Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a hülye meg szívtelen anya mert nem veszem ki a BIZTONSÁGI autósülésből menet közben a pár hónapos vagy nagyobb babámat?

Figyelt kérdés
Sógornőm múltkor velünk utazott, én hátul a babával hordiban. Amúgy se szereti a hordozót, evett, büfizett, peluscsere minden megvolt mielőtt indultunk. Sírni nyűgösködni kezdett a hordiban, sógornőm nekem támadt hogy miért nem veszem már ki, ő mindig kivette a gyerekeit meg útközben szoptatott stb.Kérdezem én akkor minek a több tízezres biztonsági ülés ha autópályán 100al az én kezemben ül a pár hónapos (vagy fekszik, mindegy). Többször is hallottam olvastam azóta is másoktól hogy nem hagyja sírni a babát hanem kiveszi a hordiból. Nem tudom számomra meg pont az a felelőtlenség, úgy utazni hogy a kezemben van. Mondtam neki hogy máskor nem szoktam sírni hagyni, elhiheti, de azt gondolom neki is jobb ha hamar odaérünk és végre kiszállhat mintha 2 percenként megállnánk. Amúgy próbáltam már hogy megállunk, megpróbálom megetetni megnézem a pelusát ruháját nem e nyomja vmi stb.nem éhes e de általában ezek egyike sem áll fenn sose egyszerűen nem szeret abban a pózban lenni ahogy a hordiban van.
2012. jan. 28. 13:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
igen ráadásul nekünk ez a második hordink mert az elsőnek olyan béna sz9öge volt hogy még én is láttam hogy csuklik össze benne a gyerek szóval anyagilag már jó sokat ráköltöttünk erre a biztonságos utazás témára, akkor már csak nem dísznek fogom kezelni...
2012. jan. 28. 14:31
 12/22 anonim ***** válasza:
37%

mi a franc az a'hordi'?

2 gyerekes anyuka vagyok, felnőtt magyar ember, ahogy te is, miért nem lehet ehhez méltóan legalább írni, ha már beszélni nem is?

bocsánat a nem hasznos válaszért, mehet a pontozás.

2012. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
96%

Megint idetalált egy okoska, aki nem képes a kérdésre válaszolni.

Gyengébb okoska kedvéért: hordi = hordozó.

Egyébként kedves kérdező maximálisan egyetértek Veled, a gyerek biztonsága az első.

2012. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ ne haragudj hogy nem akarom tök feleslegesen koptatni a billentyűzetet a HORDOZÓ szó állandó kiírásával.... tök fontos volt ezt leírnod. Köszi!!
2012. jan. 28. 18:08
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is van olyan ismerősöm, aki szívbaj nélkül fogja ölben a kisfiát az autóban :(

Szerintem brutális felelőtlenség!

Persze akinek nem volt még balesete -saját vagy nagyon közeli, az nem felttlnül fogja fel.

Barátnőm kislány úgy halt meg autóbalesetben, hogy be volt kötve, egyéb hiányosság okozta.

Miért nem lehet MINDENT megtenni a gyerekünk biztonságáért?

2012. jan. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

bocs


nem feltÉtlnül fogja fel

kislányA

2012. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vettem ki, eddig eszembe sem jutott, hogy megtehetném-.Mindig megállunk hosszú úton, ill. ha tarthatatlan a helyzet.
2012. jan. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, én sem vettem ki soha. Bár nagyon nem is volt rá szükség, mert a fiaim szerettek kocsikázni. Talán nekik is csörgedezik némi benzin az ereiben, mint nekem :)

Na meg legtöbbször lehetőség sem lett volna kivenni őket, mivel javarészt egyedül utaztam velük. Szóval ők valószínűleg megszokták, bár az elején sem lett volna rá nagyon szükség.

Érdekes amúgy, hogy a 2x2 diplomás sógoroméknál, akik évekig próbálkoztak, lombikoztak stb, még ők is lelkiismeret furdalás nélkül kivették menet közben a babájukat a hordozóból, ha sírt. Most már nagyobbak a gyerekek, de még mindig sírnak sokszor útközben...

2012. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Írtad, hogy már hordozót is cseréltetek. Nálunk is ez volt a baj. kicsi volt a hordozónk, és a válla teljesen be volt szorítva, nem tudott abszolút mozogni. aztán a cybex hordozóját vettük meg, nagyon nagy, még overallban is elfér benne jól. így már szeret utazni. Rögtön bealszik, amint elindul az autó. De az a hülye amúgy aki kiveszi a gyereket, nem csak a baleset miatt hanem, ha rendőrrel találkozik, akkor meg fizeti a bírságot???
2012. jan. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ismeri a KRESZT a sógornőd?

Tilos kivenni a gyerekülésből, remélem majd miközben a cickóit markolássza a gyerek jól megb@ssza a rendőr egy kis büntetéssel.

Álljon ki aki szoptatni akar. Arról nem is beszélve, hogy a jóisten sem tartja a kezedben a gyereket egy fékezésnél.

Hú hogy utálom az ostoba nőket, a sógornő sem tanult vezetni, ilyen nőt el sem vennék feleségül, léhűtő ribke.

2013. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!