Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos a kislányom....

4 és fél hónapos a kislányom. Azt mondta a védőnő kezdjem el a hozzátáplálást őszibarackkal. Adtunk neki egyik nap, de utána sírt elég sokat. Se aznap se másnap nem sikerült kakilnia, csak harmadnap. Ez a baracktól lehetett? Eddig rendbe volt a kaki

Figyelt kérdés
A lényeg hogy ő koraszülött és még mindig csak kb.5 kiló. Nem lehet hogy még korai neki a hozzátáplálás? Hiszen még olyan picike, gondolom a pocakja se olyan mint más ennyi idős babának. Vettem egy sütőtököt, de nem tudom hogy megcsináljam-e egyáltalán. Jajj, nem tudom..... Mit tegyek?? Nem akarok neki rosszat
2011. szept. 28. 23:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért erőltetik a védőnők a korai hozzátáplálást. Szerintem nem igaz, hogy attól akár erősödne, akár könnyebben hozzászokna a szilárd ételekhez. A saját tapasztalatom: tápszeres a kisfiam, 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Gyönyörűen elfogadta, jóízűen evett mindent és a súlyával, emésztésével sem előtte, sem azóta nincs semmi gond.

Tehát továbbra is az az álláspontom, hogy várj még pár hónapot, akár 8 hós koráig, tekintettel a koraszülésre, a védőnő meg hadd mondjon, amit akar.

- egy korábbi hozzászóló -

2011. okt. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Azóta elmúlt már a kincsem 6 hónapos. A sikertelen próbálkozás után vártunk 3 hetet. Akkor volt egy kis gond a sárgarépával is, de már az is nagyon ízlik neki. Már eszik répát, krumplit, sütőtököt, almát, barackot, banánt, körtét és még sorolhatnám. Tényleg felesleges volt akkor erőltetni. De tanultam belőle :)

2011. nov. 23. 23:44
 23/24 anonim ***** válasza:
:) További jó egészséget!
2011. nov. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, köszi, hogy írtál! Örülök, hogy ilyen szépen eszik már a babád, csak így tovább! :)
2011. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!