Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 21 hónapos...

Hogy szoktassam le 21 hónapos kisfiamat az éjszakai kakaó ivásról?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 12:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
59%
úgy hogy nem adsz neki?
2011. dec. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem ő megy ki a konyhába kakaóért.

És ha írásban kéred, hogy ne igyon többet az se hiszem,hogy használna.

Ne adj neki.

2011. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
Bírom ezt a ne adj neki, gondolom ha ez olyan könnyű lenne, már megtette volna. Mi lenne ha fürdés előtt adnál neki, aztán este csak vizet, lehet már nem kívánná, ha előtte kapott.
2011. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
kakaó amugy se jo éjjelre mert felpörgeti. sima tej, utánna tea, s viz ha szomjas szoktasd le rola
2011. dec. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

éjszaka miért adtál neki kakaót?

egy 21 hónapos már nem eszik éjjel,max. iszik

ne adj neki

kínáld vízzel

pár nap alatt le fog szokni

2011. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%

"Ne adj neki" 100%-ban hasznos válasz.

Könnyű mondani!Az én kislányom is 21 hónapos és még ő is felkel egyszer,de én tejet adok neki.Ne adjak neki?Akkor sír azzal se vagyok előbbre.Teát,vizet nem fogadja el.Majd leszokik róla.

2011. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Bocsi már csak 51%-os
2011. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
42%

Ha mindenben engedtem volna amikor a gyerekek sírtak,nagy gondjaim lettek volna a 3 éves hisztiknél vagy később.

Igen,a gyerek sír. ez az egyetlen érve.

Ha ezzel eléri amit akar, akkor megerősíted, hogy a sírás erre való. Érvelni. Elérni amit akar. És legközelebb újra sír, sőt tovább sír, hiszen emlékszik rá, ezt kell csinálni,ez működött legutóbb is.

Ha az elsőalkalommal kibírsz 1percsírást,akkor utána nincsgondod. ha engedsz, akkor majd 3 éves korában már az egész éjszakát végigüvölti, és nem fogod bírni,engedni fogsz neki.

Tehát a legfontosabb a legelején konzekvensnek lenni.

2011. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%

"Könnyű mondani!Az én kislányom is 21 hónapos és még ő is felkel egyszer,de én tejet adok neki.Ne adjak neki?Akkor sír azzal se vagyok előbbre.Teát,vizet nem fogadja el.Majd leszokik róla."


Nahát akkor sír... Tanulja meg, hogy nem ő a főnök a háznál. Majd abbahagyja ha nincs közönség.

2011. dec. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy sír, mert hozzászokott, hogy kap, és az is tény, hogy nem könnyű leszoktatni, de ha mindig kap, csak mert sír, akkor azzal aztán tényleg nem lesztek előrébb. Hozzászokik, hogy mindent megkap, csak sírni kell. Az meg, hogy "majd leszokik róla" elég rossz érv. Az igaz egy újszülöttre, vagy egy pár hónapos gyermekre, hogy előbb utóbb már nem lesz szüksége éjszakai evésre, de már egy 21 hónapos gyermekről van szó, akinek már tényleg semmi szüksége nincs éjszaka tejre, vagy kakaóra, max innivalóra, ez egy berögzült szokás, amiről magától nehezen fog leszokni. Nem kell többet adni, max teát vagy vizet, nyílván az első pár éjszaka nehezebb lesz, mert felkel és kéri, sír, de ez már csak így működik, nem megy egyik napról a másikra, nem is várhatjuk el tőle, hogy akkor szó nélkül tudomásul vegye, és aludjon tovább. Meg kell próbálni anélkül visszaaltatni, tart ameddig tart, aztán pár éjszaka után már ahhoz szokik hozzá, hogy nincs, és aludni kell. Ezt az áldozatot meg kell hozni, vagy marad a régi rendszer.
2011. dec. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!