Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos a kislányom....

4 és fél hónapos a kislányom. Azt mondta a védőnő kezdjem el a hozzátáplálást őszibarackkal. Adtunk neki egyik nap, de utána sírt elég sokat. Se aznap se másnap nem sikerült kakilnia, csak harmadnap. Ez a baracktól lehetett? Eddig rendbe volt a kaki

Figyelt kérdés
A lényeg hogy ő koraszülött és még mindig csak kb.5 kiló. Nem lehet hogy még korai neki a hozzátáplálás? Hiszen még olyan picike, gondolom a pocakja se olyan mint más ennyi idős babának. Vettem egy sütőtököt, de nem tudom hogy megcsináljam-e egyáltalán. Jajj, nem tudom..... Mit tegyek?? Nem akarok neki rosszat
2011. szept. 28. 23:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem tanácsoltam, de most elmennék a védőnőhöz, leíratnám vele a tanácsát, elvinném a papírt egy gyerekorvoshoz, majd szépen feljelenteném a drága védőnőt. 12 hét, az nem 1-2 hét eltérés a születéshez képest. Ezzel az erővel újszülöttet is tömhetnénk szilvával meg almával, mert hát "hozzátáplálás". Ez a védőnő nagyon felkészületlen és nem hinném, h praktizzálnia kéne. tudom, nagyon sok hülye tanács jön a védőnőktől, de ez nála, elvetette a sulykot.
2011. szept. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

ha úgy látod, korai, akkor mindenképpen várj még. 4-6 hó között fejlődik ki teljesen az emésztőrendszer, ezért érdemes a 6 hót kivárni, de legalább 4et. ha még csak 2 hónaposnak "számít", akkor nem jó ötlet a hozzátáplálás.


[link]

2011. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! Fél éjjel sírt és nyűglődött. Most sikerült kikakilnia (lázmérővel rásegítettem) a napokkal ezelőtt megkapott őszibarackot, és voltak benne teljesen ép darabok is, úgyhogy ennyit a gyümölcsről. (meg a védőnőről)Azóta úgy alszik mint a bunda
2011. szept. 29. 09:26
 14/24 A kérdező kommentje:
07:55-ös! Jövő héten megyünk a gyerekorvoshoz és elvileg ott lesz a védőnő is. Kíváncsi vagyok hogy ott is ezt fogja-e tanácsolni és a gyerekorvos mit reagál rá. (az orvosa nagyon rendes, csak a védőnő.....)
2011. szept. 29. 09:30
 15/24 anonim ***** válasza:

az, hogy emésztetlenül kakilta ki, jelentheti azt, hogy nem érett még a hozzátáplálásra.

szerintem is korai azért, mert koraszülött volt. meg azért, mert nagyon sírt utána, tehát nem fogadta jól.(de a barack elvileg tényleg hashajtó)

én megkérdezném az orvost, de max. tejpéppel etetném egyelőre.

én 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást a nem koraszülött babámnál.

2011. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
19%
figyeljetek avédőnő biztos okkal mondta hogy kezd meg a hozzátáplálást.valószínű azt akarja hogy erősödjön.próbálkozz előszőr csak gyümi levekkel.almalé,baracklé,körtelé.persze frissen facsart.hamar megszokja.én is most kezdem 4 és fél hónapos a babám.védőnő szólt hogy kezdjem mert így hamarabb hozzászokik a gyomra,kevésbé alakul ki ételalergia a késöbbiekben.tegnap evett babán pürét 60ml-t.ma 90ml-barackpürét.
2011. okt. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, olvastad, h a hölgy babája a 28. héten született? Tehát amikor a védőnő javasolta a hozzátáplálást, akkor még csak 7 hetesnek volt megfelelő a fejlettsége. Vagyis túl korai a hozzátáplálás.
2011. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó előtti, mi olvastuk, és értelmeztük, és teljesen egyértelmű, hogy nagyon korai a hozzátáplálás. Egy arra éretlen gyerek nem fog erősödni a hozzátáplálástól, ez így egyáltalán nem igaz. Esetleg a hasgörcse erősödik tőle:S
2011. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
hogy lehetnek barackdarabok a székletben amikor csap teljessen pürésítve lehet neki még adni????nem itt van a gond??????
2011. okt. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem ott van a gond!!!! Pürésítve volt, de ugyan olyan színű, állagú volt mikor kijött.

Az hogy a hozzátáplálásról nem sok mindent tudok, nem azt jelenti hogy semmit. Azt tudom hogy pürésítve kell adni.

2011. okt. 9. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!