Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti ezt elhiszitek? 5...

Anyukák ti ezt elhiszitek? 5 hónapos baba bilibe kakil?

Figyelt kérdés

A minap olvastam itt egy kérdést azt hiszem a Lidl pelenka nedvszívóképességével kapcsolatban.

Az egyik válaszoló azt írta a pelenkáról:"pisit jól bírja a kakira nem tudok mit írni mert 5 hónapos kora óta az bilibe megy".

Ha magára ismer az illető ne haragudjon érte csak érdekelnének ki mit gondol!


2011. dec. 13. 13:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

5hónapos baba még ülni se tud nagyon, nem?nemhogy bilin üldögéljen.ez a látjuk, hogy mikor nyomja, és lakapjuk a pelenkát, meg a 2éves fiamnál se jött össze.egyenesen "sokkot" kapott.milyen lehet már téged is zavarnának kakilás közben?nem?

szóval és nem hiszem,hogy 5hónapos baba bilibe kakil.lemaradt az elejéről gondolom egy 1-es.15hónapos max.

2011. dec. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
KACSA lehet még nem is ül stabilan biztos is hogy bilibe pisil....
2011. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Engem állandóan nyaggatnak, hogy a fiam már 2éves is elmúlt, mégsem bilizik. Próbáltuk, mikor észrevettem, hogy készül valami, de csak arra volt jó, hogy utána 2 napig nem is kakilt. Én még nem láttam pelenkás 20 évest!
2011. dec. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

én simán elhiszem. rengeteg cikk van ezzel kapcsolatban, van is egy neve ennek a nevelési elvnek, csak nem tudom.

de sokfelé olvastam már.


lényeg az, hogy nem szobatiszta a baba (nyilván, hisz ahhoz beszélni is kéne és a homloklebenye nem eléggé érett, hogy visszatartsa, sőt, hogy egyáltalán előtte érezze, hogy majd kakilni fog)


de ha anyuka látja, hogy erőlködik, már kapja is le a bugyit/pelust.

még azt se mondanám, hogy ráülteti a bilire, inkább fölé fogja :D


tény, hogy napi egyel kevesebb pelust használ el, másra nem hiszem, hogy jó ez a módszer, ráadásul 1 éves kor körül meg szokott rekedni, mivel akkor jön a "megtartás" a babáknál, tehát nem akarja odaadni, ilyenkor is jobb a pelus szerintem, de hát ezt mindenki döntse el.


enyém 2 éves múlt, örülnék ha bilibe kakilna de ő márpedig nem hajlandó :(

2011. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hallottam én is olyat, hogy soha nem adtak pelust a babára, mert látja az anyuka a baba arcán, hogy mikor fog pisilni/kakilni. Hát, én nem látom. Vagy néha igen, de azért az ember nem bámulja egész nap a gyerek arcát, szoktam néha wc-re is menni, a többi házimunkáról nem is beszélve. Ha be is jön, ez még akkor sem szobatisztaság. Mert nem tudatos.
2011. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 xStefix ***** válasza:
100%

Itt egy példa arra, akik újszülöttkortól használják ezt a módszert:

[link]

2011. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Jó kis izomzata lehet az anyukának:-)

Biztos nem 1-2 percig kell csak tartani a bili fölé.

Elhiszem, hogy van olyan elvetemült anyuka, akit így csinálja, de felesleges, mert nem önmagától csinálja a baba.

Ráadásul a gerincének sem tesz jót.

Mindent a maga idejében!

2011. dec. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
igen én is a szirkablogon olvastam,a lényege h úgy rá vagy hangolódva a babádra h fél szemmel látod ha nyom,öledbe kapod ezt a minibilit,rá a gyereket,és abba csorog,pottyan.Éjjel veled alszik,ha éjjel pisilnie/kakilnia kell,felkelsz,segítesz neki.Az ő nézetük szerint megtiszteled a babádat azzal h nem hagyod az ürülékében és pelenkát spórolsz.Ilyen is van.Bár kiváncsi lennék h működik ez a gyakorlatban télen sétáltatás közben.
2011. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 xStefix ***** válasza:
68%

Szerintem jó ez az elgondolás, bár valóban elég időigényes lehet. De talán igazán addig nehezebb, amíg meg nem tanulod a baba közlési nyelvét.

Én a téli sétás megoldáson se aggódnék, szerintem elég kreatívak tudunk lenni szükséghelyzetben is. ;) Ráadásul azért mire kitapasztalod az ürítési szokásokat, már meg is tudod tervezni, mikor menj vele inkább sétálni. Szóval ez is szervezés kérdése talán.

Egyébként a szirkablogon a pelenkátlanul címszó alatt további posztok is vannak, ahol leírja az anyuka, hogyan haladtak idővel a módszerrel. A kisfiuknál is ezt gyakorolják.

2011. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
45%
EZ BETEGES!!!
2011. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!