Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengednétek a Párotok...

Ti megengednétek a Párotok barátjának, hogy végignézze kislányotok fürdetését este fél 11-kor?

Figyelt kérdés
A mai nap kicsit csúsztunk a fürdetéssel, ugyanis a Párom elment sörözni a barátjával, de azt mondta várjam meg majd megfürdetünk együtt. Hazafelé (fél 11kor) hallottam, hogy nem egyedül jön, hanem hozza a barátját is, amin én kissé meglepődtem. Megkérdezte, hogy végignézheti -e a fürdetést mert Ő még nem látott így babafürdetést? Én viszont úgy vagyok vele, hogy nem szívesen mutogatom a kislányom nuniját, még ha csak egy 3 hónapos baba is, akkor sem. Lehet, hogy én vagyok dilis (?) de én ezt így gondolom, így azt mondtam inkább ne. Na meg este fél 11-kor szerintem már zavarkodni sem illik ott, ahol pici baba van. Ti mit gondoltok?
2011. dec. 20. 23:08
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.. Hogyhogy nem sikerült még kialakítani a napirendeteket?
2011. dec. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, hogy a párod barátja a kislányod puncijára kíváncsi. Nem kell minden férfit már alapból pedofilnak nézni. A baj szerintem is a késői időponttal van. Nem kellett volna ilyen sokáig halogatni a fürdetést! Ha a párod nem volt otthon a szokott időben, vessen magára! Ne a haverok legyenek az elsők, hanem a gyereke!!!
2011. dec. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

Nem állna elő ilyen eset nálunk. A férjem senkit nem hozna haza bejelentés nélkül. Szólna, ha ilyen sokáig maradna el. Legkésőbb 8-kor megfürdetném a babát, ha hazaért a párom, ha nem.

És egyetlen normális és józan ember se kérne olyat, hogy éjjel beállíthasson egy kisbabás családhoz.

2011. dec. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem ne essetek neki a kérdezőnek. Ezt írta: " a mai nap kicsit csúztunk a fürdetéssel", vagyis máskor előbb fürdetnek, ez a nap kivétel volt. Szerintem jó dolog, hogy együtt akar fürdetni a párjával, én, ha egyszeri alkalomról van szó, és nincs még kialakult rutinunk, a baba meg amúgy sem aludna még ekkor, biztos megvártam volna a páromat. Nem probléma, hogy végignézi a fürdetést valaki más is, de engem is zavarna, hogy későn feljön. Mert ugye nem rugdoshatom ki a lakásból, ha vége a fürdetésnek, hogy "úgyis csak ezt akartad megnézni, mehetsz is", tuti, hogy maradna még, legalább fél órát, ez viszont már tapintatlanság. Nem a baba miatt, mert ő attól alszik, ha a szülei bestzélgetnek még a konyhában, hanem miattam, mert pl én is fürödnék, pizsamában mászkálnék, aludnék inkább. Vagy mást :)

Egy babának 3 hónaposan nincs még napirendje. Nem arról beszélek, hogy tök random időpontban fürdetik, fektetik este, de az evése és a napközbeni alvása nem alakult még ki. 2 gyerekem van, féléves koruk körül kezdett beállni, hogy mikor eszik, mert elkezdtem hozzátáplálni konkrét időpontokban, addig igény szerint szopott, és aludni is máskor szokott mindig...az volt meg, hogy este mikor fürdetjük és mikor tesszük le aludni, de éjjel sem mindig ugyanakkor ébredt, reggel sem, napközben sem. Ez 3 hónaposan a normális.

2011. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
én biztos nem vártam volna fél 11-ig,nem borítottam volna fel a baba napját.az ha a férjem barátja meg akarná nézni a fürdést,nem zavarna,még ha ellenkező nemű is.ő nem úgy néz a babára,mint nőre
2011. dec. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
A fürdetési idő a gáz, bár mondjuk ilyen kicsi babánál még összefolyhat az éjszaka a nappallal. Az nem gáz, hogy a párod barátja érdeklődő. Hadd tanulja csak! Nekem kifejezetten tetszik, hogy egy ifjú férfi gyerekcentrikus.
2011. dec. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
100%
Persze, összefolyhat az éjszaka a nappallal, de a babával azt is meg kell tanítani, hogy van a nappal, és van az éjszaka. Nappal játszunk, éjszaka alszunk. És az szerintem nem normális, hogy éjjel 1kor fektetnek le egy babát. Persze, van hogy csúszik.. De én biztos nem hagynám, hogy a szokásos 8 órás fektetés elcsússzon késő éjszakáig!
2011. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
Hiába fektetem én le, nem hajlandó aludni. Az első 2 hónapban minden rendben ment, aztán mostanában hajnali egyig is képes fent lenni. Még én is tanulom a dolgokat, de nem ragaszkodom katonás rendszerhez. :) Első baba, nincs segítségem, magamtól kell, hogy tanuljam ezeket. Mondhatni a Párom az egyetlen segítségem! A szüleim nem itt laknak, a Párom szüleinek is megvan a maga dolga, elfoglaltsága, saját élete, meg ők annyira nem is örültek kezdetben a babának, nem szerették volna ha megtartom. Mindegy. Szóval nem kell azért nekem állni mert még nem alakult ki a napirendje a babának, ahogyan Ti is, én is igyekszem, meg próbálom jól alakítani a dolgokat, de nem mindig jön össze. Minden anya követ el hibákat, meg szerintem senki sem csinálja tökéletesen a gyermeknevelést, ahogyan én sem. De annak ellenére, hogy még nincs napirendünk a babám angyalian jó, egy szavam sincsen rá. De megfogadom a tanácsotokat és igyekszem kialakítani egy jól működő napirendet, mert igen, azt én is sejtem, hogy bár most még minden működik, a későbbiekben a nevelését is erre kell, hogy alapozzam, mert már itt el kell kezdeni. Köszi a hasznos tanácsokat :)
2011. dec. 21. 12:12
 29/57 A kérdező kommentje:
Egyébként én egy szóval sem mondtam, hogy pedofilnak nézem, azért olyan dolgokat ne vágjatok már hozzám ami el sem hangzott tőlem ... Vagyis amit le sem írtam. :) Csak egyszerűen én nem szívesen mutogatom. Ennyiről van szó.
2011. dec. 21. 12:13
 30/57 anonim ***** válasza:
Én sem engedném, hogy a férjem haverja végignézze a fürdetést. Semmi köze hozzá. Még ha ő is lesz a keresztapa, akkor sem mutogatnám "idegenek" előtt a lányom nunáját! Beszéld meg ezt a férjeddel is, hogy ne forduljon elő máskor ilyen.
2011. dec. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!