Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség,9 hónapost külön...

Segítség,9 hónapost külön szobába szoktatni, hogyan?

Figyelt kérdés
Néhány napja költözött be, ezen nem szeretnénk változtatni (eddig helyhiány miatt a nappaliban volt, ahol mindig látott minket). Nem tud nélkülünk elaludni, mindig is egyedül aludt el, de kinézett a kiságyból és tudta, hogy ott vagyunk, ezt most is igényli. Hogyan kellene rászoktatnom, hogy ne kelljen ott lennünk? Maradjak, amíg igényli, és egyszer majd nem fogja, vagy a kimegy, bejön-módszerrel?
2011. dec. 26. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
szia! nekem februari a kislanyom es oktoberbe koltoztunk nagyobb lakasba. elotte egy szobaba laktunk vele. szoval 8 honapos volt mikor kulonkoltoztunk. elso ket ejszaka velunk aludt (koztunk), mi persze semmit mert forgott mint a habvero, aztan a parom azt mondta szepen megy a szobajaba. semmi gond nem volt vele. elso ejszaka egyszer sem kelt fel es persze azota sem. szerintem jolerzi magat a kis kuckojaban. minden este amikor leteszem aludni elmondom neki hogy mennyire szeretem es hogy itt vagyunk a szomszedban. probald meg hogy leteszed aludni es majd ugy is latod mit igenyel. sok sikert!!
2011. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félreértettél, már beköltözött néhány napja, azóta katasztrófa az elalvás. Eddig a nappaliban simán ment, kinézett a kanapéra, aztán lefeküdt és aludt. Most minden alvásnál amint kimegyünk a szobából, sírás ezerrel, teli könnyes szemek. Ha bemegyünk, oké, megnyugszik.

Fél 9-kor már mindig alszik, most még mindig ott fekszik a kiságy mellett a férjem, és várja, hogy elaludjon.

2011. dec. 26. 21:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs, segíteni nem tudok, csak "vigaszképpen", hogy nem vagy egyedül: Az én 9 hónapos Fiam éppen most "szokja" a szobáját, és üvölt, mint akit nyúznak ... :-((((

Nem tudom, meddig bírom hallgatni ... Az a baj, neki csak a cici jó altatónak, erről is le kéne szoknia lassan.

Sok sikert Nektek ...

2011. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nem bírom hallgatni, úgyhogy bent fekszünk a földön ilyenkor. Vagyis a férjem, mert én játék vagyok, úgyhogy velem el sem alszik. :( Nem tudom, mi lesz, ha megy majd dolgozni.

Kitartást nektek is.

2011. dec. 26. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:
ne haragudj! tenleg felreertettelek :( en soha nem voltam az a tipus aki hagyja a gyereket sirni, szoval en biztos hogy ott maradnek vele es simogatnam, meselnek neki a szobarol es hogy miert van o ott, meg ilyenek. vagy azt csinalnam hogy leteszem, betakargat, puszi ize minden kimegy, es az ajto elott lennek es ha sir akkor be, es megint ki.. de ez annyia gyerekfuggo... te tudod mivel nyugszik meg. az enyem cumizik es nem is arra kell a cumi hogy cumizzon vele hanem azt morzsolja. nekunk ez valt be.
2011. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én meg 9 hónaposan, a szeparációs szorongás kezdetén semmiképp nem kezdeném átszoktatni külön szobába. Miért nem a ti szobátokban alszik? Megszűnne minden gondotok. Pici még, mit vártok tőle?
2011. dec. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg idegen neki a hely, és neki a nappali számít a szobájának.

Nálunk a mi ágyunk és a lányunk ágya is a hálószobában van, de nemrég elkészült a kislányunk szobája is. Egyelőre csak játszószoba, és nagyon szereti. Talán nektek is azt kellene megpróbálni, hogy először néhány napig/hétig barátkoztok a szobával mindenféle kényszer nélkül. És utána költöztetitek be.

Azt, hogy mikor lesz, hogy ne kelljen ott lennetek. Hát szerintem még hónapok kérdése, mert úgy tűnik, hogy eléggé ragaszkodik hozzátok. A mi kislányunk 16 hónapos, mindig melléfekszem az ágyba, és megvárom míg elalszik. Neki már juniorágya van. Percek alatt álomba szenderül egyébként, de kell neki a tudat, hogy anya vagy apa ott fekszik mellette.

2011. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!