Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 21 hónapos...

Hogy szoktassam le 21 hónapos kisfiamat az éjszakai kakaó ivásról?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 12:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
:)))
2011. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%

én a másik oldal vagyok,aki nem ad enni éjjel a gyerekének.te is okos anya vagy,mert te meg a másik oldalt támadod.és képzeld,nem jó evő a fiam,de akkor sem jutna eszembe a nappal elmaradt kaját éjjel pótolni.egy lassan két éves gyereknek éjjel aludni kell,nem kakaózni meg tejezni.nem hiszem el,hogy éhes lenne éjjel egy ekkora gyerek.

én aztán tudom,hogy milyen ha nem eszik a gyerek normálisan, két éves múlt a fiam szeptemberben,de annyit eszik,mint egy egy éves gyerek.de attól még nem kezdem el éjszaka kakaóztatni.mert akinek éjjel kakaót iszik a gyereke,ott az anya szoktatta rá.ez tény

2011. dec. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
idióták
2011. dec. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
pont mint te
2012. jan. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

16.26 én nyomtam egy zöldet neked. :-)

Nem tudom és nem is akarom a gyereket az éjjeli tejről/kakaóról leszoktatni. Igaz, hogy én szoktattam rá, ennek oka volt, méghozzá az, hogy éjjel is sokat szopizott a lányom, de már pocakban volt a tesó és a vége felé kifejezetten fájdalmas volt a szoptatás. Nem akartam leszoktatni (nem is tettem, még sokáig tandem szopiztak a kicsi születése után) de legalább éjjel szerettem volna, ha picit pihenhet a szervezetem, nem akartam, hogy baja legyen a pocaklakónak. Szerencsére hajlandó volt az addig nem ismert cumisüveget elfogadni. Így szokott rá és kivártam, amíg magától leszokik, ahogy azt is kivártam, amíg a ciciről magától leszokik.

Most a fiamnál vagyok ugyanígy, pocakban a harmadik, a fiam 17 hónapos épp ma, elválasztani nem akarom, de szeretném kicsit kímélni magam, mert elég sokat keményedek is és ha az éjjeli szopikat kihagyjuk, akkor már sokkal jobb. Így most ő van rászokóban a cumisüvegre. És nála is ki fogom várni, hogy leszokjon magától, nem görcsölök ezen.

A leszoktatásról meg annyit, hogy amikor először próbáltam a fiamnak cici helyett mást adni, olyan ordítás lett, hogy tuti a szomszédok is felébredtek, ami nem túl nyerő. Az egy dolog, hogy a férjemnek se árt aludni, meg a másik gyereknek (mondjuk őt zavarta legkevésbé), de a szomszéd is hajnalban megy dolgozni, biztos örül, ha nem hagyjuk aludni... Így a cicimegvonás is csak úgy ment, hogy kapott cicit, csak rövidebben, majd a kezébe nyomtam a cumisüveget. Akkor már elfogadta.

Teljesen normális egyébként, hogy akár a két-három éves gyereknek is bizony szüksége van még éjjel arra a két deci akármire, amit megiszik. Ha már nem lesz rá szüksége, nem is kel föl érte. Addig pedig megkapja.

2012. jan. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!