Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg mindenkinek átalussza...

Tényleg mindenkinek átalussza az éjszakát a babája, csak az enyém nem?

Figyelt kérdés
Mit csinálok rosszul? Lassan 3 hónapos a fiam, de még mindig kétszer kel enni. Akárhány anyukával beszélgettem mostanában mindenki büszkén kihúzta magát, hogy bezzeg az ő gyereke (6 hetes, 5 hetes, vagy éppen már újszülött korától) átalussza az éjszakát. Komolyan már arra gondoltam, hogy lehet én vagyok az egyetlen, aki bevallja, hogy nem alszik a gyereke éjszaka. Van még itt valaki rajtam kívül, aki éjszakázik a babájával, vagy tényleg csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
2011. okt. 21. 15:10
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál!

Mi mostanában egyszer ébredünk 1-2 óra körül, aztán 5-7 között valamikor, de ez változó és utána már nem nagyon van alvás. Azóta jobb, mióta majdnem teljesen besötétítem a szobát, épp csak annyi rést hagyok a redőnyön(nem engedem le teljesen), hogy megtaláljam a szoptatós fotelt félálomban. Persze még így is becsúszik egy-egy nyűgös éjszaka, de nézegetni nincs mit, ha felébred manóka:)

Próbáld ki, hátha nálatok is bejön. És én sem tudom mi lesz télen, mert az én fiam is kint szeret aludni.

2011. nov. 8. 07:59
 22/22 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy lassan javul nálatok a helyzet. Ezek az apróságok mindenre olyan érzékenyek és szinte minden héten változtatnak valamin. Éppen kialakul valami rendszer-féle, de megszokni nincs idő mert már meg is változtatják...

Már máshol is olvastam, hogy sötétben szopiztatnak, nem kapcsolnak villanyt és már teszik is vissza aludni. Nekem ezzel annyi gondom van, hogy az én kisfiam majd minden éjjeli evés közben igen rendesen be szokott fosizni, és még így is, hogy cserélünk pelust többször egy héten fordul elő, hogy elázik a ruhája a sok pisitől. Szoptatni tudok sötétben, de nagy dologból kiszedni és pelenkát plusz ruhát cserélni nem. Van halvány fény a szobájában ezt használom éjszaka, mégis mire pelust cserélünk és átöltöztetem addigra fullra felébred.

Nem tudom más hogy oldja meg ezt, de én el sem tudom képzelni hogy ne tegyem tisztába, ez pedig épp elég ahhoz, hogy felébredjen és nehezen aludjon vissza. (Megjegyzem már most nagyobb méretű, 3-as pelust használunk, hogy többet bírjon, pedig még csak 5kg és 2 hónapos lesz holnap.)


A tél nekem sem hiányzik. Nehezíti az életet az biztos. Most is úgy tudom magam utol érni a lakásban, hogy a dél körüli etetés után kiteszem a teraszra. Ilyenkor 3-4 órát alszik. Ha nem tudom kivinni akkor egész nap rajtam lóg, nem alszik, de az álmosságtól őrülten nyűgös.

2011. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!