Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt tényleg mindenki ringatva...

Csill79 kérdése:

Itt tényleg mindenki ringatva altat és aki nem, mint én az rossz anya?

Figyelt kérdés
Feltettem itt 1 kérdést tegnap és a válaszokban le lettem szólva,hogy soha nem ringattam a babámat,hanem próbáltam az önálló alváshoz szoktatni.
2011. nov. 8. 13:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Linkelni úgy kell,hogy rámész a kívánt kérdésre,úgy,hogy a válaszokat is látod. Fent a monitor felső részén ott van egy keretben,hogy www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas...stb. Az kijelölöd:bal egérgombot nyomod és húzod az egeret,amitől kék sávban húz a szövegre-de figyelj,hogy az elejétől a végéig ki legyen jelölve!

Utána jobb egérgombot nyomsz,kiírja egy rublikában,hogy. kivágás,másolás,törlés... rákattintasz a másolásra,utána fogod a komment mezőbe rákkattintasz,és bal egérgomb,megjelenik megint a rublika,ott a beillesztésre nyomsz rá,és kiteszi.

2011. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ja,látom már sikerült..kicsit lassú voltam.bocsi!! :-)
2011. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
:)
2011. nov. 8. 14:22
 14/24 anonim ***** válasza:

Nézd nekem 2 gyerekem van egy 3,5 éves és egy 10 hónapos!

A nagy a mai napig úgy alszik el, hogy a közelében kell lennem, nem kel ott feküdnöm, de szobája környékén kell molyolnom valamit, hogy hallja, hogy nincs egyedül, kicsinek 13 hónapos koráig ringattam. Közben nem szaladt a háztartás, mert 3-4 perc volt az egész, utána csináltam a dolgom, ő meg nyugodtan csicsikált az ágyában. Persze én is megpróbálkoztam vele, hogy nem ringatom, mert hozzá szokik, stb, na abból lett őrületes balhé, órákig bohóckodás, nyugtalan alvás, sírás-rívás. Hát aki ezt el bírja viselni, azt mondom tegye, én inkább ringattam. 13 hónaposan egyik napról a másikra mászott ki az ölemből, és aludt el magától, úgy ahogy most is, hogy közben tettem vettem körülötte!

A kicsit leteszem és úgy marad pici kora óta, pedig mindkettővel ugyanúgy kezdtük az altatást, letettük őket, had próbálkozzanak. A kicsivel ment, a naggyal nem.

Minden gyerek már, ki ezt ki az igényli, azért ha nehezen megy az alvás én elgondolkoznék rajt, hogy lehet rám van szüksége a picinek, ha nem is ringatásra a puszta jelenlétre, pici simogatásra, éneklésre. Mikor a kicsi fogzik ő is nyűgösebben alszik el, neki elég annyi, hogy bemegyek, megsimogatom, megpuszilgatom, esetleg megpakolom a popóját, ettől megnyugszik és alszik!


Nem vagy rossza anya attól, hogy nem ringatod. De ha nehezen megy az önálló alvás annak oka van. Nem tudom mennyi idős a picid, de most mondani fogok egy meglepő dolgot, amit alvásszakértőtől hallottam. A gyerekek agya 3-6 éves koruk között érik meg teljesen arra, hogy egyedül elaludjanak és végigaludják az éjszakát, illetve ha éjjel felébrednek képesek legyenek egyedül visszaaludni és ne anyáért kiáltsanak. Nyilván van akinek ez előbb megy, van akinek később. Van akinek segíteni kell van akinek nem.

Én nem hagynám nyűglődni a gyereket azért, mert most éppen az a "trendi", hogy ne altassuk a gyereket.


Jó anyja akkor vagy, ha kielégíted az igényeit.

2011. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Megint a 6. vagyok...a ringatós :)

Lehet, hogy rossz tanácsot adok és én is még jobban elrontom a fiam, de úgy néz ki, hogy a nappali alvásokra ez kezd beválni nekünk, mondjuk ezt tényleg csak nappalra alkalmazom: befekszem vele a mi ágyunkba..ott ő elkezd gurulni, jobbra-balra, felül, lefekszik mocorog össze vissza, én közben nagyon hitelesen alvást színlelek :) miközben azért sandítok rá, hogy le ne zúgjon az ágyról, és kb 5-10 perc mocorgás után szunya van. Aztán berakom az ágyába és alszik tovább. Amúgy ő is kiüvöltené a lelkét is a kiságyban ha ott hagynám, nem igazán tudom, hogy miért megy nehezen neki az alvás, irigylem azokat az anyukákat akik berakják a kiságyba egy-két simi és már alszik is. Mondjuk ahogy írtam is korábban nekünk is 4-8 hónapos koráig ez sikerült, de ugye a fogzás keresztül húzott mindent.

2011. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. Már bocsi, de teljesen ellentmondasz magadnak. Abban a kérdésben azt írod, hogy ringatnád, ha hagyná, itt meg azt, hogy soha nem ringattad!

Szerintem amúgy nem kaptál durva válaszokat, azt meg pláne nem hogy rossz anya vagy.

És elhiszem, hogy fáradt vagy ha már 1 éves a pici és így megy minden este az altatás, de szerintem az a helyzet, hogy ő már utálja a kiságy gondolatát is. Ha mindig ordít benne előbb utóbb rossz érzéssel válik egyé a kiságy és nem fog benn megmaradni.

Éjjel hogy alszik. Napközben?

Valami megoldást találni kellene erre a problémára, mert ez se neki, se neked nem jó így! De főleg neki.

Én tuti nem bírtam volna ezt csinálni, se időm, se energiám nem lenne rá. Nálunk ha már minden kötél szakadt akkor babakocsiban alvás volt.

2011. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a helyzet, hogy már 4 hónapos kora óta arra neveljük, hogy ne féljen a kiságyban, az Neki a biztonság, és oda csak akkor tesszük, ha aludni kell. Én nem ismerem az altatás fogalmát, ennek azonban van előnye, és hátránya is.

Előnye, hogy nem kell hosszú ideig énekelgetni, ringatni, simogatni ahhoz, hogy elaludjon, hanem csak leteszem a kiságyba, simogatom a fejecskéjét, suttogok Neki egy picit, Ő pedig sóhajt jóízűen, és már csukja is le a szemét.

Hátránya, hogy máshol nem alszik jól, sem a babakocsiban, sem az autóban, sem a nagyszülőknél, csak otthon a megszokott kis helyén.

Nem vagyunk rossz anyukák, mi így gondoljuk helyesnek.

2011. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia.Ne aggodj en sem ringattam soha,nem is igenyelte.Ha lattuk hogy alvas lesz akkor csak beraktuk a kisagyba es aludt is.

Egyaltalan nem tartom kegyetlensegnek azt hogy nem ringatom.

Nem minden baba egyforma van akinel a ringatas/enekeles/suttogas valik be.

Es van aki csak alszik mindenfele segitseg nelkul.

Nem vagy rossz anya,nem is leszel egyszeruen ugy csinalod ahogy neked es a babadnak jo.

2011. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Kedves akárki.Soha nem ringattam,de mivel már mindent kipróbálnék,hogy megkönnyítsem neki valahogy az elalvást,ezért természetesen a ringatást is kipróbáltam,hátha beválik,de mint leírtam nem vált be.Ez neked ellentmondás?Komolyan az agyamat eldobom.
2011. nov. 8. 14:42
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

Dobjad barátom!

Mégis ki vagy Te hogy leakárkizel egy ismeretlen embert. Én nem írtam semmi bántót szerintem, segíteni akartam, adtam tanácsot, de Te csak egy fél mondaton akadtál fenn, ennyi jutott el Hozzád abból amit írtam? Tanuld meg tisztelni mások véleményét és az embereket, köztük a gyereket is hátha jobban alszik!

Nekem meg az ilyenektől durran el az agyam bocsi!

2011. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!