Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mindenkinek átalussza...

Tényleg mindenkinek átalussza az éjszakát a babája, csak az enyém nem?

Figyelt kérdés
Mit csinálok rosszul? Lassan 3 hónapos a fiam, de még mindig kétszer kel enni. Akárhány anyukával beszélgettem mostanában mindenki büszkén kihúzta magát, hogy bezzeg az ő gyereke (6 hetes, 5 hetes, vagy éppen már újszülött korától) átalussza az éjszakát. Komolyan már arra gondoltam, hogy lehet én vagyok az egyetlen, aki bevallja, hogy nem alszik a gyereke éjszaka. Van még itt valaki rajtam kívül, aki éjszakázik a babájával, vagy tényleg csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
2011. okt. 21. 15:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hós koráig kelt éjjel szopizni. Akkor már csak megszokás/megnyugtatás volt számára ha felébredt. 20 hós korától magától hagyta abba.
2011. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 3 hónapos kora körül aludta át az éjszakát, ill. 6 órát egyhuzamban. Akkorra kialakult egy viszonylagos napirend, könnyebb volt betartani a fürdetési időpontot, és utána fixen jött a vacsi. Ahogy nőtt, tudott már annyit enni, hogy egyre tovább bírta kaja nélkül. Sokáig mindig hajnali négykor kelt fel enni.

Sokan az egyhuzamban 6 óra alvást tekintik éjszakai átalvásnak.

Szerintem nálatok az lehet a gond, hogy rossz periódusban ébred másodszor a kicsi lány. Ha hajnali 4 körül kell kelnem a kicsimhez (mert bizony előfordul még most is, hogy fázik, szomjas, cumi kell, büfi szorult be), én is nehezen alszom vissza. Lehetséges, hogy pont olyan alvási periódusban ébred, amikor nehéz neki visszaaludni, hiába fáradt.

Sokszor javasolják, hogy adjon vizet ilyenkor az anyuka, és akkor leszokik az éjjeli szopikról, de én ezt csak akkor tartom jó ötletnek, ha csak komfortszopizik a baba, mert ha éhes, úgyse alszik vissza a víztől.

Egyébként a most 7 hónaposkámhoz az elmúlt 4 hétben szinte minden éjszaka kelni kellett, többször is. Mire rájöttem, hogy hiába a takaró, hideg van neki, mióta feljebb vettem éjszakára a fűtést, megint alszik este 8-tól, reggel 6-7-ig. Nem lehetséges, hogy a te kicsid is fázik olyankor és azért nem alszik vissza?

2011. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Az én kisfiam is 3hónapos,és ugyanígy ébred éjszaka. De most már többször előfordult,hogy csak 4-kor kelt enni.

Viszont tanácsolták,hogy tanítsam meg egyedül elaludni,és azóta csak enni kel fel,majd egy gyors szopizás után visszateszem és szó nélkül elalszik. Néha hallom,hogy megébred,kicsit nyöszörög és utána visszaalszik magától. Ha nyöszörög ne vedd ki egyből,várj pár percet,hátha visszaalszik. Nem csinálsz semmit rosszul,minden gyerek más! Vagy van aki szépít az igazságon.:)

2011. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ébred, pedig 8 hónapos.

Volt pár hét még 3 hónapos kora körül, akkor aludt este 8-tól reggel 6-ig szó nélkül.

Most is vannak ilyen éjszakák, de max. 1-2 egy héten. Amúgy viszont ébred. Egyszer vagy kétszer. Mondjuk 6 hónapos kora óta nem eszik éjjel. Általában iszik pár kortyot, aztán alszik tovább. De van olyan is, hogy megiszik egy egész üveg teát is akár.

Többször előfordul, hogy bekúszik a kiságy sarkába, és félálomban nem tud kimászni onnan.

Szóval nálunk is zajlik az élet éjszaka. :D

2011. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az én babám igaz csak egyszer kelt enni egy idő után de 5 hónapos korától kezdte átaludni az éjszakát, de néha néha felébredt és kért enni. Most 7 hónapos de már nem kel egyáltalán. Nekünk akkor kezdett jobb lenni a helyzet amikor elkezdtem a hozzátáplálást. Szóval nyugi! :)
2011. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Az én lányom az első időkben két éjszakai etetés között egyáltalán nem volt hajlandó aludni. Majdnem minden éjjel hajnal 2 és 5 között. Aztán lassan leszokott róla és egyre többet aludt. Kb 3 hónapos volt mikor először átaludta az éjszakát. De az még azt jelentette, hogy 10-11-től reggel 5-ig. Aztán egyre többet aludt. Most 7 hónapos és este fél 8-tól kb reggel fél 7-ig alszik. De szép fokozatosan alakult ki nála, nem egyik napról a másikra. Viszont napközben jó ha kétszer 1 órát alszik. Annál többet szinte sosem.
2011. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy az utóbbi egy hétben hajnal 4 körül felébred enni, de vissza is alszik utána.
2011. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A fiam 9 honapos es meg mindig tobbszor ebred cicizni:)
2011. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat és az ötleteket! Legalább megnyugodtam, hogy azért nem az a jellemző, hogy ilyen picik alszanak egész éjszaka. Nekem a nagyobbik gyerekem még rosszabb alvó volt, lehet ők ilyenek:)

2011. okt. 22. 14:42
 20/22 anonim ***** válasza:

Azt hiszem én is hasonlóan "szerencsétlen" vagyok...

Az én kisfiam 8 hetes múlt és eddig is kétszer szopizott éjszaka, de egy-egy alkalmat leszámítva könnyen visszaaludt. Fürdetés 7-8 körül, ezt követően szopizik és legtöbbször már a cicin alszik. Ezt követően éjjel 1-2 körül ébred, majd 4-5 körül, majd 7-8 körül. A köztes időkben alszik. Vagyis aludt mert pár napja, nemhogy ritkulna az éjszakai evés, inkább sűrűsödik. Ugyanis az éjjel 1-2 órai evés után hatalmas szemekkel nézelődik és nem hajlandó visszaaludni. A következő etetés után elbóbiskol egy kicsit, de max 10-20 perc és ismét ébren van. Ilyenkor nyűgös, semmi sem jó. Én meg ismét olyan zombi vagyok, mint a kezdet kezdetén...

Napközben alszik, délelőtt 2 órát, ebéd után van, hogy 3-4et is de szigorúan csak az udvaron. Lakásban nem hajlandó... Nem tudom mi a megoldás, de én is nagyon kivagyok már.

2011. nov. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!