Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívtelen anya az, aki külön...

Szívtelen anya az, aki külön gyerekszobában hagyja aludni a gyerekét?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok és már most téma a környezetemben a gyereknevelés. Főleg, hogy a barátnőmnek van egy 4 hós kisfia. Ők úgy alakították ki a szobát, hogy egy pici helyen alszik Ő és a Férje, a babaágyban a kicsi és a kutya is bemehet a szobába.

Én úgy gondolom, hogy teljesen természetes, hogy nálunk egy külön szoba lesz berendezve Neki, ahol lesz éjszakai fény, sólámpa, felhúzható játék, amit már a pocimban is hallhat, esti simi, puszi, és szépen kimegyek. Egy relaxfotelt szeretnék csak betenni amiben szoptatok és majdnem vízszintesig dönthető, így ha mégis elszunnyadok, arra jó, de NEM akarom rászoktatni magam és a kicsit arra, hogy együtt alszunk!!

Nem gondolom, hogy korrekt, ha valamit engedek pár hónapig évig, majd utána már nem szabad.

Hogy élünk szexuális életet? Ha jön a tesó, már két gyerek alszik majd az ágyban, mint sok családban??

Van kutyánk is, imádom, sokak szerint már túlzottan is, de bármennyire is szeretem, nem jöhet be a hálónkba, higiéniai okok miatt. (pedig havonta fürdetjük, séta után lábtörlés, negyedévente féreghatás, szóval tiszta kutya, de mégis kinnt szimatol és játszik a többivel)


Ti hogyan oldottátok ezt meg?

Kegyetlen az, aki nem hagyja hogy a házassága és a magánélete is rámenjen a baba kiskorára???


Szeretem a Kicsit már most, de a Férjemet is és nem engedhetem meg magamnak, hogy azért a 10-15 évért, ameddig a gyereknek nagyobb szüksége van az anyára, minden figyelmét és az ideje 100%-át csak Neki szentelje, mialatt a házassága tönkremegy, hiszen sok helyen látom, hogy ahogy a baba megszületik az anya és az apa is csak a gyereket "nézi"... Egymásra többet nem néznek, vagy nem "úgy"...

Nektek mi a véleményetek ezekről?? :)


2011. nov. 8. 10:07
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:

10:33


Ne erts felre nem neked szantam ezt csak poenkodtam. Bocsi ha felre ertheto volt amit irtam.

2011. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
92%
Szivtelen??? Te jo eg, hat nem ez a normalis? :) En mar semmit sem ertek. Aki megteheti, hogy a gyereknek kulon szobat biztositson az miert ne altatna ott? Bocsi, de en ezen kicsit kiakadtam. :)
2011. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Nálunk is külön alszik az elejétől fogva. Mikor hazahoztuk egy hangja nem volt éjszaka, reggel nagyon megijedtem, hogy csak nincs valami baj.. de csak aludt :)Van neki kisszobája (csak 2 szobánk van, de egyértelmű volt, hogy övé lesz a kicsi), a két szoba pont egymásra néz, így rálátunk, mert úgy raktuk az ágyát. Ha kell, egyből ott vagyunk. Este behajtjuk rá az ajtót, így ő nyugodtan alszik, mi meg lazíthatunk. Éjjelre meg kinyitjuk az ajtót. Reggel többnyire elbeszélget, játszik még, ha hamarabb ébred :) Nekünk ez bevált. És én el se tudom képzelni az együtt alvást. (11 hós pont ma:)
2011. nov. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
28%

Na ha így rágörcsölsz már előre, attól tönkre mehet egy házasság. Inkább azon kéne elgondolkodnod, miért akarod ennyire megvédeni a gyerektől a szobátokat? nekem ez fura.

A helyedbe még nem kéne ennyit foglalkoznod a babával, pont ezzel a viselkedéssel teszed már most a középpontba!!! Még meg sem született. Eleinte kiságy sem kell neki, nemhogy saját szoba.

Mi nem csinálunk ügyet az együtt alvásból, nem húzzuk fel magunkat rajta, ha a kiságy helyett minket választ éjszaka.

Nekem úgy tűnik, hogy saját magadat félted, nehogy túlságosan gyerekmániás legyél. De ilyeneken még ne aggódj. Próbálj laza lenni és kiélvezni az időt amíg csak kettesben vagytok.

2011. nov. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
51%

:D Ezt majd a baba fogja eldönteni. Az elsőszülöttem óránként felkelt és két évesen még mindíg nem aludta át az éjszakát. Mivel a férjem reggel hatra jár dolgozni, kipurcant volna ha én éjjel óránként átbotorkálok a másik szobába, majd egy félóra múlva vissza. Költöztem a gyerekszobába. :) Próbálkoztam mindennel, de az én lányom az bizony átlagon felűl bújós természettel született, és ordított ha egyedül volt. Amúgy lett neki egy huga is, ugyanattól az apától, tehát a szülők külön alvása nem megbízható fogamzásgátló módszer, pedig mindenki ezt hiszi. :D Jelenleg a hat hós hugival, és a négy éves nagylánnyal alszom egy szobában, fent említett okokból, és nem látom hogy rámenne a házasságom erre. Arra viszont tuti rámenne, ha a férjem munka mellett hónapokig napi egy órát tudna aludni.


AZ újszülötteket hidegen hagyja a simi, a puszi, de még az éjjeli fény is, majd meglátod. Nekik anya kell, meg hogy hallja a szívverésedet, és érezze a testmeleget. De majd kiderül. :)

2011. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
14-es és 15-ös válaszolóknál a pont, teljes mértékben egyet értek velük. (egyik korábbi válaszoló)
2011. nov. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
Nálunk 2hónapos kora óta a szobájában alszik, mellett van légzésfigyelő és bébiőr. +sólámpa, nővények, párásító.
2011. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Nem kell kiságy,??? És mégis mikor vegyek Neki??? Én szép és barátságok, kényelmes babaszobával várom a kicsit. És ugyanilyen aggodalmak elé néztem, amikor kutyát vettünk magunkhoz és mindenki mondta, hogy nah annyi a nyaralásoknak, a sokáig alvásnak, a csendes napoknak, a vendégeknek, a bútoroknak, a kinnt hagyott kajának és EGY JÓSLÁS SEM vált be!! :D MINDEN nevelés kérdése, legyen az kutya, vagy gyerek!!! Nyilván nem lehet egy lapon említeni őket, de van hasonlóság.. Nagyon sok mindent lehet tanulni, ha egy párnak közös kutyája van gyerek előtt,.. Nevelést, elveket, közös nevezőt, kompromisszumot, stb. :)

Igen, "féltem" az intim szféránkat, és az nem a gyerek helye! lesz Neki szobája! Ottleszek, ha szüksége van rám, de 5 lépésre van a hálónk az Övétől, nem hiszem, h távolság, de mégis külön vagyunk!! Nem minegy szerintem!

És igen, vannak ilyen kérdések és elvek, amiről szívesen beszélek, de ettől még nem lesz központi dolog a nevelés,. Tudok másról is beszélni :D


Ötleteket méég! ;)

2011. nov. 8. 11:23
 19/51 anonim ***** válasza:

Valóban van hasonlóság :)


szintén kutyás

2011. nov. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
Ha jól olvasom, márpedig jól olvasom, a kérdező véleményeket, gondolatokat, ötleteket vár. Én neki írtam, nem a többieknek, akik nem értenek egyet velem. De keményen kifejezték ezt a pontozással..köszi! Bárcsak indoklás is kéne ehhez :)
2011. nov. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!