Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te babád mióta eszik egyedül...

A te babád mióta eszik egyedül? Hogy ment a tanulás folyamata?

Figyelt kérdés

11 hónapos kislányomon úgy látom, hogy lassan eljön az egyedül evés ideje. Tudom, hogy nem egyszerű nekik megtanulni, de kinek mikor és hogyan, mennyi idő alatt tanulta meg a gyereke?

Anyum azt mondta, hogy mi 2 hét alatt tanultuk meg, és addig bizony becsukta a szemét, mert minden evés után takarítani kellett.. Nálatok is így volt?


2011. dec. 18. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Kapott ő is kiskanalat és ő is, én is etettem. Aztán kisvillát a darabosabbakhoz, majd kivette a kezemből az enyémet és már ő akarta. Hosszú folyamat volt, sokkal több mint két hét. Hónapok. Majd ő jelzi amikor egyedül akarja, engedd hogy próbálkozzon, de nem hagyd magára, etesd közben.
2011. dec. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, mindenképp így gondolom én is, hogy ez egy átmenet. Viszont kivenné a kanalat a kezemből már most is, csak nem is próbálja a szájába tenni, csak hadonászik vele. Beletúr az ételbe, de szándékosan csak csöpögteti mindenhova, mintha homokozna :)

Tudom, hogy nincs elkésve és nem is fogom sürgetni, egyelőre csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. :)

2011. dec. 18. 00:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha pépeset vagy levest evett, sokáig nem adtam oda neki a kanalat (legalább 2 éves koráig) de minden egyebet hagytam, hogy egyedül egyen. Adtam villát, kanalat, de általában csak az első falatokat ette azzal, a többit kézzel. Így is volt mit takarítani :) Én is úgy gondolom, h ez hosszú folyamat, kivéve, ha az ember 3 évesen kezdi :)
2011. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lányom 15 hós, és kb 1 hónapja kezdte a kanalat kevergetni a kajában és kb 2 napja már telejsen egyedül (néha felsegítem a kanálra a cuccot) eszik. és ahogy anyukád mondja, még a haján is landol kaja.

kb 8 hós korától kapott kézbe dolgokat, és vacsit kézzel már régóta eszik.


amit nem engedek azok szendvicsek, vajas kenyér, mert széttrutyizza és az egész keze tiszta kaja lenne csak. nem engedek tejpépeket, levest és ilyen dolgokat. ezt ö is elfogadja.

ami jó pl fözelék ami ragadós, vagy más keményebb szószos dolog.

2011. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen, azt nem értem én sem, hogy anyum miért 2 hétre emlékszik, biztos nem annyi volt. Én pl. 2 évesen már biztos, hogy egyedül ettem, mert bölcsibe jártam, szóval nem 3 évesen kezdtük. :)

Ja és a kifejezetten darabos ételeket a kislányom is egyedül eszi, pl. a kekszet. Szendvics nálunk úgy szokott menni mostanában, hogy a vajas kenyeret én adom neki, a felvágottat meg apróra darabolom és azt egyedül veszi hozzá kézzel... Kb az első 4-5 falatnál, utána megunja.

De lassan ez is változni fog, mert most jött ki a 4. foga és gyönyörűen tud harapni vele. :)

2011. dec. 18. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!