Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 21 hónapos...

Hogy szoktassam le 21 hónapos kisfiamat az éjszakai kakaó ivásról?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 12:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

12.39 vagyok

Nagyon sok okos anyuka van itt.Ha fel kel éjjel és sír kéri a memmét,akkor majd persze hagyom sírni.Had ordítson.A másik meg a szüleimmel lakunk,akkor hagyjam hogy őket is felsírja.Meg nem vagyok annyira szívtelen hogy hagyjam sírni,inkább kimegyek neki tejért.És igen én így gondolkodok,majd leszokik róla.Az előbb nem írtam le de elég rossz evő,ő nem eszik rendes vacsorát.Csak csipeget.Hiába adok neki bármit nem eszi meg.Tehát valószínűleg ezért is kel éjjel.De mindegy mert nem én voltam a kérdező.

2011. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én se hagynám sírni, inkább valami alternatívát keresek.
2011. dec. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
13:03-as vagyok. Nem kell sírni hagyni, de más alternatívát is lehet találni, mint azt, hogy beáldozunk a sírásra. Az a legkönnyebb módszer, de hosszú távon már kevésbé hasznos.
2011. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

Sose hagytam sírni a lányomat, inkább felkeltem és kimentem a kakaójáért. Ahogy nőtt, egyre kevesebbszer kérte, most már elmúlt három éves és mostanra képes átaludni az éjszakát és nem is kéri. Magától jutott el idáig, magától szokott le róla.

Most a fiam kakaózik. Na és? Azért vagyok az anyja és azért vagyok itthon gyeden vele, hogy kiszolgáljam az igényeit.

Nem gondolom, hogy a gyerekeim a főnökök a házban attól, hogy éjjel is adok nekik tejet vagy kakaót, ha kérik. Jó vicc, amit sokan írtak, hogy ne ajdunk neki, biztos jobb, ha a gyerek sír és megtanulja, hogy az anyjára sem számíthat... Nem kiszúrásból kérik, hanem mert vágynak rá, éhesek, szomjasak, felébrednek és ezzel nyugszanak meg annyira, hogy visszaaludjanak, stb. Picik még, vannak szükségleteik, amiket csak mi tudunk kielégíteni. Ha valakinek ez nem fekszik, ne szüljön gyereket.

2011. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Gabka! Ok, akkor te csinálj csak kakaót a gyerekednek 3 éves koráig, a te dolgod, senki nem mondta, hogy ne tedd. Viszont a kérdező szeretne megszabadulni ettől a szokástól, valószínű azért kérdezte, hogy szoktassa le, azért érkeztek olyan válaszok. Attól meg nem lesz senki rossz anya, mert nem akar ki tudja meddig éjszaka kakaóztatni.
2011. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Szia

Miből kapja a kakaót?Cumisüveg vagy pohár?

Ha cumisüvegből kapja,akkor szoktasd át pohárra,szerintem nem fog felkelni akkor,ha nem fekve ihatja meg.

Nálunk is ez volt,igaz az én kisfiam gyenge teát ivott.

Miután nem volt cumisüveg,nem volt éjszaka hajlandó felülni az ágyban,inkább elfordult és aludt tovább.

Kb.1 hét után már fel sem kelt az éjszaka.

Nekem annyiból volt könnyebb,hogy saját maga döntött úgy,hogy nem kéri az üveget,ez most volt 2 hete,pont a 2.születésnapján.(elharapta a száját belül és nem fogadta el többet)

2011. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

Gabka77 !

Nagyon unszimpatikus az írásod.Attól még,hogy én nem adok kakaót éjjel a gyerekemnek,attól még számíthat rám,ha szól bemegyek hozzá,és adok neki inni,ha szomjas.Enni nem,mert egy 2,5 éves gyereknek nincs éjszaka szüksége kajára.valaki írta,hogy legalább éjjel megissza,mert nappal nem.Hát persze,ez egy ördögi kör,azért nem eszik nappal,mert éjjel eszik.Nem hiszem,hogy éjszaka cukros kakaóra van szüksége,amiben ráadásul élénkítő anyagok is vannak.Gondolom éjszakai kakaózás után nem állsz neki fogat mosni,így nagyon hamar elromolhat a foga.

Tehát te attól nem vagy jobb anya egy szikrát sem,amiért méltóztatsz éjjel felkelni kakaót adni a gyereknek.Ráadásul azt senki nem írta,hogy ordítani kell hagyni,legalábbis én nem hagytam soha sírni,de nem eszik éjjel két hónapos kora óta,és ő akarta így,nem én.

A gyerek nem magától szokott rá,hanem az anyja szoktatta rá,így most neki kell tenni azért,hogy leszokjon róla.Persze könnyebb bevinni az üveget,mint leszoktatni róla.

2011. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon gyengéden, kedvesen, hiszen - nem bántásból írom, valószínű, Te is tudod -, egyedül a Ti hibátok, hogy egyáltalán eszébe jut éjjel kakaót inni. Ez nem olyan, mint az éjjeli szopizás, ami csecsemőkorban természetes, mert éhes, aztán sokaknál még 1,5-2 évesen is úgy marad. Ez valamikor elkezdődött. Elkezdtétek.

Egy ekkora gyerek már elég értelmes, sok dolgot felfog. Szerintem érdemes neki lefekvés előtt adni kakaót, és utána elmondani, hogy már nagyfiú, majd világosban kap legközelebb. Persze fel fog kelni, sírni fog, akkor ne szidjátok, ne hagyjátok magára, mert szegény tényleg nem tehet róla. Biztos eszméletlen nehéz lesz az elején, de csak az első egy-két éjszaka, hiszen nagyon hamar alkalmazkodnak az új helyzethez.

Igen, azért vagyok anya, hogy kielégítsem a gyermekem igényeit. Szoptattam, amíg kérte, soha nem hagytam sírni, sokat aludt velünk, most is gyakran mellette kötök ki, ha fél egyedül. Ezek jogos igények (20 hónapos a kisfiam). Viszont azért is vagyok az anyja, hogy terelgessem, és odafigyeljek az egészségére. Hiába enne egész nap csokit, vagy rohangálna mínuszokban sapka nélkül, nem engedem neki, mert ezek nem jogos igények. Anyukák, a kisgyereknek NINCS SZÜKSÉGE ÉJJEL KAKAÓRA!!! Lehet, hogy szomjas, akkor kell neki vizet adni, aki akarja, szoptassa is, ártani nem árt, de az éjjeli kakaóról a saját jól felfogott érdekében sürgősen le kell szoktatni, akkor is, ha sír.

Egyébként ez nem új dolog, anyósom is javasolta, hogy szereljük a kiságy rácsához a kakaóval teli cumisüveget, neki mindkét gyereke azon aludt el, és éjjel milyen jól kiszolgálták magukat... Hogy ezek után milyen állapotban voltak a fogaik, gondolom, mindenki el tudja képzelni.

2011. dec. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
23%

Gabka77!Én tökéletesen egyetértek veled,13.18 vagyok.

Engem szépen lepontoztak 0%-ra csak mert éjjel adok a gyerekemnek tejet.Nem értem a sok okos anya miért minket támad mikor mi csak a véleményünket írtuk le.Az egyik anyuka írta,gondolom rám célzott mert én írtam hogy rossz evő a lányom.Hogy azért nem eszik nappal mert éjjel kap enni.Hát ez akkora ökörség.Semmi köze annak a 2dl tejnek amit hajnali 4körül iszik a nappali evéshez.Sajnos rossz evő a kislányom,a tiéd valószínűleg nem őrülj neki.Meg "ennyi idős gyereknek nem kell éjjel enni" szerintem ezt inkább a gyerek dönti el hogy kell e neki.Nyugodtan le lehet megint pontozni,ha nektek ettől jobb.

2011. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%

Nem azért lettél lepontozva, mert tejet adsz a gyerekednek, az a te dolgod mit csinálsz. Hanem azért, mert Te szólsz le másokat azért, mert javaslatokat adtak a kérdezőnek a leszoktatásra, amit végül is ő kérdezett meg, ő akar így tenni. Ok, nem voltak túl kedves válaszok, de akkor is legalább a kérdésre válaszoltak, és nem kötekedtek.

És abban tényleg van igazság, amit már többen említettek előttem, hogy az a gyerek nem magától szokott rá a kakaóra. Az egy dolog, ha ennyi idős korban még tápszer, vagy cicizés megy éjjel, az lehet hogy megmaradt még a csecsemőkorából, nem szokott le róla, na de a kakaózás? Az éjjeli kakaóra bizony rá lett szoktatva. Úgyhogy nem megy másképp, ha le akarja szoktatni, mint az, hogy nem ad neki már. És egy szóval se mondtam, hogy hagyja sírni. Lehet babusgatni, altatgatni, innivalót adni, és előbb utóbb megnyugszik és visszaalszik kakaó nélkül is, mert az anyukája ott lesz vele. Nehéz lesz az eleje, biztos sokáig tart majd így visszaaltatni, de meg lesz az eredménye. A kakaóra tényleg semmi szüksége nincs egy ennyi idős gyereknek.

2011. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!