Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kicsit megkavarodtam a hozzátá...

Kicsit megkavarodtam a hozzátáplálással. Adnátok útba igazítást?

Figyelt kérdés

sziasztok! 6 és fél hónapos fiam 5 hónapos kora óta kóstolgat. Most tízóraira kb. 3/4 üveg gyümit eszik, ebédre pedig kb. ugyanennyi főzit (ha valamit nem szeret annyira, akkor csak fél üveggel). mindkettő után eszik még tápszert is.

Mikor kell neki húsfélét adnom? Csak akkor adjak neki tejpépet uzsira, ha már kizárólag főzit eszik ebédre (szóval nem repetázik tápszert rá)?

OLvastam, hogy ebben a korban több baba már baba joghurtot is eszik - ezzel mi a helyzet? Adhatok neki? Ha igen, mikor?

A csecsemők szakácskönyvében erre a korra már sajtot és túrót is írnak, ugye ez azért még korai lenne?

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Mindenhol mást olvasok, a védőnőm nem túl ász, a dokival meg elvétve találkozunk.


2009. máj. 2. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Az én kislányom 10 hós lesz május 15.-én!

Tápszeres baba volt és én elég korán hozzátápláltam és 6 hós kora óta adok neki csirkehusit meg csirkemájat azt nyugodtan keverhetsz a főzijébe. A tejpépet azt uzsi gyanánt adjál neki és ha rámhallgatsz akkor a babajoghurtot ne vedd meg iszonyatosan drága hanem várj vele 1-2 hónapot és a danont is adhatod már akkor neki.

A mi étrendünk:

-reggelire tápszer 240ml

-tízóraira (ez nem mindig van sajna mert elalszik)gyümölcs

-ebédre saját kezüleg gyártott főzi

-uzsira joghurt reszelt babapiskótával

-vacsira meg szintén tápszer 240ml

Ez már nálunk 6 hós kora óta így működik!

Nekünk bevállt!

2009. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! az én fiam is tápis régóta (sajna). Akkor szép lassan kipróbáljuk a husit. hátha úgy jobban is csúszik majd a főzelék :)
2009. máj. 2. 11:36
 3/6 anonim ***** válasza:
az első vagyok! nagyon szívesen!az tuti jobban fog neki ízleni. meg ha csinálsz huslevest abból a főtt husit meg sárgarépát is adhatsz neki nyugodtan! sok sikert hozzá!
2009. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én nem ajánlom hogy úgy vedd ki a répát és a husit a levesből ami nektek izesitve van. Én külön szoktam megfőzni neki, nem nagy idő. Egyébként csirkemell, pulykamellet 7 hós korától irja, de ha már esztek rendesen főzit akkor kipróbálhatod. De tudod mindig kicsivel kezdd. És ha beválik akkor lehet picit többet.
2009. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
KÖszi mindkettőtöknek!
2009. máj. 2. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:
8.hótól kiveheted a saját levesetekből a zöldséget,ha nem túl zsíros,és nem fűszeres nagyon.
2009. máj. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!