Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túlzás 3 éves korig...

Nem túlzás 3 éves korig tiltani a tejet? Nem pont az a gyerek lesz allergiás, aki nagyon későn találkozik a tejjel? Ti hogyan és mikor vezettétek be a tejet?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan egyéves lesz, tejtermékeket igen, de konkrétan tejet még nem adtam neki. Egyre több helyen olvasom, hogy igazából 3 éves korig kéne kitolni a tej bevezetését. Nem túlzás ez? Mi anno 3 hónapos korunkban kaptunk tejet a nővéremmel és semmi bajunk nincsen. Nem túlzás ez?
2011. okt. 17. 14:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
EZen én is gondolkodtam már. Nagylányom 1 évig kapott tápit aztán bolti tejet semmi gond nem lett. A kisebbik 3 évig itta a tápit utána kapott csak boltit (persze főzibe rendes tej került előtte is), és mikor elkezdte inni utána kezdődtek a gondok, tejallergia..., tavalyra nőtte ki, most 8 éves.
2011. okt. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Én is gondolkodtam, hogy házi tejet vegyek-e neki, vagy zacskósat, de azt gondolom, nem mindegy, honnan szerzi be az ember a házi tejet. Mi Budapesten lakunk, tehát olyan nagyon biztos forrásból nem tudjuk beszerezni, és így elgondolkodtató, hogy vegyünk egy házi tejet, mert annak viszont nagyon frissnek kell lennie. Egyszer vettem a piacon, hazahoztam, felforraltam, és már akkor összement. De a bolti tej meg... hát senki nem tudja megmondani, abban mennyi a tej.

2011. okt. 17. 17:49
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
15.48-as vagyok!Sima 2,8-as tejet szoktam venni a kicsinek.Nem forralva,csak melegítve.Higítani se kell,mert ez már fel van bőven higítva.Nem lesz tőle semmi baja.Ha meg allergiás rá adod a tejitalt neki.
2011. okt. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

sziasztok!

Én is teljesen megvagyok kavarodva nekem is mindenki mást mond! Én személy szerint a bolti "friss tej"-et nem adnám, mert az lehet h nem terheli meg a gyomrot, de ott a port hígítják vissza vízzel tej formátumúra! Én igazi tejet fogok venni, amit felforralok és vízzel felesbe hígítok! meg attól is függ, h ennyi idős a gyerkőc, illetve, h szopizik-e még! Nekem az orvos 2 évet mondott, ha azt nem is várjuk meg, de a másfelet biztosan!

2011. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
64%
Bolti tej és bolti tej között is van különbség.Mi majdnem 2 évesen álltunk át a tejre,de ők is akarták,szépen fokozatosan,nem úgy h na eddig tápi,most meg elédrakom a tejet és idd meg.Megszerették a tejet,és többet nem voltak hajlandóak meginni a tápszert.De mindig figyelünk rá h milyen tejet vegyünk,ez a legtöbbször 2.8-as MAGYAR zacskós tej,és nem azok az agyonra leárazott lengyel,meg ki tudja milyen külföldi dobozos tejek,amik hűtés nélkül is elvannak hónapokig.A múltkor volt akcióban a boltunkban szabolcsi zacskós zsíros tej,vettünk 10 zacskóval,hűtőben volt,és bizony az utolsó zacskó 4-5 nap után felbontatatlanul megsavanyodott!Nem bántam,mert legalább tudtam,hogy mit adok a gyereknek,ha hűtőben megsavanyodik,az már jó jel!
2011. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

csak arra vigyázzatok, ha házi tejet vesztek, hogy tényleg extra tuti embertől vegyétek, mert sajnos a gazdák is szoktak csalni (a teheneknek ugyanúgy védőoltásokat kell kapniuk és utána x ideig nem szabad meginni a tejüket - ezt nem mindig tartják be sajnos ill. az is elég gáz, ha nem kap a tehén oltást,mert drága...)

a tejallergia pedig megjelenhet abban is,hogy gyakran kap el légúti betegségeket v. ekcémás lesz a gyerek.

2011. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%
Igazán nehéz kérdést tettél fel, mert igencsak megoszlanak a vélemények. Leírom az én véleményemet. Nálunk nagyrészt csak laktózmentes tej van itthon, mert én laktóz intoleranciában szenvedek, ami azt jelenti, hogy komolyabb tüneteket nem okoz a tej fogyasztása, de diszkomfort érzésem lesz tőle, felpuffadok, esetleg meghajt. Emiatt is, és azért is mert az arany középutat követem, ritkán kap csak tejet a gyermekünk. Most 22 hónapos, és reggel este Nestlé junior tejitalt iszik. Ha úgy alakul kap a tejből is, de viszonylag ritkán. Illetve tejbegrízt, tejberizst is tejből készítem. Három évig semmiképp sem várnék, de ez a 20-24 hónap az, ami ideálisnak tűnik számomra. Már csak azért is, mert a bolti tej már nem is igazi tej, házitejet pedig errefelé nem lehet kapni. És azért is ezt az elvet követem, mert a tehéntej teljesen más összetételű, mint amire egy ilyen korú gyereknek szüksége van. Szóval nem is a laktózzal van a legnagyobb probléma, hanem a tehéntej vas és fehérjetartalmával.
2011. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%
Túlzás. Egészséges gyereknél mindenképp. Enyém 3 éves, és 13 hónapos korától 1,5%-os bolti tejet iszik, mint mi. (forralás nélkül, csak melegítve). Pedig anyagilag bőven megtehetnénk, hogy tejitalokat, tápszereket igyon, de én meg azt tartom túlzásnak. Szerintem ki-hogy érzi.
2011. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én a lányomnál megvártam az 1 évet,hogy rendes tejet igyon.Most 9 éves,és soha nem volt baja tőle.

Bolti tejet adtam mindig,tejitalt soha nem vettem neki.Igaz,2 éves koráig szopott.

Én nem értek vele egyet,hogy várjunk 3 éves koráig.Én úgy kezdtem,hogy főzelékhez öntöttem először tejet,attól nem lett baja,utána tejbegrízt főztem,majd kapta a bolti tejet.Hígítatlanul!Nem értem,hogy a bolti tejet minek hígítják az anyukák?Az többszörösen lefölözött tej,mert abból csinálják a tejszínt,tejfölt,és ami marad zsírszegény tej,az kerül dobozba,zacskóba.A feles,vagy negyedes tejet házi tejből kellene csinálni,amit frissen fejnek a tehénből,mert az tömény,zsíros tej,nem vontak ki belőle semmit!Anno az anyukák csak házi tejet tudtak adni a gyereknek,míg nem találták fel a zacskós tejet,azért hígították.

2011. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a fiam egy éves kora óta iszik tejet, sima dobozos boltit.

És imádja. 28hónapos semmi baja sincs vele.

A lányom 9hónapos, gyümölcsleves formájában már találkozott a tejjel, és semmi jele nincs, hogy allergiás lenne rá. Jelzem most. Azért mert kapott tejes dolgot, savanyított tejterméket eszik már, nem ihatja még csak úgy mint a nagy. Szépen lassan.

2011. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!