Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengednétek a Párotok...

Ti megengednétek a Párotok barátjának, hogy végignézze kislányotok fürdetését este fél 11-kor?

Figyelt kérdés
A mai nap kicsit csúsztunk a fürdetéssel, ugyanis a Párom elment sörözni a barátjával, de azt mondta várjam meg majd megfürdetünk együtt. Hazafelé (fél 11kor) hallottam, hogy nem egyedül jön, hanem hozza a barátját is, amin én kissé meglepődtem. Megkérdezte, hogy végignézheti -e a fürdetést mert Ő még nem látott így babafürdetést? Én viszont úgy vagyok vele, hogy nem szívesen mutogatom a kislányom nuniját, még ha csak egy 3 hónapos baba is, akkor sem. Lehet, hogy én vagyok dilis (?) de én ezt így gondolom, így azt mondtam inkább ne. Na meg este fél 11-kor szerintem már zavarkodni sem illik ott, ahol pici baba van. Ti mit gondoltok?
2011. dec. 20. 23:08
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:
Már kezdtem magam különcnek érezni, hogy csak én látom így ... Na de végre találtam valakit aki megért. :)
2011. dec. 21. 12:17
 32/57 anonim ***** válasza:

Nem értem miért gondolod hogy mutogatod a kislányod nuniját??? Gondolom nem tartod oda hogy na nézzétek! Nagyon túlreagálod,ő még csak egy 3hónapos kis csöpség. Ha 3éves lenne inkább megérteném,de még akkor is kicsi.

Nincs abban semmi különös hogy meglátja a keresztapa a kislányodat! Azt sem hagynád hogy tisztába tegye?!

Szerintem a gond ott kezdődik hogy te nem szívleled!!!


A másik ami szemet szúrt hogy hagyod hogy ilyen későig fent legyen. K ikellene

2011. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:
Hagyom?? Mit tegyek?? Hiába altatom, hiába teszem cicire, ha be is hunyja a szemét csak éberen alszik. Ha már csak megmozdulok mellette rögtön ki is nyitja. Körülbelül éjfél-1 óra körül alszik el mélyen. Azért mielőtt nekem álltok gondoljatok már bele, hogy egy kisbabáról beszélünk akinek mondhatom én, hogy aludjon ha Ő nem akar. És az az anya akinek a babája összetéveszti a nappalt az éjszakával az már rossz anya mert akármit tesz a babája nappal aluszékony és éjjel éber? Igen, nem szívlelem a keresztaput, de ha egyszer a férjemmel gyerekkori jóbarátok és Ő azt szerette volna ha Ő lesz, akkor én ezt elfogadom mert a felesége vagyok egy házasság meg kompromisszumokra épül. Nem tehetek róla. Nem csaphatom be önmagam, hogy de igen szeretem a keresztaput amikor nem szeretem...Ezt tudja a Párom is. De Ő ezt szerette volna én pedig rábólintottam.
2011. dec. 21. 12:53
 34/57 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szoktatás kérdése. Ha lett volna normális rendszer, megszokta volna, hogy este alvás van.

Nem akarok okoskodni, nekem is első babám, én is fiatal vagyok. Nekem sincs segítségem, anyumék 120 km-re, anyósomék 300-ra. De sikerült kialakítani a napirendünket. Persze néha borul, mikor beteg, vagy mikor családlátogatáson vagyunk vidéken (vagy ha a kedves szomszéd a feje fölött fúrja a panel falat, mint ma is :( ). De alapvetően működik, és még ha 1-2 napig el is térünk tőle, hamar visszazökkenünk a szokásos kerékvágásba.

2011. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
Igen, az első hetek ilyen hippi módon telnek, de 3 hónaposan már bőven lehet a babát is terelgetni (és kell is), hogy éppen milyen napszak van, és ennek megfelelően mit csinálunk. Az éjjel (késő este), még ha ébren is van a baba, már a lenyugodás időszaka legyen, legyen kevés fény, lehet ringatni, halkan beszélni hozzá. A lényeg, hogy ő is érzékelje, hogy éjszaka van.
2011. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
Ez megvan nálunk is. Este már kisebb fényre veszem a lámpát, elcsendesedünk és próbálom vele érzékeltetni, hogy este van és itt az ideje az alvásnak. De ő olyan kis virgonc, hogy inkább játszana, meg visítozik, nevetgél ... Ilyenkor úgy ellágyul az ember szíve. Egyébként de okoskodásnak vettem az iménti hozzászólást, mert én is láttam már olyan anyát itt aki még nálam nagyobb hibákat is elkövetett de nem szóltam meg ... Örülj neki, hogy Neked sikerül segítség nélkül is jól kialakítani a napirendet, nevelni a kisbabádat, sajnos nekem nem sikerült (ezidáig) De igyekszem! Emberből vagyok én is ...
2011. dec. 21. 13:33
 37/57 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog a házasság, és tényleg sok kompromisszumra van szükség, de ha belegondolsz a keresztszülőség ha komolyan veszik, akkor egy nagyon fontos kötelék a gyermeked életében. Egy életre szóló feladat annak, aki vállalja, hogy keresztszülője lesz a gyermeketeknek. A keresztszülő útmutatást ad a gyermeknek egész életére, egy életen át támogatja őt. Az igaz, hogy régen szokás szerint az egyik szülő gyermekkori barátját kérték fel erre a feladatra. De ebben muszáj lenne, hogy ne kompromisszum, hanem közös döntés szülessen a szülők között, mert vagy nem fogjátok komolyan venni a keresztszülőség fogalmát, és akkor nem sok értelme van az egésznek, vagy egy olyan embert kell a gyermeked mellett tudnod, akit te nem kedvelsz. Ez nem jó. Most már nemigen lehet mit csinálni, meg kell próbálnod jobban megismerni a párod barátját és meg kell próbálnod megkedvelned. Ha tényleg komolyan gondoljátok a kereszszülő szerepét a gyermeketek életében.

Meg kell tanulnod jobban kiállni magadért és főleg a babádért, amellett, hogy feleség vagy. Össze lehet egyeztetni ezeket, csak meg kell találni az egyensúlyt, hogy neked is legyen szavad, hiszen nemcsak a férjedről, hanem kettőtökről szól a házasságotok.

2011. dec. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:

Nem szeretném méltatni senki anyai képességeit, én megengedném a keresztapának h nézze a fürdetést, egyik kommentedben írtad, h fiatalok vagytok és a fiúk családcentrikusak. Szerintem söröztek egyet és lehet h apu dicsekedett h milyen aranyos a gyerek amikor pancsol, nosza nézzük meg, ha már úgyis megvárjátok vele. 21évesen más az ember hozzáállása az időhöz.

Más kérdés, h a fürdetéssel nem vártam volna meg vagy ha zavar h feljönne a keresztapa akit nem szívlelek, akkor szólok a páromnak, h kicsit késő van babanézéshez, rázza le, ha meg úgy hozza fel, h nem szól róla, akkor lefektetés után megsutyorogjuk h az nem tetszett a mai napban, h felhoztad ilyen későn a haverod.

A szándék a fontos, a két srác meg akarta nézni az aranyos kisbaba fürdetését. Megbeszélitek, legközelebb nem lesz ilyen. A szülőséget és a határokat is tanulni kell. Te írtad, nem voltak részegek meg semmi.


Egy anyai tanács: próbáld meg este 7-8körül fürdetni, akkor is ha virgonckodik még, leírtad, h ilyenkor elcsendesedtek, egy próbát megér, és szerintem be fog ez állni mint ahogy mindenkinél, h fürdés után nem virgonckodunk.

És még egy dolog: ezt a keresztapaságot is meggondolnám és átrágnám a párommal. Vagy ő fogadja el h neked nem megy a jópofizás és keressetek mást vagy még pluszba mást, akit te kedvelsz, vagy te fogadd el ezt a srácot és nézd a pozitív oldalát. A keresztapaság egy életre szól, jó ha minden családi ünnep nyugiban zajlik. Nálunk anyám nyomta az öcsémet h így illik, én azt mondtam ok, de én egy házaspárt szeretnék még, így lett 3 kereszt szülője.Elég hülye helyzet, de mindenki "ki lett elégítve".

2011. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Inkább megpróbálom elfogadni a srácot, ugyanis sok jó tulajdonsága van, csak az a problémám, hogy nem volt mindig ilyen jó ... Régebben nagyon sok nézeteltérésünk volt, meglehetősen hímsoviniszta életfelfogása van és ezeket anno elég nyomatékosan igyekezett a számba rágni. De volt egy töréspont az életében, nem tudom mi folytán, amikor minden korábbi rossz tulajdonságát, szokását felhagyta és mindent megtett azért, hogy jó ember legyen. Csak nekem nehéz elfelejteni a régi nézeteltéréseinket. Még kell idő hozzá! Azért bólintottam rá a keresztapaságra mert tudom, hogy nagyon szereti a gyerekeket és, hogy valóban jó keresztszülő lenne belőle de ehhez félre kell tennem a személyes sérelmeimet.
2011. dec. 21. 14:23
 40/57 anonim ***** válasza:
54%

Ó Istenem! Könyörgöm ő még csak egy pici baba... Neki még csak enni, aludni, pisilnie, kakilnia kell. Te meg már nemi szervekről gondolkozol. Hát lehet, hogy én vagyok túl laza, de nekem ez eszembe sem jut egyik gyerekemnél sem.

Amúgy nálunk napi rend van. A gyerekek megszokott időben étkeznek, alszanak. Tök mindegy, hol van Apa, akkor is. Ezért vagyok itthon GYED-en. Nálunk ugyan nem szokás, hogy Apa este 8 után elmenjen bárhova is, max. néha napján dolgozni.

Nem szeretem ha este 6 után bárki nálunk akar lenni vendégségben, mert ekkor mi már kezdünk fürdeni és indul az esti rituálé. A gyerekeknek ilyenkor a nyugodt, kiegyensúlyozott légkör kell, nem vendégség, azért, hogy jól aludjanak később és ne egy túlpörgött, hisztigép gyerekkel bajlódjak. Nem mondom, néha napján lehet kivételt tenni. De mondjuk én ilyen pici babát biztos nem bízok másra fürdetni (természetesen Apát kivéve). Kisfiamnál volt mondjuk ellen példa, barátaink vártak babát és fogalmuk sem volt, hogyan, miként kéne bánniuk majd vele. Megkértek rá, hogy had jöjjenek át néha. Megengedtük nekik.

Egy háromgyerekes anya

2011. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!