Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ti ezt elhiszitek? 5...

Anyukák ti ezt elhiszitek? 5 hónapos baba bilibe kakil?

Figyelt kérdés

A minap olvastam itt egy kérdést azt hiszem a Lidl pelenka nedvszívóképességével kapcsolatban.

Az egyik válaszoló azt írta a pelenkáról:"pisit jól bírja a kakira nem tudok mit írni mert 5 hónapos kora óta az bilibe megy".

Ha magára ismer az illető ne haragudjon érte csak érdekelnének ki mit gondol!


2011. dec. 13. 13:30
1 2 3
 21/26 xStefix ***** válasza:
Mi benne a beteges?
2011. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
65%
Hát szerintem sem normális....
2011. dec. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szerintem elég érdekes ez a dolog.Ott meg ferde,hogy éjszaka is az anyuka megpisilteti és kakiltatja.És az anyuka honnan tudja,hogy egy ilyen pici babának mikor kell pisilnie,kakilnia???Sírásból?Beszélni nem tud,sírással fejezi ki a baját. Na igen,és egy kisbaba rengeteg okból sír, és honnan találja ki,hogy épp melyik a gond???E.
2011. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Én inkább maradnék a pelusnál.Sajnos nincs annyi időm,hogy mindig figyeljem mikor kell kislányomnak elvégeznie a dolgát.:)
2011. dec. 14. 19:55
 25/26 anonim ***** válasza:
Elimination Communication a "mozgalom" neve, azon alapszik, hogy megfigyelik a baba ürítési szokásait, és ehhez igazodva bilizik. Semmi beteges nincs benne! Egy idő után a ezek a babák csak akkor kakilnak vagy pisilnek ha nincs pelus/ bugyi a fenekükön. A babák ugyanis eredendően nem kakilnak maguk alá, a pelenka kényelmesíti el őket. Az E.C.- s babák órákig is nem ürítenek ha nem teszik szabaddá a feneküket.
2011. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 xStefix ***** válasza:

Hát, aki azt kérdezi, hogy egy anya honnan tudja, mikor mi baja van a gyerekének.. az valószínűleg még nem gyakorló anya.

Persze nem azt mondom, hogy kezdőként mindent kapásból vágunk, sőőt, de minél korábban és minél jobban megfigyeli valaki a gyerkőcét, annál jobban fogja ismerni is. Ergó, elég jól meg tudja saccolni a dolgait.


Épp most olvasom a Lelki köldökzsinór c. könyvet és elgondolkodtató, hogy sok anyuka már a pocakjában is képes kvázi beszélgetni a babájával. Én mondjuk elég sokat foglalkozom ezzel a témkörrel, tanultam pszichológiát is, de néhol kicsit azért meredeknek tánik azt olvasni, amit ez a könyv ill. a módszer szerzői állítanak. De, ettől függetlenül azt simán el tudom hinni, hogy ha az anya komolyan és kitartóan tartja a kapcsolatot a babájával (ilyen-olyan módon), annak jelentős hatása lehet a későbbiekre is. Hiszen a korai szakaszban a baba és az anya is sokkal jobban "ki van éleződve" egymásra, könnyebben megtanulják egymás nyelvét, nagyon működik az anyai intuíció (ha hagyják) stb.

Ez van pl. akkor is, amikor már a születés után az együttalvó anya idővel mindig pár pillanattal a babája előtt ébred fel az éjjeli szoptatásra. Annyira összeszokik az alvási ritmusuk, hogy az anya megérzi, mikor fog kelni a baba és megszokja, hogy előtte ébredjen fel. Így nem lesz éjjeli sírás. (Ezt egyébként én is átéltem az enyémmel.)

2011. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!