Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívtelen anya az, aki külön...

Szívtelen anya az, aki külön gyerekszobában hagyja aludni a gyerekét?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok és már most téma a környezetemben a gyereknevelés. Főleg, hogy a barátnőmnek van egy 4 hós kisfia. Ők úgy alakították ki a szobát, hogy egy pici helyen alszik Ő és a Férje, a babaágyban a kicsi és a kutya is bemehet a szobába.

Én úgy gondolom, hogy teljesen természetes, hogy nálunk egy külön szoba lesz berendezve Neki, ahol lesz éjszakai fény, sólámpa, felhúzható játék, amit már a pocimban is hallhat, esti simi, puszi, és szépen kimegyek. Egy relaxfotelt szeretnék csak betenni amiben szoptatok és majdnem vízszintesig dönthető, így ha mégis elszunnyadok, arra jó, de NEM akarom rászoktatni magam és a kicsit arra, hogy együtt alszunk!!

Nem gondolom, hogy korrekt, ha valamit engedek pár hónapig évig, majd utána már nem szabad.

Hogy élünk szexuális életet? Ha jön a tesó, már két gyerek alszik majd az ágyban, mint sok családban??

Van kutyánk is, imádom, sokak szerint már túlzottan is, de bármennyire is szeretem, nem jöhet be a hálónkba, higiéniai okok miatt. (pedig havonta fürdetjük, séta után lábtörlés, negyedévente féreghatás, szóval tiszta kutya, de mégis kinnt szimatol és játszik a többivel)


Ti hogyan oldottátok ezt meg?

Kegyetlen az, aki nem hagyja hogy a házassága és a magánélete is rámenjen a baba kiskorára???


Szeretem a Kicsit már most, de a Férjemet is és nem engedhetem meg magamnak, hogy azért a 10-15 évért, ameddig a gyereknek nagyobb szüksége van az anyára, minden figyelmét és az ideje 100%-át csak Neki szentelje, mialatt a házassága tönkremegy, hiszen sok helyen látom, hogy ahogy a baba megszületik az anya és az apa is csak a gyereket "nézi"... Egymásra többet nem néznek, vagy nem "úgy"...

Nektek mi a véleményetek ezekről?? :)


2011. nov. 8. 10:07
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
Szerintem kell kiságy, lehet, hogy sírós baba lesz, akit 2-3 hónapig csak magadon tudsz elaltatni, de lehet, hogy nem. Én fiam amióta kinyíltak jobban a szemei, messzebbre látott (tehát elég hamar) a mi ágyunkon nem volt hajlandó aludni. Ma is csak játszótér neki.
2011. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Szerintem egyáltalán nem szívtelenség,hogy saját szobája legyen. Nekem most 4 hós a kislányom,első baba, elejétől kezdve külön szobában alszik,a kiságyában, persze az első hónapban én is a szobában aludtam. Majd szépen visszabújtam a férjem mellé, mert nekem is szükségem volt szeretetre, összebújásra...nem a szexre gondolok. Amikor én is teljesen felépültem,egyértelmű volt,h nem csak anya,hanem feleség és nő is vagyok. A két szoba között nincs nagy távolság,nyitva az ajtók,tehát amint hallom a hangját, megyek,légzésfigyelő van a kiságyban. Szerencsére 8 hetes kora óta,amint elmúlt a hasfájós időszak, átalussza az éjszakát, reggel szépen dumálgat és forgolódik az ágyban,én erre ébredek, és amint bemegyek hozzá, már mosolyog. Attól,h nem vele alszom, ugyanannyi szeretetet és törődést kap...Szerintem használd ki ezeket az éjszakákat te is,mert majd jön a fogzás, esetleg betegség,amikor még rengeteg időt töltünk majd az ágyuknál...
2011. nov. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Amíg újszülött volt a barátnőmék babája a bab akocsi mózesében aludt velük az ágy végében...ezt a "nem kell kiságy"-ra ötlet...és akkor ott van veletek...
2011. nov. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
de ha akarnak légzésfigyelőt, azt nem tudja belerakni
2011. nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Az ember sok mindent eltervez a gyerek születése után, azután meg..... A fiam 14 hónapos. Az első 2 hónapban mindhárman egy szobában aludtunk, ő a saját ágyában. Apa utána kiköltözött, én maradtam 6 hónapos koráig. Most már a külön szobájában egyedül alszik, de ha jön a foga, akkor becuccolok hozzá aludni a kanapéra, mert a 25. ébredése után volt, hogy a konyhába mentem és ott kerestem a gyereket.
2011. nov. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
A nem kell kiságyra ahogy más is írta a babakocsira, vagy a mózesre gondoltam, mindegyikbe bele lehet rakni a légzésfigyelőt.
2011. nov. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
51%

MINDEN nevelés kérdése, legyen az kutya, vagy gyerek!!!


Hát ne haragudj kedves kérdező, de csak mosolyogni tudok a hatalmas önbizalmadon... :) Ámen! Legyen úgy ahogy gondolod. Kíváncsian várom a tapasztalatod, amikor a Babád valóban megszületett és kb fél éves lesz. Addig tervezhetsz Te bármit. :) Ne haragudj, ez nem kritika, én is ekkora lelkesedéssel és ilyen "okosan" vetettem magam bele az egész terhességbe. Aztán rájöttem, hogy mégse úgy megy ám minden. Könnyű addig ilyen mondatokkal dobálozni, amíg nem született meg az Angyalka. :))) Jót mosolyogtam!


Mi a Babával egy szobában alszunk (külön ágyban), és képzeld, picit sem sérült az intim szféránk, ha érted mire gondolok ;) Sőt! Egy kis kreativitás még jobban építi a mi kapcsolatunkat is!!! Nagy szükséged lesz rá Baba mellett más területeken is. (Mármint a kreativitásra)

2011. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Higgyjétek el, én olyan szívesen beszámolnék évek múlva a tapasztalatokról, de úgysem fogjátok pont Ti pont az én írásomat látni...

Edig az élet minden területén megkaptam ezeket, hogy na majd meglátod, hogy ilyen munkahely nincs is, amilyet megálmodtál.. Ilyen kutya nem létezik, amit ki akarsz hozni belőle.. Ilyen férfi nem él a földön, akit Te akarsz...

Szóval én is csak mosolygok, ha valaki nem hiszi el, hogy céltudatossággal, tervezéssel és következetességgel, el lehet érni, amit csak akarunk!! :)))))))))))))

2011. nov. 8. 13:00
 29/51 anonim ***** válasza:
42%

Valóban el lehet érni, de egy gyerek teljesen más. Amikor majd a szemedbe néz és kiolvasod belőle, hogy: vegyél fel. Amikor sír, hogy beteszed a kiságyba és kimennél. Én máig csendben megkönnyezem azt, amikor sír (mert pl.beüti a lábát,kezét,elesik..stb és fáj neki), a szívem megszakad. Én is így gondoltam, hogy nevelés és tervezés kérdése. Volt szép kiságyunk, baldachin rajta...aztán megcsászároztak, hazajöttem és levettem a baldachint, mert zavart és nem tudtam hajolgatni ki-be és feltettem a pelenkázót. Amikor meg ordított akkor cicin altattam.

Pedig annyira 'tudtam', annyira céltudatos voltam, hogy majd én megváltom a világot és elalszik ha simogatom...:-)))

De persze, Ámen, legyen igazad. És aludja végig az éjszakát az elejétől fogva és ne sírjon, mikor leteszed és egyedül hagyod. Csak ezt kívánom!

Nálunk nem jött össze :-D

2011. nov. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 krisztivan ***** válasza:
31%
Én nem tudok és nem is akarok-tam együtt aludni a fiammal.Egy szobában aludtunk de külön ágyban.Sose szeretett aludni.1éves koráig csak 2 órákat aludt végig és aztán ellenőrizte hogy ott vagyok-e.Egy év után besokaltam és bizony kiköltöztünk a másik szobába.Volt sírás,hiszti 2 napig aztán már "csak"2X ébred a gyermek.De az is igaz hogy sokmindent majd a babád alakít,te pedig mész utána boldogan"csaholva"!Szép babavárást nektek:-)
2011. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!