Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer kérdés! Elkészítitek...

Tápszer kérdés! Elkészítitek előre és felmelegítitek?

Figyelt kérdés
Azt írják a dobozon hogy ne melegítsem újra...szerintetek??Amit meghagy ha hagy belőle azt is öntsem ki???Tanácstalan vagyok..eddíg szopizott de már kevés neki..a védőnönk pedig egy teszetosza nő...igazából semmiféle tanácsot nem tud adni..
2011. okt. 20. 13:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%

Ez nagy dilemmám volt nekem is. Csináltam így is és úgy is...de amikor az "állott" (persze hűtőbe raktam) tápit adtam neki, olyan bűntudatom volt, hiszen nem érdemli meg az én gyermekem a legjobbat? Már, ha nem is tudok neki anyatejet adni, legalább a tápszert gondosan készítsem el.

Viszont ugye amikor sír, lehetetlen betartania dobozon előírt sterilizálás, vízmelegítés.....elkészítést.


Mostmár úgy csinálom, hogy Jana vízet melegítek a mikróba és elkeverem benne az X kanál tápszer port. Ha nincs Jana, akkor pedig reggel felforralok egy napi adag vizet, a Janás üvegbe öntöm és amikor éhes csak melegítem és kavarom bele a port.


De már tökélyre fejlesztettem a gyorsaságot. Egy Tommee Tippe-s kis anyatejtároló dobozba előkészítem a 6 kanál tápiport és csak beleöntöm a felmelegített vízbe ;)

800 W-on 40 sec-ig melegítem, így optimális , kitapasztaltam, mert nagyon sokat küszködtem ezzel én is.


Amúgy a kórházban pedig előre összekeverik, és így elkészítve rakják egy üvegben a hűtőbe, amikor kell csak mikróba megmelegítik.

2011. okt. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ja és ha megyünk valahová és előre kell készíteni, akkor jól felforrósítva a vizet termoszba teszem (ilyenbe:

[link]

), plusz a kis műanyag tejtárolóba az adag port és összerázom amikor evés következik.

2011. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Sajnos a kislányom párhetes korától tápszeres. Mivel sokat bukott, AR-es tápit irt a doktornő, ami viszont sűrű és nagyon csomósodik. Ezért van egy zárható mixerem (tupperwer) és abban keverek ki mindig 4 adagot és rakom be a hűtőbe. Mindig annyit öntök a cumisüvegbe, amennyit eszik és azt melegítem. Így csinálom már 1hónapos kora óta. Semmi baja nincs tőle. Nyugodtan pontozzatok le, mert nagyon rossz vagyok a gyerekemhez. Komolyan aki ezt írta..... Megáll az eszem!
2011. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van,hogy a férjem munkába menet előtt elkészíti a tápszert,mert a hálók az emeleten vannak, a konyha ugye a földszinten. Amíg volt tejcsi,ugye rögtön megkapta a reggelit,de így elég türelmetlen lenne,mire én készíteném el,tisztába tevés,és öltözködés után,főleg,mivel átalussza az éjszakát. Tehát kb. egy órát áll a cumisüvegmelegítőben a tápszer, mielőtt megkapja a reggelijét. Napközben frissen kapja, a víz megmelegszik mire én tisztába teszem, együtt beletesszük az adagját,és már eszünk is. Én amit meghagy, kiöntöm,főleg,ha elenyésző adag. Ha menni kellett dokihoz,de nem volt még éhes, elkészítettem, és megkapta,ha kérte. Semmi baja nem lett,persze ez nem volt több óra. Én már melegítettem újra egyébként,előfordul, h tisztába kell tenni, és nem fogadja el hidegen,akkor persze,h újramelegítem. A kórházban reggel lehozták a csecsemősök a tápszert és hűtőbe rakták! A babák onnan ettek egész nap!
2011. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek!most már így be merem én is keverni előre!és a janás vizes ötlet is nagyon okos!


2hete kap hipp bio tápszert...most 2-3 napja ő is nagyon sokat bukik!egyből megszűnik ez ha AR-es tápit veszünk??

2011. okt. 21. 22:03
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi AR-es tápszert eszünk, de sajna így is bukik azért. Lehet kevesebbet, de bukik.
2011. okt. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi próbáltuk a Beba HA. AR-t, attól ugyanúgy bukott és méf macerás volt elkészíteni is a tápit, mert mire két kortyot evett belőle, úgy összesűrűsödött, hogy nem jött a cumisüvegből, még a legnagyobb lyukú cumival sem, így azt mindig botmixerrel utána kellett habosítani.

Most Milupa Milumil AR-t eszik, és ez bevált. Bár előfordul bukás, de nem jön sugárban és már gyakori, hogy egy nap csak egy body-t használunk el ;)

/Ezelőtt napi 5-6 volt az átlag://

2011. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!