Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt tényleg mindenki ringatva...

Csill79 kérdése:

Itt tényleg mindenki ringatva altat és aki nem, mint én az rossz anya?

Figyelt kérdés
Feltettem itt 1 kérdést tegnap és a válaszokban le lettem szólva,hogy soha nem ringattam a babámat,hanem próbáltam az önálló alváshoz szoktatni.
2011. nov. 8. 13:51
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Én nem vitatkozni jöttem ide hanem tanácsot kérni a nevedet nem tudom ezért írtam,hogy akárki,mit kellett volna írnom.Kedves ismeretlen a szándékaim békések!
2011. nov. 8. 14:55
 22/24 anonim ***** válasza:

Összesen ketten válaszoltunk a tegnap kiírt kérdésedre, és mindketten segítő szándékkal. Én megértem a másik anyukát, aki azt írta, hogy szerinte kegyetlen, hogy 1 éves a babád és még sosem ringattad. DE: azt nem írtad, hogy csak altatáskor nem szoktad ringatni, ahogy leírtad, abból az derült ki, hogy te nem szoktad ringatni, se altatáskor, se máskor. És szerintem viszonylag kevés anyuka van itt, aki soha nem ringatta a babáját amikor az nyűgös volt, beteg volt, stb. Pontosabban kellene megfogalmaznod a kérdéseidet, mert így hiába közeledünk feléd segítő szándékkal az alapján amit leírsz, te mégsem veszed annak.

Szerintem is igaza van a 86%-os válaszolónak, hogy oka van, ha ennyire nehezen megy az elalvás este, és talán a legsegítőkészebb választ tőle kaptad, hogy mit kéne csinálnod.

De sajnos attól nem fog megoldódni a problémád, ha itt puffogsz. Nincsenek csodák, neked kell dűlőre jutni a kisbabáddal úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen. Abból amit leírsz úgy látszik, hogy a te babádnak másfajta altatásos módszerre lenne szüksége.

2011. nov. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, csak még nem találtad meg azt a módszert, ami a babádat segítené az elalvásban!

Én kezdettől fogva kialakítottam egy esti rutint, amit minden este ugyanúgy csinálok. Állítólag a babák nagyon szeretik és igénylik a kiszámíthatóságot. Biztonságérzetet ad nekik, ha tudják, h mi mit követ.

Kb. 18 óra körül levetkőztetem a kislányomat és hagyom pucérkodni a nappaliban a játszószőnyegen v a kanapén. Fél 7 -kor fürdés, majd felöltöztetem pizsibe. Innentől már a szobájában vagyunk, ölben tartom és zenére énekelek neki (5-10 perc).

A kiságyban megeszi a tejpépet, böfizés után hasra fordítom és halkan mesét olvasok neki. A végén megpuszilgatom, jó éjszakát kívánok, villany lekapcs és egyedül hagyom.

Ha a cumija kiesik, akkor párszor vissza kell még lépnem hozzá, de ált. legkésőbb fél 8-ra alszik.

Ajánlom neked Tracy Hogg A suttogó titkai c. könyvét.

2011. nov. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kedves utolsó,azt hiszem,hogy én a tudtomon kívül is a suttogó módszerét alkalmaztam.Betettem az ágyába,simi,puszi és kijövök ha sír bemegyek visszafektetem simi puszi,nem veszem ki az ágyból csak megnyugtatom.Ezt addíg amíg el nem alszik.Volt,hogy nagyon is bevált,de mostanában szerintem a fogzás miatt nagyon nehezen alszik ek és nagyon sír ha kimegyek,de karomban nem alszik el,ha ott állok és simogatom nem alszik el,nagy ágyban melléfekve nem alszik el így marad a szenvedés,kínlódás:(Remélem,hogy ez csak átmeneti,mert ez neki és nekem se jó:(
2011. nov. 8. 22:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!