mindegy.

Az igazat közölni kell, akkor is, ha másoknak nem tetszik.


"A legújabb agykutatások eredményeként MINDENKÈPPEN az a legjobb a gyerekeknek, ha 4-5 (!) éves korig otthon maradhatnak a mamával, családi környezetben."

Ehhez csak még annyit: az idevágó kutatások (elmúlt 10-15 év) egyértelmüen bizonyítják, hogy a babák agya, szellemi-lelki fejlödése gyorsabb ütemü és jobb, ha minél hosszabb ideig a mama mellett szabad (!) maradniuk...

Ideális esetben 4-5 év, utána jöhet az ovi (1-2 év) és az iskola.

(Az én fiam is 7 évesen kezdte el az iskolát.)


Minden más megoldás stresszt okoz, ami pedig a késöbbi életszakaszokban vezet majd különbözö problémákhoz.

(Ezt a Christa Meves könyvekböl mind meg lehet tudni.)


Sok sikert!!

2011. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Már bocs, de attól akadtam ki, hogy kérdezek valami tök egyszerűt és mindenki kioktat a saját életemről. Amit egyébként lehet, hogy pont úgy csinálok, mint ti, nem is tudhatjátok. :( Még az élettől is elmegy ilyenkor a kedvem...nemhogy a dolgos hétköznapoktól a törpével, amit egyébként imádok!!!
2011. okt. 10. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!