Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívtelen anya az, aki külön...

Szívtelen anya az, aki külön gyerekszobában hagyja aludni a gyerekét?

Figyelt kérdés

13 hetes kismama vagyok és már most téma a környezetemben a gyereknevelés. Főleg, hogy a barátnőmnek van egy 4 hós kisfia. Ők úgy alakították ki a szobát, hogy egy pici helyen alszik Ő és a Férje, a babaágyban a kicsi és a kutya is bemehet a szobába.

Én úgy gondolom, hogy teljesen természetes, hogy nálunk egy külön szoba lesz berendezve Neki, ahol lesz éjszakai fény, sólámpa, felhúzható játék, amit már a pocimban is hallhat, esti simi, puszi, és szépen kimegyek. Egy relaxfotelt szeretnék csak betenni amiben szoptatok és majdnem vízszintesig dönthető, így ha mégis elszunnyadok, arra jó, de NEM akarom rászoktatni magam és a kicsit arra, hogy együtt alszunk!!

Nem gondolom, hogy korrekt, ha valamit engedek pár hónapig évig, majd utána már nem szabad.

Hogy élünk szexuális életet? Ha jön a tesó, már két gyerek alszik majd az ágyban, mint sok családban??

Van kutyánk is, imádom, sokak szerint már túlzottan is, de bármennyire is szeretem, nem jöhet be a hálónkba, higiéniai okok miatt. (pedig havonta fürdetjük, séta után lábtörlés, negyedévente féreghatás, szóval tiszta kutya, de mégis kinnt szimatol és játszik a többivel)


Ti hogyan oldottátok ezt meg?

Kegyetlen az, aki nem hagyja hogy a házassága és a magánélete is rámenjen a baba kiskorára???


Szeretem a Kicsit már most, de a Férjemet is és nem engedhetem meg magamnak, hogy azért a 10-15 évért, ameddig a gyereknek nagyobb szüksége van az anyára, minden figyelmét és az ideje 100%-át csak Neki szentelje, mialatt a házassága tönkremegy, hiszen sok helyen látom, hogy ahogy a baba megszületik az anya és az apa is csak a gyereket "nézi"... Egymásra többet nem néznek, vagy nem "úgy"...

Nektek mi a véleményetek ezekről?? :)


2011. nov. 8. 10:07
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Szívből kívánom, hogy ne olyan gyereked legyen mint az enyém. Mert vagy kikészülnél vagy kikészítenéd! Mert bizony a fiam üvöltött, aztán üvöltött, és most is sokszor üvölt. Van hogy apával alszik mert én már nem bírom az éjszakázást és a kimerültséget. Nem értem miért tett volna jót a házasságunknak ha külön tesszük a kicsit mi meg édesen összebújva hallgatjuk az ordítást, mert nem hagyja ám abba csettintésre. Persze feküdhettem volna a kiságya mellett mint őrangyal, de miért ne bújnánk össze???

Anyukám is külön szobába tette a tesómat, aztán amikor már ki tudott mászni akkor szépen mellém bújt minden este. Tesómmal szuper is kapcsolatunk, anyukámmal meg...

2011. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 A kérdező kommentje:

Ez esetben meg azt kell megfejteni, hogy miért nem képes egyedül elaludni egy gyerek?

Mitől fél és mi az ami miatt a szüleire tesójára van szüksége?? Itt megoldast kellett volna arra találni, hogy mindenkinek megmaradjon a magánszférája. Én sem bírnék hancúrozni a Férjemmel, ha a kisbabánk sírna a másik szobában. DE ha hisztizne és mondjuk két éves lenne, de épp éjjel akarna játszani, vagy tv-zni, na az nem hatna meg. Aludni kell és kész. Ha kell 100X visszakísérem a szobába és ott kell maradni, de nem fogom szórakoztatni. De ha az elejétől tudja a szabályokat, idáig el sem jutunk majd. :)

2011. nov. 9. 11:24
 43/51 anonim ***** válasza:

Nincs még fogalmad egy gyerekről. A kutya az csak egy kutya, és a csakot nem azért írom, mert nem tisztelem az állatokat. Megrögzött állatbarát vagyok, de ez nem tartozik a tárgyhoz.

A gyerekek nem azért nem fogadnak szót, mert rosszul nevelték őket, hanem mert vannak olyan időszakok a személyiségfejlődésük folyamán, amikor ez a viselkedés jelentkezik. Ezeket dackorszakoknak hívják. A gyerek feszegeti a határait...ennyi. Ez nem jó vagy rossz nevelés függvénye, hanem életkori sajátosság.Az a kisgyerek aki ezt nem produkálja, nem normális, kezelésre szorul, mert visszamaradott a fejlődésben. Vannak egyéni külömbségek, vannak temperamentumosabb gyerekek, és vannak nyugodtabbak. Utóbbi sem a szülő érdeme, hanem a gyerek így született.

Azt írod, hogy nem akartál a nagyinál maradni, pedig szeretted. Anyukád nem követett el ezzel hibát, sőt...ha nem veszi figyelembe az érzelmi érettséged szintjét, még most is ellenérzésed lene valszeg. Ez a probléma jellemzően két-három éveseknél kerül elő az óvodai beszoktatáskor, és ha hiszed ha nem, van olyan kisgyerek, akinél ez súlyos törést okoz ha figyelmen kívül hagyják. Az én lánmyomat pl orvosi javaslatra vettem ki az oviból, mert annyira megviselte, hogy pszihoszomatikus tüneteket mutatott. És ha én simán végignézem, hogy a gyerekem négykézláb kúszik a földön fájdalmában, mert annyira szorongg az óvodától, akkor bizony szívtelen anya lennék, még akkor is ha a húsz könyv amit a következetes nevelésről olvastam, az ellenkezőjét állítja.

Ha meglesz a babád majd megérted. A gyerek irányít. Nem azért mert ő a főnök, hanem azért, mert ő sérül ha te nem veszed figyelembe azt amit jelez.

2011. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már. Ő lesz a tökéletes anya tökéletes gyerekkel, férjjel, kutyával, háztartással, munkahellyel. :-))


(Amíg nem születik meg a babája, addig teljesen felesleges vele vitatkozni, utána se sok értelme van mondjuk. Mindenki csak a saját igazát hajtogatja. Lehet, hogy náluk rend lesz első perctől kezdve. :-))


Egy a lényeg kedves kérdező, szeresd a babádat és vigyázz rá nagyon, és akkor minden rendben lesz. :-)


Boldog babavárást.

2011. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:

Az a baj, kedves anyukák, hogy nem értitek azokat, amiket én mondok!! :(((

Én nem egy szívtelen, rideg, a szabályokat mereven követő anya akarok lenni, DE lesznek dolgok, amiben nem engedek. (nem eszünk szaladgálva, hanem az esztalnál ülve, ha valamit nem vehet le a polcról, hiába sír, nem veheti le egy óra múlva sem, a bolti csokiért sírással ugyanez a véleményem, stb. ) És én nem 3 évesen nem maradtam a nagyimmal, hanem 10 évesen sem, mert láttam anyumon, hogy Neki jólesik, hogy utána sírok és nem az esne jól Neki, ha mással is ellennnék... Na ezt nem akarom!!! Nyitottnak, barátkozósnak és nem olyannak akarom a gyerekemet, mint amilyen én voltam, hogy úgy öszenőttem anyuval, hogy még beszélgetnie sem volt szabad mással, ha velem volt, mert úgyis mindjárt elválunk a sulinál. (ahol még 45.ben is sírtam utána) Félre ne értsetek, imádom anyut és itt lakunk egymáshoz közel, barátnői a viszonyunk, de emiatt, hogy ennyire összenőttünk, megviselte, hogy én 24 évesen már férjnél vagyok, 7 éve egy fétfifal vagyok együtt, már jön a baba és külön lakásban lakunk. Nehéz időszakok adódtak abból, hogy Neki csak ÉN voltam és szinte most is csak ÉN vagyok. Mert a férjével mint említettem kihaltak a női férfi szerepek. AMIATT, hogy nem biztosította maguk számára az intimitást és nem voltak helyzetek, amikor aztmondta, hogy "most itt kell maradnod a mamánál egy órát, anyáék ketten elmennek vacsizni. Utána hazamegyünk és 3an is játszunk egy nagyot! Sietünk hozzád, szeretlek! " Lehet anyu is harmonikusabb kapcsolatban lenne apuval, nálam is könnyebben vette volna, hogy külön élek és sokminden más lenne. Én csak azt szeretnéém, hogy a gyerekem úgy nőljön fel, hogy szeretik a szülei és nézik mi az érdeke a gyereknek, de közben egymás sem hagyagolják kicsit sem és emellett következetesek és odaadóak mindketten a kicsi felé és egymás felé is egyaránt!

Ekkora baj ez, hogy van egy ilyen tervem??

Biztos érzek majd olyat, hogy húú, ez nem jött be, ezt nem így terveztem,, DE érzem, hogy jól teszem, hogy NEM állok ki a terveim mellett, hiszen biztos lesz olyan is, hogy magam szabom át az elveimet, de ezt nem is írtam, h ilyen ne fordulna majd elő!

Ettől függetlenül azt gondolom, hogy ha valaki erős tervekkel és céltudaosan néz a babavállalás elé, sokkal nagyobb eséllyel lesz belőle kiegyensúlyozott szülő, aki tudja mit szeretne a kicsitől és a gyerek is érzi egyből, hogy hol vannak a határok! :)

Értsetek meg kicsit, ne egyből támadjatok! :)

2011. nov. 10. 07:24
 46/51 anonim ***** válasza:
100%

Te mást kérdeztél,mint amit a terveidről írtál!!

Ne is csodálkozz,hogy ezek a vélemények lettek.


A kérdésed újszülött-csecsemő korról szóltak,a terveid pedig a 2-3 éves korosztályról szólnak!! Nem mindegy!


Én már itt egyszer leírtam a véleményem,nem akarom ismételni.Végig olvastam a többi hozzászólót és amit reagáltál rá.Anyukám jutott eszembe.Ő is ilyen határozottan,felboríthatatlan elvek szerint nevelt bennünket.Megtanultam,hogy nem számíthatok rá,véleményt nem nyilváníthatok,mert csak neki van igaza.Ha valamit nem úgy csinálok ahogy ő gondolná,hátat fordít nekem,érzelmileg zsarol.Hosszan lehetne ezt a témát ragozni,de feleslegesen nem akarom.És ettől függetlenül,hogy mi a saját ágyunkba aludtunk,jól idomított gyerekek voltunk,eléggé kihűlt a házasságuk.Szerintem ezek nem ettől lesznek jobbak,vagy rosszabbak.

2011. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
És ha kitakarózik éjjel, ki takarja be? Sorolhatnám a többi kérdést, de minek. Az igaz, hogy gyakran a baba születése után megszűnik a nagy szerelem a 2 ember között, de szerintem ennek nem az az oka, hogy egy ideig kevés a szex vagy hogy a baba is ott alszik...Inkább azt gondolnám, hogy az rontja meg, hogy anyós nagyon is bekerül a képbe, még akkor is, ha eddig tartotta a tiszteletbeli távolságot és imádtátok egymást, az unoka miatt jönni fognak a konfliktusok, mert valamibe biztos beleköt és hamar kihullik a hajad tőle, de ettől még nem lenne semmi baj, ha a kicsi fiacskája, aki teljes mértékben veled ért egyet, melléd merne állni, de nem fog, és rájössz, milyen gyáva p...öcs, és ezért nem lesz kedved többé szexelni. És valóban, onnan kezdve vége a szerelemnek és nem lesz több szex. 19 hónapja alszik mellettünk a kisbabánk. Gyakran kitakarózik, hálózsákot nem tűri meg. Ráadásul szoptatom. A világ legjobb dolga, hogy mellettünk van, imádjuk. A szexet megoldottuk, az első hónapokban egyikünknek se volt energiája, amikor meg újra lett, simán meg lehetett oldani úgy, hogy ő ne vehesse észre. A szex nem amiatt maradt abba, mert velünk alszik (megoldanánk most is akár annyi időre másik szobában, bárhol), hanem mert valóban nem állt ki mellettem az anyjával szemben. Nem feküdnék le vele, akkor se, ha a gyerek 2 szobával arrébb aludna, nyugodj meg. Te viszont garantáltan ki lennél 19 havi szoptatás után, mivel éjszaka legalább 3-szor kel szopizni mai napig is. Ennyiszer én se szeretnék átcaplatni másik szobába. Így viszont félálomban megszoptatom és alszunk is tovább boldogan.
2015. nov. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim válasza:
Remélem már nagyon okos lettél azóta, te szerencsétlen! Kismamaként úgy írtál arról a szerencsétlen gyerekről, rossz volt olvasni, komolyan! Remélem nem hagytad bőgni...
2016. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:

Hát sziasztok!


Rég nem néztem fel ide, de most kaptam egy kommentet a több, mint 4 évvel ezelőtti kérdésemre.

Jókat nevettem, "kedves" anyukák...

Nem tudom hányan olvassátok a korábbi válaszokat, de remélem sokan...


Drága utolsó (!) hozzászóló, a szó szoros értelmében...

NEM, nem hagytam sírni a gyerekeIM.

Igen, már van kettő és tervben a harmadik!!

A nagyobbikkal, aki a kérdés kiírásakor a pocakomban volt éjjel többször kellett fent lennem, hasfájós volt és kb másfél évesen kezdte átaludni az éjszakákat!

DE egyszer sem aludt velünk, mert egyikünk sem akarta és minden alkalommal, amikor csak szüksége volt rám, átjöttem a szobájába, majd egy éves koráig szoptattam, nyugtattam, ölelgettem.

DE soha nem ringattam, vagy tettem olyat, ami hosszú távon nem lenne kényelmes.

Mindenre találtam olyan megoldást, ami mindenkinek jó.

Neveléssel, terelgetéssel, szerető következetességgel, szabályokkal, de egyben rugalmassággal is, szuper napirendünk és szófogadó, kiegyensúlyozott ovis nagyányom lett, aki mellesleg szuper nagytesó is.


Na jöjjön a kicsi.

Már a kórházban is csak 1x ébredt és este fél 7-től reggel 7-ig alszik, majd nappal még 2x.

Egyszer 3 órát.

Nem kell altatni és az ágyunkban sem járt soha éjjel.

Mert mindennek és mindenkinek megvan a helye.

Miért szoktassam olyanra, amiről egyszer le kell szoktatnom??


A nagyobbik, minap kérte, hogy velünk alhassson éjjel.

Meglepődtünk, megengedtük.

Jót beszélgettünk az ágyban 3-an, majd kijelentette, hogy megszokta az ágyát, további jó alvást, Ő inkább bemegy.


Ugye, szegény gyerek?? Biztos nem jó Neki, hogy saját szobája, ágya, birodalma van.

DE millió dolog van még, amit a nagyokos anyukák állítanak, hogy azt csak úgy lehet ám...

pl minden kisgyerekes családban kosz van, mosatlan, nyúzott anyuka, no smink, no szép haj, szalad a ház, a gyerek pakol, nem lehet Tőle semmit csinálni...


Hát kérem, nem részletezném, de egyiknek sem kell úgy lennie.. ;)


Üdv mindenkinek és mindenki úgy csinálja, ahogy a családjának jó, nem pedig mártírt játszva és a felnőttkorukat várva.

Ha jól csinálja az ember, a gyerekkor is maximálisan élvezhető mindenkinek, nem kell hogy káosz és önfeláldozás legyen!


:)

2016. jan. 21. 10:17
 50/51 A kérdező kommentje:

Jah és már a kicsi sem annyira kicsi.

10 hónapos lesz.

2016. jan. 21. 10:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!