Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 8 hónapos és...

A kislányom 8 hónapos és "csak" 7240 g és 70,5 cm, és ezzel nagyon nincs megelégedve a gyerekorvosunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hete voltunk mérésen, és a doki azt mondta hogy a súlya kicsi, mert most kb 8 kilónak kellene lennie, felírt folsav gyógyszert és vas cseppet, adtam neki, és tegnap vissza kellett mennünk, hogy megnézze hogy alakul a súlya, és a 3 hét alatt 3 dkg-ot hízott. Ezzel nagyon nincs megelégedve a doki, most emelni kellett a vas cseppeket, és homeopátiás gyógyszert irt fel neki, hogy növelje az étvágyát. Rengeteget mozog a kislányunk, lassan már önállóan megy, 4 hónapos kora óta kúszik, mászik, addig van egy helyben ameddig alszik, ráadásul most bújtak ki az első fogai. 3 hét múlva megint mennünk kell mérésre, és azt mondta a doki hogy ha nem hízik legalább fél kilót, akkor elküldi vérvételre. Csak azt nem értem hogy miért akar egy 8 hónapos gyereket 10 kilósra felpumpálni:( Annyit eszik meg a babánk, amennyi jól esik neki, nem egy állat hogy tömjem. Amit meg megeszik, nem hányja ki, nem megy a hasa, semmi baja nincs, még beteg sem volt, egyszer sem. Ha bármelyikőtök babájával előfordult ez, mit tudtatok csinálni, mi volt a számotokra bevált megoldás? Nem hiszem hogy beteg lenne, csak zavar hogy a doki nem érti meg hogy én sem voltam soha nagy darab, meg van a kis könyvem és én 10 hónaposan voltam akkora mint a kislányunk most 8 hónaposan.
2011. okt. 12. 10:15
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Vinnem kell péntek reggel a gasztroenterológia szakrendelésre:( Most már még jobban félek. Azt sem tudom hogy mi várhat szegénykémre:(
2011. okt. 18. 08:28
 22/23 anonim ***** válasza:
Kettővel előbbi vagyok. Miért kell vinned? Még nem telt el a 3 hét. Sajnos azt nem tudom, hogy mi lesz ott, de kitartást!
2011. okt. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Szednie kellett szegénykémnek vas cseppet, és megfogta a hasát, olyan szinten szorulása lett, hogy felhívtam a gyerekorvost, és mondtam neki hogy nem vagyok hajlandó tovább adni neki semmilyen gyógyszert, mert nem úgy néz ki, mint aki beteg, erre kaptunk egy beutalót, hogy na ha nem hiszem betegnek, menjünk el erre a gasztroenterológiára, majd ott kiderül. Pénteken el is mentünk, megvizsgálta a doktornő, szerinte makk egészséges, az igaz hogy most 2 hét alatt fogyott 10 dkg-ot, de a doki szerint nem sovány, hanem nagyon mozgékony, és megjegyezte hogy a kislányom sokkal érettebb mint a korabeli gyerekek, mert mozgékonyabb és érdeklődőbb. Megnyugtatott, hogy semmi baj vele, de azért csak vettek Vivientől vért, majd 3 hét múlva lesz eredmény. Amúgy ma 1 hete hogy nem adok neki semmilyen gyógyszert, és már 3 napja elég jól beindult az étvágya:) Egy páran megijesztettek, hogy ezen a szakrendelésen szoktak gyomortükrözést csinálni, meg rém híreket mondtak...nagyon ijedten mentem be pénteken, de vidáman jöttem ki:)
2011. okt. 24. 10:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!