Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a legfurcsább/legostob...

Mi volt a legfurcsább/legostobább tanács, amit gyerekneveléssel kapcsolatban kaptál?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 15:53
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
88%

Több is volt:


1. Ne szoptassam a 1,5 éves lányomat, mert ferde hajlama lesz, ha ennyire szeret cicizni.


2. Szomszéd néni kiakadt, hogy az 1 éves lányom még pelenkás és nem kezdtük el a bilizést.

Én meg rajtuk akadtam ki.

2012. jan. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 Disi ***** válasza:
77%
Nekem most a grízes tejet ajánlgatják. 4 hós kora óta mióta beindult a mozgásfejlődés (pörög egyfoltában hasra meg vissza, mostmár kúszik is lassan) ébred éjszaka enni. Azelőtt átaludta az éjszakát. Na most elmúlt 6 hós, benne vagyunk a hozzátápiban és már van hogy 2-szer is kel éjjel és sokat is eszik. Na erre megkaptam, hogy miért nem vágok nagyobb lyukat a cumin és tömöm meg tejbegrízzel a gyereket, akkor ugyan hagyna aludni éjszaka. Merthogy ez a legfontosabb, hogy én aludhassak szerintük... És sajnos nem idős emberek tanácsolják.
2012. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 Disi ***** válasza:
75%
Volt még egy, vettünk a 4 és fél hós babónknak (magunknak :)))) egy kis tortát a gyerkőc névnapjára. Erre megkérdezték, hogy azért hagytam szegényt, hogy lenyalogassa az ujjáról a krémet? (Hagytuk a babót, hogy belenyúljon).
2012. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
88%
Kenjek erőspaprikát az ujjára, hogy ne szopja...
2012. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
89%

4 hetes kisbabám békésen aludt a babakocsiban (ugyebár teljesen lefektetve a támla, mert még kicsi), erre anyósom : "Fel akar ülni!" és elkezdte az alvó gyereket kitámasztani egy kabáttal, hogy üljön.

Kislányomnál meg, augusztusban kegyetlen hőség, aludt a kiságyban egy bodyban, : "fázik, adj rá sapkát!" (persze nem fázott, de akkor se a sapkát adtam volna rá először).

2012. jan. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
91%

Hasfájós babának adjon az anyuka egy evőkanállal a vizeletéből(az anyáéból)dédmama tanácsa

Pólyázzam a babámat,hogy ne tudjon mozogni ,nem lesz gerincferdülése ...

2012. jan. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
92%

A gyermekpszichológus mondta,hogy figyelemzavros-hiperaktív kisfiammal hangosan és mérgesen kiabáljak,hogy tartson tőlem és szót fogadjon,akkor majd abbahagyja az ugrálást,szaladgálást.


Szerencsére a gyógypedagógus és a mozgásterapeuta nem így gondolták,ha hallgatok a pszichológusra tönkreteszem a gyereket és magmat is idegileg.


Ma már rengeteget javult a helyzet.

2012. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
63%

"Pár hónapos babámhoz ne menjek be este, ha sír, mert majd pár nap múlva megtanulja, hogy este aludni kell"


Igyekeztem ezt az elvet alkalmazni én is ,mert az első gyerekünket nagyon elrontottuk,egyszer a kissebb pár hónaposom aki máskor végigaludta az éjszakát nagyon sírt,egy ideig vártam...vártam,de úgy sírt,hogy az rémisztő volt,kivettem a kiságyból,41 fokot mutatott a lázmérő,másnap reggel mind a két fülét felszúrták.


Lelkiismeretfurdalásom van a mai napig,hogy akkor olyan sokáig hagytam sírni.


Mikor a 15 hónapos oltás után pár nappal belázasodott ismét hallhatóan máskép sírt ,akkor szerencsére csak egy picit vártam és felvettem,akkoris nagyon magas volt a láza,megitattam,adtam neki fájdalom és lázcsillapítót és álomba-ringattam.

2012. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
82%

Anyóskámtól:áztassam fel a háztartási kekszet teában,töltsem cumisüvegbe és azzal etessem a gyereket..

neki mind a két fia azon nőtt fel...:(szegény férjem!

2012. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
93%

Kisfiamnak kötött volt a csípője ezért elég keményen tornáztatnom kellett naponta többször is.Persze szegénykémnek nem tetszett és sírdogált ha már unta.Egyszer egy ilyen tornánál pont ott volt anyósom is és megjegyezte,hogy kitöröm a gyerek lábát.Nem is érti miért kínzom az unokáját,miért nem jó nekem ha kötött a kicsi csípője? :D

Szerencsére a sok torna rendbe tette és a lábát sem törtem ki :D

2012. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!