Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet az embert megneveln...

Hogy lehet az embert megnevelni? Valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Ma már tettem fel egy kérdést, innen fakad ez is.

A párom kiállhatatlan.Sokat veszekszünk az anyagi dolgok miatt, mert szerinte sokat költök, pedig csak azt veszem meg amire szükségünk van.Arról már nem tehetek, hogy nem elég semmire a gyed!

Nem becsüli meg az itthoni munkámat egyáltalán.Nem veszi észre, ha rend van, csak a kaját várja az sztalra.

10,5 hós a lányunk, akit imád, de vigyázni rá 2 óránál többet nem hajlandó, mert "nem tud vele mit kezdeni".

Nincs egy jó szava sem hozzám, gyakorlatilag kutyába se vesz.

A szex sem működik, mert nekem sem erőm, sem kedvem, sem energiám nincs hozzá és ahogy ő hozzááll, nem is kívánom.Persze igénye napi szinten lenne rá.Én meg úgy vagyok vele:valamit valamiért!

Vagy nincs igazam?


2011. nov. 22. 19:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Felnőtt embert nem lehet megnevelni!! Arra ott volt a gyerekkor,meg az anyja aki így elcseszte!Nekem is ilyen férjem volt(kivéve,hogy nem csalt meg,míg terhes voltam).Ráadásul munkanélküli is lett,utána munkakerülő.Én tartottam el,ő meg csavargott.Mondtam ,hogy elhagyom,ha nem változik meg,csak kiröhögött.Mikor megtettem,2 napig rimánkodott,sírt utánunk,de 2 hét múlva már megvígasztalódott egy 18 évessel,aki oda is költözött hozzá!!Azóta van egy boldog párkapcsolatom,megszületett a 2. gyerekem!Hát ennyi!Bánom,hogy 6 évet tűrtem a nagy semmiért!

Ne becsüld le magad!!

2011. nov. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek el valahová kettesben, és beszéljétek meg a dolgokat. Mondd meg neki, hogy mi az, ami neked nem jó, ami idegesít, és azt is, hogy miatta nem működik a szex, mert kinek van kedve hozzá olyan valakivel, akivel lelkileg nincs egy hullámhosszon... Egyébként amit a terhességed alatt tett, azért nagyon sajnállak, én őszintén szólva nem tudtam volna megbocsátani neki, hogy akkor bántott meg, amikor a leginkább melletted kellett volna állnia.
2011. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok. Veszekedés, lekicsinylés. Mielőtt terhes lettem 4x annyit kerestem, mint ő(de minimálbérre voltam bejelentve!). Nem kellett volna velemaradjak. Nálunk, már a házasságkötés napján kiderült, hogy fel emeli a handját és elengedi magát, ha "kerítésen belül van". Terhesség alatt sem volt túl kedves velem. DE ő nem kívánja a szexet. Nálunk én voltam az aktivabb, de mostmár teljesen elhidegültem tőle. A kislányunktól, akit csodál, sajnálja pár percet is. Szokott segíteni pl. tejet tölt, megfürdeti néha, de mindig kiabál valamiért...inkább ne segítsen! Pár percig se tud mit kezdeni a kicsivel, soha nem játszik vele, nem viszi sétálni. 1,5 év alatt összesen 3-4x fél ótát tudtam kicsikarni, miközben még a levelezéseit is én intézem. Ha bevásárolni kell menni, csak úgy megy, ha én is megyek. Ha megnézek valamit, rámordít az üzletben is, hogy nem dolgozok semmit, csak a pénzt költöm....Nincs hová mennem...A lánykori állásomat feladtam, mikor BP-re jöttem hozzá feleségül. Hiába van vidéken szép házam, a munkahely hiánya miatt, az apám alkoholizmusa miatt, az anyám leuraló magatartása miatt nincs bátorságom...Nem vagyok váláspárti, de van amikor csak az a megoldás...
2011. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gáz.Az én férjem is hasonló.Nekem az segített h leléptem otthonról.Fogtam a gyereket,és nem csak ruhákat vittem pár napra,hanem mindent,kiságy matracot,mindent.Mondtam ha inteligens emberként tud viselkedni,majd visszamegyünk,nem a lábtörlője vagyok,hogy ha úgy van kedve belémtörli,v belémrúg.Aztán jött,meglátogatott(vagyis inkább a gyereket),kezdett puhulni.Azóta eltelt pár év,normálisabb pár fokkal,sokszor bugris még,de visszább vett,nem tud zsebretenni,butuska, nem evilágon élő,othonülő anyukának tartott.Most is van h érzem h így gondolja,de már nem érdekel.A lányom retteg h elválunk,sokszor sír ha veszekszünk,pedig nem őrjöngős veszekedéseink vannak,csak viták,és így is.Neki jobb így.

Ahogy egy válaszoló is írta,ezt a szüleik szúrták el,nem nevelték őket,hajigálták ide-oda,meg nem kérdezték hogy van,mi bántja stb,nyakamat tenném rá!!!

Megnevelni nem lehet,csak látnia kell h nem egy senki vagy,és ha úgy van,lépéseket mersz tenni.

2011. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát.

Mindenki írt olyat, ami nagyon elgondolkodtató.

El is fogok gondolkodni a dolgainkon!

2011. nov. 23. 14:47
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo!


Nagyon sajnalom a helyzetedet, amit irtal,hogy megcsalt terhesseged alatt. Ezt tenyleg nagyon nehez lehet lenyelni. Valoszinuleg en se tudnek szeretettel fordulni a ferjem fele. De merlegelned kell magadba azt,hogy mit szeretnel:

Megakarod menteni a hazassagod vagy Szeretnel inkabb elvalni?


Eppen egy konyvet olvasok arrol,hogyan is lehetnek meg job felesege a ferjemnek. Linda Dillow: A tars (felesegek konyve)


A mai nap eppen ezeket olvastam:

Ez konkretan a szexualis kapcsolatrol szol.


" Az a feleseg ,aki nem jutott meg el hazassagaban a szexualis harmoniara,valoszinuleg minden este kozeledest fog tapasztalni ferje reszerol. Attol tart,hogy tobb testi kozosulesre fogja kerni mint amennyit el tud viselni. Valojaban ha egy ferfi annyiszor kozosulhet ,ahanyszor csak akar, felesege azt fogja tapasztalni,hogy egy-ket heten belul jelentosen csokkenni fog szexualis mohosaga es hamar megszunik a pszichologiai nyomas is ,mellyel felesege eddigi ellenallasat kellett lekuzdenie.


Fogyokuraztal valaha? (szinte hallom a sohajodat). Mikor elhatarozod,hogy fogynod kellene kevesebbet eszel, allandoan a jo eteleken jar az eszed,ugye? Viszont amikor annyit ehetsz amennyit kivansz,kozel se erdekel annyira az eves. Ugyanigy van a szexszel is . Amikor egy ferfi visszautasitasra szamit ,bizonyara azt is szeretne elfogyasztani amit nem kaphat meg . Amikor azonban tudja,hogy felesege tokeletesen rendelkezesere all ,testi etvagya fokozatosan beall az egezseges szintre . Lehet,hogy ez a folyamat bizonyos idot igenyel de amint a ferfi latja,hogy felesege nagy orommel es szerelemmel kesz felefordulni es elvezettel fogadni ferje szerelmet , a moho, allandoan kezdemenyezo tipusu testi vagyat, nyugodtabb, biztonsagosabb kozeledes valtja fel.


Hogyan reagalsz ferjed szerelmi kezdemenyezesere? Kezseggel, boldogan,kedvesen vagy elkerulod ,ahanyszor csak tudod es elszenveded mikor mar muszaj? Ismeros valamelyik kifogas az alabbiak kozul:


-Hirtelen fejfajas

-Tul faradt vagy (Valoban az vagy. Egesz nap masokert dolgoztal,most mar magadra akarod huzni a takarot,hagyjanak vegre nyugton)

-Buntetesbol mondasz nemet. A szexet kivaltsagnak tartod amit kegyesen megadsz vagy megtagadsz aszerint,hogy mennyire vagy megelegedve a ferjeddel?


A mult buneire emlexel vissza? Ferjed hutlen volt es mindig erre gondolsz mikor a testi kapcsolatot kezdemenyezi? Nem azt mondom,hogy egy asszony kicsinyelje le a szenvedest,bantast ,melyet erez ha ferje hutlen lett de ha allandoan erre gondol ,tonkre teszi onagat es hazassagat is.


Ha egy feleseg allandoan kifogasokat keres,hogy visszautasitsa ferjet a kovetkezo dolgok tortenhetnek meg a hazassagaban:

1.Ferje ellene fordul.Lehet,hogy eleinte enyhebb nyomasokat alkalmaz ,kesobb viszont mar eroszakot is ,mely szornyu problemakat okozhat a kapcsolatban.

2. A ferj elfogadja felesege kifogasait es csendben nehezetel ra. Az ilyen kapcsolat rettenetes sebeket fog elszenvedni.

3. A feleseg kiteszi a ferjet annak,hogy felre lepjen.Ha ilyen korulmenyek kozott kovet el megcsalast akkor a feleseg is hibas."


Szeretnek meg irni valamirol ha nem banod de inkabb uj valaszba mert felek,hogy igy is tul hosszu lesz.

2011. nov. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Ismet en vagyok.


Most pedig arrol szeretnek irni neked,hogyan tudod a rosszat joval viszonozni.

Talan most felszalad a szemoldokod! Micsoda? A rosszat joval viszonozni a gonoszat aldassal?


Igen, jogos a kerdes. Az ember termeszetenel fogva a sertesre sertessel reagal a bantasra bantassal. Az en szemelyes eletemben is ez a legnehezebb foleg azert mert termeszetemnel fogva egyenes,szokimondo ember vagyok. Nagyon nehez lenyelni a "bekat" ha nagyon a lelkedbe tapos a ferjed. Tudom.

De ha a feleseg erre elszanja magat akkor egy ido utan a ferj is eszre fogja venni. A szerzo es en is azt mondom neked: Nem minden esetben mukodik ez. Kulonbozoek vagyunk es ferjeink is azok . De ha adsz idot magadnak erre azzal nem vesztesz semmit csak legfeljebb nyersz.

A szerzo ezt a peldat emliti meg erre a szituaciora:

Egyik este ferjevel osszevitatkoztak valamin. O azonnal tisztazni akarta a helyzetet ferje viszont megfordult es elaludt. A szerzo termeszetesen fel ejszakan at almatlanul fetrengett,tele volt haraggal es rosszerzesekkel. Masnap szombat reggel volt, az egyetlen nap mikor ferje tovabb aludhatott.Neki viszont koran kellett kellnie a gyerekei miatt. Kiment a konyhaba, elkeszitette ferje kedvenc etelet es 9 orakkor mikor ferje ebredezett talcan vitte be neki a reggelit. A ferj amint meglatta azonnal megbanta a tettet.


Amit meg osszefoglalva tudok neked ajanlani a konyvbol a kovetkezok:

- ne szoritsd a hatterbe ferjedet a gyereketek miatt. Torodj vele amennyit lehet. Ha hazajon kerdezd meg milyen napja volt. Mutass erdeklodest a hobbija irant. Probalj programokat szervezni kettotok szamara. Az is jo ha este miutan elalszik a kicsi egyutt vacsoraztok gyertya fenynel. Nem az etel a lenyeg hanem ,hogy egyutt legyetek.

- Viszont ha tehetitek bizzatok ra a kicsit masra es mozduljatok ki egyutt.

- Kerdezd az almairol es terveirol. Mutass erdeklodest.

- Ha hazajon mosolyjal az arcodon fogadd. Ereztesd vele,hogy orulsz neki.

- Ird le ferjed rossz tulajdonsagait amiket nagyon nem szeretsz. Ezek utan probalj egy masik listat irni a jo tulajdonsagairol is.

- Ha ez meg van akkor szoban is mond el ferjednel,hogy mit szeretsz benne.(tudom ez nagyon nehez)


Van egy film. Megnezheted a youtubon ha erdekel. Angolul Fireproof a cimu. Magyarul azt hiszem Tuzbiztos hazassag a cime. Most neztem,hogy a youtubon Szerelmproba (Fireproof) neven van.


Meg a vegre annyit szeretnek irni neked,hogy bocsass meg ha ezt predikalasnak vagy tolakodasnak,kioktatasnak vetted. Segiteni szerettem volna ezzel a par sorral. Nekem sokat jelentettek ezek a gondolatok amikor olvastam oket bar a mi hazassagunkba nincsenek komoly problemak.

Azt is szeretnem ha tudnad,hogy ezzel nem kizarolag a hazassagotok mellett kampanyolok. Az egyik legjobb baratnom most valik. Tudom,hogy ebbol a sorokbol nem igy tunik de en erositettem meg a dontesebe. Az O ferje fizikalisan is bantotta a baratnomet raadasul a 2 eves kisfiuk elott. Nekem Edesanyam azt mondta,hogy egy ilyen emberrel egy percig se szabad egyutt maradni. A gyermek pedig iszonyu lelkiseruleseken megy keresztul ha ezt latja.


Merlegeld megegyszer magadba a lehetosegeidet. A dontes a te kezedben van! Sajnos van olyan ahol csak a valas segit! De a fent emlitett dolgok ugy erzem egy utolso probat megernek.


Minden jot kivanok neked! Ha barmibe segithetek privibe megtalalsz :)

2011. nov. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Utolsó és utolsó előtti :)

Nagyon szépen köszönöm, lelket öntöttél belém!:)

2011. nov. 24. 13:49
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi újság kedves kérdező?Rendeződtek vmennyire a dolgok?
2011. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Elhagytam a párom aztán hazaköltöztem hozzá, mindezt gyerekestől.

Időnként hullámhegy, aztán hullámvölgy következik, egyenlőre rendeződni látszanak a dolgok, de a jövőbe nem látok.Elég képlékeny a kapcsolatunk.

Most itt a szenteste és ezt mindketten szeretnénk a magunk és a kislányunk számára is emlékezetessé tenni :)

Áldott, békés Karácsonyt!

2011. dec. 24. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!