Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengednétek a Párotok...

Ti megengednétek a Párotok barátjának, hogy végignézze kislányotok fürdetését este fél 11-kor?

Figyelt kérdés
A mai nap kicsit csúsztunk a fürdetéssel, ugyanis a Párom elment sörözni a barátjával, de azt mondta várjam meg majd megfürdetünk együtt. Hazafelé (fél 11kor) hallottam, hogy nem egyedül jön, hanem hozza a barátját is, amin én kissé meglepődtem. Megkérdezte, hogy végignézheti -e a fürdetést mert Ő még nem látott így babafürdetést? Én viszont úgy vagyok vele, hogy nem szívesen mutogatom a kislányom nuniját, még ha csak egy 3 hónapos baba is, akkor sem. Lehet, hogy én vagyok dilis (?) de én ezt így gondolom, így azt mondtam inkább ne. Na meg este fél 11-kor szerintem már zavarkodni sem illik ott, ahol pici baba van. Ti mit gondoltok?
2011. dec. 20. 23:08
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Szia! 44-es vagyok! Nyugi, ez mással is megtörténik, hogy felkel éjszaka! Az enyém, mint írtam, már egy éves múlt, de az enyém is ezt csinálja kb. egy hónapja, bár én a fogára fogom, de lehet nem is az játszik közre! Az enyém azt csinálja, hogy leteszem aludni fürcsi után, még a tápin elalszik, tök mélyen alszik, egyszer csak 11 körül kipattan a szeme, hiába csinálok bármit, simogatom, itatom, de semmi nem használ! Feláll az ágyban, ugrál rajtunk, stb.! Ha nem foglalkozunk vele, úgy csinálunk, mintha aludnánk, akkor saját magát szórakoztatja! Ha tök sötét van, akkor addig ugrál rajtunk, míg legalább a tv-t nem kapcsolom be! És egyszer csak lefárad, és éjfél, 1 körül szó szerint kidől, és alszik reggel 9-ig! Úgyhogy ez nem a te hibád, ezt sok baba csinálja! Itt valaki azt írta, hogy túl van reagálva a dolog! Szerintem mindenki csak azt akarta elmondani, legalábbis én azt, hogy szerintem azért ilyen kicsi korban is valamennyire kell tartani a fürdési menetet, időt! Nem bűn, nem katasztrófa, ha egy 3 hónapos gyereknek nincs kialakulva még a napirendje, általában ennyi idős korban még nem szokott kialakulni! Én csak azt próbáltam mondani (más nevében nem szeretnék nyilatkozni, csak a sajátomban), hogy igaz, nincs még nekik kialakulva a napirendjük, de azért lényeges, hogy valamennyire tartsa az ember az időpontokat, hogy kialakuljon, és megszokja a baba, hogy mikor mi következik! (pl. éjszakai alvás)! Mint írtam, én sem vagyok az az anyuka, aki pontban ha este 8 van, akkor irány fürödni (Sok ilyen ismerősöm van) De van egy maximum idő, ami szerintem kell, hogy ne zavarodjon össze a baba! De persze mindenki máshogy látja ezt! Majd azért írd ki, hogy hogy alakulnak a dolgaitok a babával! Boldog babázást, és kellemes ünnepeket!
2011. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :) Nos tegnap körülbelül fél 9-9 tájékában elaludt. Eddig úgy történt, hogy ugye éjfél-1 óra tájékában aludt el és kb. reggel 7-8 óráig aludt. Na most felkelt éjfélkor, evett, visszaaludt. Mivel sötét volt és ahogyan írtátok, nem kerítettem nagy feneket az ébredésének, már a cicimen elaludt. Majd leraktam a kiságyába és hajnali fél 5-ig fel sem kelt. Utána reggel 8kor ébredt azt hiszem, hogy egyen és utána még 10-ig aludt kb. Ma igyekszem ugyanezt a menetet tartani. Bár az eddigi "napirendnek" az volt az előnye, hogy így egész éjjel aludt és mi is egyhuzamban kitudtuk pihenni magunkat, de nyilván a későbbieket tekintve ezzel csak Neki ártunk, hiszen ha idősebb lesz mégsem aludhat majd el pl. ovinap előtt éjfélkor. Köszönöm a jó tanácsokat, leginkább azokat amelyek valóban segítő szándékkal érkeztek, de a kioktató tanácsokat is, hiszen azokból is merítettem. :) Mindenkinek Békés Karácsonyt és nagyon jó egészséget, boldogságot az új esztendőre! :)
2011. dec. 22. 17:34
 53/57 anonim ***** válasza:

Sokat fognak változni az alvási szokásai, szinte folyamatosan változik ez a babáknál. A lényeg, hogy éjjel próbáld meg, hogy minél kevesebb inger érje. És ne aggódj, a mi lányunk 16 hónapos, és minden éjjel 2-3 alkalommal megébred, szopival alszik vissza. Engem ez nem zavar, megszoktam már, de más lehet, hogy a helyemben már leszoktatta volna az éjjeli szopikról. Nem vagyunk egyformák. :-)


Békés karácsonyt nektek is!

2011. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
akkor kedves Kérdező, gyakorlatilag 1 éjszaka átállt a babád a megszokott 2*-i ébredésre, ez teljesen normális, ha úgy fogod fel, lehet h éjjel 2szer kelsz, de így magatokra is több idő jut lefektetés után amíg el nem alszol, valahol visszajön az az idő...én 7-8hós korában leszoktattam az éjszakai kelésekről, de ez már egy másik történet, 3hósan ez így tökéletes ha így maradtok. Örülök, h megfogadtad, csak így tovább, Kellemes ünnepeket minden olvasónak!
2011. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló, kérlek írd le, akár privátban, hogyan szoktattad le! :)
2011. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
#55-ös! ment a privi!
2011. dec. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
köszi :)
2011. dec. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!