Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengednétek a Párotok...

Ti megengednétek a Párotok barátjának, hogy végignézze kislányotok fürdetését este fél 11-kor?

Figyelt kérdés
A mai nap kicsit csúsztunk a fürdetéssel, ugyanis a Párom elment sörözni a barátjával, de azt mondta várjam meg majd megfürdetünk együtt. Hazafelé (fél 11kor) hallottam, hogy nem egyedül jön, hanem hozza a barátját is, amin én kissé meglepődtem. Megkérdezte, hogy végignézheti -e a fürdetést mert Ő még nem látott így babafürdetést? Én viszont úgy vagyok vele, hogy nem szívesen mutogatom a kislányom nuniját, még ha csak egy 3 hónapos baba is, akkor sem. Lehet, hogy én vagyok dilis (?) de én ezt így gondolom, így azt mondtam inkább ne. Na meg este fél 11-kor szerintem már zavarkodni sem illik ott, ahol pici baba van. Ti mit gondoltok?
2011. dec. 20. 23:08
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

utolsónak: az h valaki prűdebb, más meg nem, felfogás kérdése. Könyörgöm fiatal babások, náluk is lesz napirend, de én 21évesen nem úgy gondolkodtam volna gyerekügyben mint most 30felé és nekem úgy tűnik igyekeznek jól csinálni legjobb tudásuk szerint. Apa nem minden este piál és Anya ebből nem csinál problémát. Az én férjem pl igyekszik mindig haza, de ha dolga van vagy lazítani szeretne, vagy koncertje van, nem csinálok ebből problémát, neki így kerek az élete, meló, gyerek és néha lazítás, én vagyok az anya, nekem kell mindig 100%ban helyt állnom, én vagyok GYED-en, te írtad, szerintem a munkamegosztás is megbeszélés kérdése...

Ahol este vendég van,vagy nagyszülők velük élnek, ott a gyerek azt szokja meg, mint ahogy a 2. gyerek azt, h sosincs egyedül, valaki mindig szaladgál körülötte, itt sem arról van szó, h minden este lebzsel náluk vki. Egy asszisztált esti fürdetéstől egyetlen 3hónapos sem zakkant még meg. De abban egyetértek, h kell nekik az esti megszokott rituálé, ezt mi is tartjuk,de ha másképp alakul, akkor sincs itt a világ vége.

Mindenki másképp szervezi az életét és másképp neveli a gyerekeit, a lényeg h szeretik, a bakikon meg túllépnek.

2011. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm....Több kioktatást meg nem kérek mert nekem sincs jogom kioktatni édesanyákat a nevelésükkel kapcsolatban, úgyhogy én is ezt kérem cserébe. Egyébként itt a gyakori kérdéseken nagyon megszokott dolog már, hogy szinte senki sem a kérdésre válaszol hanem minden másra azért, hogy a kérdezőnek támadhasson ... Szerintem azért halálos bűnt nem követtem el... De köszönöm azoknak akik nem támadtak rögtön le, hogy de ezt miért így azt meg miért úgy csináltam! Lassan már kérdezni sem lehet itt!
2011. dec. 21. 15:21
 43/57 anonim ***** válasza:

Én megértelek (mint már mondtam), bennem is van egy kis... minek hívjam? Szemérem talán...

És tényleg nem tudom, miért kell kioktatni.

Te meg nem kell, hogy védekezz, mert azzal csak adod a lovat az okoskodók alá.


Bízz magadban, veled született az anyai ösztönöd, és mint már mondtam, folyamatában válunk anyává / apává / családdá. Menet közben növünk fel a feladathoz, MINDENKI...


Minden jót Nektek!

2011. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Igaz, nekem már egy éves a babám, de tényleg kell 3 hónaposan is már az, hogy ennyire azért ne térjetek el a napirendtől (még ha nincs is kialakulva még)! Jó tanácsként mondom, nem oktatásként! Mi sem vagyunk egy pontos időhöz szokva, nem is akartam hozzászoktatni ahhoz, hogy pontban mindig ugyanakkor fürödjön, de van egy max. idő, ha pl. azután érünk haza, én meg sem fürdetem! Lehet engem is támadni, meg beszólogatni, de én akkor is úgy vagyok vele, vagyis amikor olyan pici volt, úgy voltam, hogy ha este 10 körül értünk haza pl., akkor fürcsi nélkül fektettem le, max. törlőkendővel áttörölgettem! Mert ha megfürdettem, akkor felélénkült! Persze, kellenek kompromisszumok egy házasságban, de nem a baba rovására! Attól, hogy nem alszik, még pihen, és ha nekiállsz éjjel fürdetni, nem tud pihenni! Az meg, hogy kinek mi a meglátása, hogy kinek engedi megnézni a fürdetést, és kinek nem, azt mindenki saját maga dönti el! Én éjjel senkinek nem engedném, rendes időben pedig igen! De ezt a férjeddel kell megbeszélned, hogy éjjel ne vigyen haza nem kívánt személyt már! Nyugi, ki fog alakulni a napirend, de tényleg próbálj ezért tenni a baba érdekében, hidd el, ha felállítasz egy max. időt, hogy mikorra legkésőbb ágyba, és szopi, akkor előbb utóbb hozzászokik a babód! Sok sikert, kitartást! amúgy csak a keresztapukának nem engednéd megnézni a fürdést, vagy másnak sem?)
2011. dec. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:
Na most fél 8-kor megfürdettem a Picikét, le is vettem a fényét a lámpának, nagyon halkan megy a tv, tehát a lehető legjobban igyekszem érzékeltetni, hogy este van. El is aludt a kislányom, viszont tudom, hogy fel fog kelni éjfélkor, mert mindig ez van ... És onnantól 1-fél 2-ig nem hajlandó visszaaludni. Ez ellen mit tehetnék?? Olyankor olyan élénk, hogy esze ágában sincs behunynia a szemét.
2011. dec. 21. 21:04
 46/57 anonim ***** válasza:

Szerintem meg iszonyatosan túlreagálta egy két ember ezt a kérdést:D A gyereknek van,hogy ilyen olyan okokból (mint pl 3 hónaposan fejlődési ugrás) felborul a napirendje,és nem lehet egyik napról a másikra visszaállitani.A kérdező leirta,hogy próbálkozik,majd sikerül,ennyi.Legfeljebb reggel tovább alszik addig is.

A férjével ez legyen a legnagyobb gondja az egész életben a kérdezőnek,hogy este fél 11kor dicsekszik a kislányáról a haverjainak.Nabumm.

És,hogy a kérdésre is válaszoljak: Igen,engedném.Ha te elfogadod,hogy ő lesz a keresztapa,akkor fogadd el azt is,hogy ezáltal a családotok része lesz,és hagyd,hogy ő is örömét lelje ebben. (persze késő este volt és blabla ,de ez már az első ponton mefgofalmazott problémából adódik)

Persze,ő is tudhatta volna,hogy nem illik ilyen későn menni,bár gondolom a párod hívta. Összeségében ez egy bocsánatos bűn,és túlreagáljátok az egészet. A te családodban,legalább nem csak te akarsz fogallkozni a gyerekkel,hanem úgy veszem ki,zsenge kora ellenére a párod is. Már egy keresztapukája is lesz,aki szeretheti. Ez nagyon jó ,hidd el. Nagyon fontos és értékes,ha az embernek szerető családja van. Az a gond,hogy aki ezt természetesnek,magától éltetődönek gondolja,az hajlamos hülye kis apróságokon fentakadni a családtagokkal kapcsolatban. Például ilyen hatalmas bűnökön,minthogy a gyerek keresztapját érdekli a babád.. 10ből úgy saccra 7 férfi nem fürdetett még gyereket,és nem is érdekli.

Szóval hagyd abba a hisztit,és ne csinálj felesleges problémákat magadnak.Csak örülj annak ami van.

2011. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Rendben van, igazad van! :) Igyekszem! :)
2011. dec. 21. 21:09
 48/57 anonim ***** válasza:
ha kipattan éjfél körül a szeme, akkor gondolom megeteted majd, megnézed(megszagolod) h rendben van-e a pelus és mehet vissza a kiságyába/mellétek/ahol alszik. Ha nem "ugrálod" körül, nem kapcsolsz nagy villanyt, akkor egy idő után unni fogja h nem történik semmi izgalmas és elalszik. Persze ha van egy alvási rituálétok, az a legjobb. A babám ilyen idős korában azt hiszem félórákat ültem a kiságy mellett és húzogattam egy állatka farkát h altató-zenéljen és a feje fölött forgattam a zenélő-forgót, vagy énekeltem neki. A lényeg h ne kerekíts nagy feneket annak h felkelt.
2011. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
Van amikor megetetem és cicin elalszik ... De van amikor lerakom és már is kipattan a szeme. Mostanság nem hajlandó a kiságyban aludni. Eddig tökéletesen működött az, hogy elaludt a cicin, majd amikor már mélyen aludt átraktam a kiságyába és reggelig aludtunk. Na mostanában ahogy lerakom már ki is pattan a szeme, mocorog, várok, hogy elaludjon de nem alszik el ... Egy kis idő után felé hajolok és rögtön fülig ér a szája. Mellettünk pedig visszaalszik. :)
2011. dec. 21. 21:19
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

Köszi kérdező, hogy megemlítesz néhány válaszolót, aki NEM támadott le, milyen szaranya vagy, mert 3 hónaposan (te jó ég, micsoda fertő :))) sincs még napirendetek!!!!

A weboldal arra való, hogy kérdezz, várd a válaszokat, eközben megnézz néhány kérdést, és nehogy válaszolj rájuk, hanem fikázd a kérdezőket és oltogasd a válaszadókat, persze eközben újra és újra ledöbbenj, hogy a saját kérdéseddel ugyanezt csinálják :)))) nyilván nem Rólad beszélek, csak ez az oldal általános tendenciája. Engem nullára pontoztak, mert melléd álltam, ebben a marha kényes "napirend kérdésben", valahol a harmadik oldalon.

Mindig leírom, most is: a pontozás azt hivatott mtatni, hasznára válik-e a válasz a kérdezőnek. Nem azt, hogy mennyire szimpi az állásfoglalása a többi kérdezőnek.

2011. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!