Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, tényleg egész nap...

Őszintén, tényleg egész nap beszéltek a babátokhoz?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos ez nem megy. Nem vagyok egy nagy szószátyár, mondhatni hallgatag. És egyszerűen nem tudok egész nap beszélni hozzá. Nem tudok miről. Mások mondták, meséljem, éppen mit csinálok. De ezt nálunk nem lehet alkalmazni, ugyanis 6 hónapos kisbabám állandóan igényli, hogy foglalkozzak vele. Amikor nem alszik, akkor játszunk. De elvagyunk, zenét, rádiót hallgatunk, beszélek hozzá. De nem folyamatosan. Aztán amikor alszik, abban a 2x1 órában tudok enni, takarítani, stb.

Mások is vagytok így, hogy nem beszéltek naphosszat a babátokkal?


2009. máj. 15. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, szeretek néha elmélyedni a saját kis gondolataimban. Volt olyan, hogy ültünk a hintában, és percekig némán hintáztunk, csak néztük a kutyákat, hallgattuk a madárcsicsergést,( falu szélén lakunk ). Kicsit elszégyelltem magam, hogy nem beszélek a babához, de ilyen vagyok, foglalkozom én is sokat vele, de hogy mindig beszéljek, folyamatosan, az nekem sem megy, sajnos.
2009. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogyis! időnként beszélgetek vele de nem állandóan. gondold el ha hozzád beszélne egész nap valaki... meg is őrülnék. amúgy meg egymagában is szokott játszani ilyenkor nem zavarom teszem a dolgom:-)
2009. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Epp egesz nap nem beszelek hozza,de viszont amikor teszem tisztaba, oltoztetem akkor meg folyamatosan.Meg amikor megunja mar a pihenoszekjeben vagy egyszeruen unja mar a csendet akkor meg elbeszelgetunk.3 honapos baba anyukaja
2009. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesn jó, amit csinálsz, hisz játszotok, rádióztok...stb. Beszélsz hozzá biztos annyit, amennyit kell, ha ébren van. Esetleg mondókákat már monhatsz neki, ha hirtelen más nem jut az eszedbe, az interneten találsz egy csomót!
2009. máj. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok!

Egy csomó helyen olvastam, hogy állandóan beszélni kell a picihez, és kicsit elbizonytalanodtam.

2009. máj. 15. 16:34
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem beszélek,ne aggódj.
2009. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is beszélhetnék többet. Egyszerűen kell, hogy a saját gondolataimmal is legyek néha, és szerintem a gyerekeknek is szükségük van arra, hogy néha csöndben, egyedül eljátszanak egy sarokban. Nem kell a gyerek agyát alvástól alvásig lefárasztani, kell, hogy önállóan elmélkedjenek. ÉS úgy érzem, nagyon fejlett a babám, ebben a környezetem is megerősített, tehát a gyerek nem szenved semmiben hiányt.
2009. máj. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogyha csinálsz vele valamit, pl. levetkőzteted, tisztába teszed, megfürdeted, akkor beszélj hozzá, hogy tudja mi következik. Pl. én mondom az enyémnek, hogy most megyünk enni, akkor már ő is mondja nyam-nyam.

De nem kell egész nap beszélni hozzá, ha eljátszik egyedül, akkor ne zavard.

2009. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy beszélek állandóan, kb úgy beszélek hozzá/vele mint egy ovishoz. Ha igényli akkor játszunk nevetünk stb. De sokat szeret egyedül játszani és hallgatni a zenéjit. Meg nagyon feljlett szerintem:) 10,5 hónapos kisfiú anyukája
2009. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nem megy, dudolgatok vagy éneklek neki, ahhoz nem kell agyalni és nekem is jól esik :)
2009. máj. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!