Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Én vagyok türelmetlen...

Anyukák! Én vagyok türelmetlen? Ti mikor robbantok? Nem tudom már mit kéne csinálnom!

Figyelt kérdés

Egész nap foglalkozok a 17 hós fiammal, de hozzáteszem nagyon nehéz mert semmi játék nem köti le. Most hogy készülök az estére csinálom a vacsit hogy mire apa hazaérjen friss legyen, semmi mást nem tud csinálni csak idegesiteni. A spejz ajtót folyamatosan kinyitja döl ki a hideg a spejzből, a konyhaszekrényeket folyamatosan nyitogatja és kipakolja. És elmondtam már neki annyiszor hogy nem nem szabad ne csináld légyszi jön be a hideg, egyszerűen nem érti! Annyiszor elmondtam már neki. Mit csinálok rosszul?

A tv-vel uyganez a helyzet. Folyamatosan nyomkodja. Azt is annyiszor elmondtam neki ne nyomkodja, nem szabad mert akkor nem fogjuk látni...És semmit nem használ. Nagyon nem tudom már tovább fokozni! LEgszivesebben a hajam tépném...


Ti meddig birjátok? Mikor fajul el odáig a helyzet hogy ráüttök a kezére vagy a seggére?


17 hós a fiam


2012. febr. 9. 19:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

Persze, hogy nem érti meg mert még kicsi. Majd szépen megtanulja, bár ha ingerülten szólsz rá akkor lehet csak azt érti, hogy dühös vagy, de azt nem, hogy miért.


Érdemes lenne gyerekzárral felszerelni a a konyhaszekrényt a spájz ajtót nem lehet úgy becsukni, hogy ne tudja kinyitni? Vagy a kilincses ajtóval is elboldogul már?

Annyira nem hangzik extrán rossznak a kisfiad, minden ennyi idős ezt csinálja, inkább azzal van a baj, hogy túl vagy terhelve, gondolom nincs túl sok szabadidőd és nem tudsz kikapcsolódni. Ezen kellene változtatni és könnyebb lenne.

Muszáj a férjednek friss vacsit ennie? nem jó a melegített? Mert akkor meg tudod csinálni, amíg alszik.


Engem mondjuk nem zavart sose, ha pakolászott a konyhaszekrénybe amíg főztem, mert legalább elvolt. Érdemes lenne még azt is megpróbálnod, hogy a kezébe adsz valamit amivel pakolhat zöröghet. Ne haragudj rá :(

2012. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
71%

Próbálj "fordítva" kommunikálni, a sok nem dacot szül és értelmét veszti, nálunk bejött:

ne csapkodd az ajtót helyett: hagyd nyitva az ajtót

ne pakold ki az edényeke: hagyd az edényeket a szekrényben(esetleg mutass neki olyan szekrényrészt, ahol mondjuk a műanyagokat pakolhatja- adj alternatívát!)

Ne nyomkodd a tévét: hagyd békén a tévét, szeretném nézni

Sokszor segíthet, ha emellett megfogalmazol olyat, amit át tud érezni, pl: az neki édesmindegy, hogy ön e a hideg, nem érti, nem látja az összefüggést. E helyett: csukd be az ajtót, fázom a hidegtől... Ne ütögess helyett: hagyd abba az ütögetést, fáj nekem.

...és így tovább.

2012. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg játszhatnátok közösen csak rövid ideig spájznyitogatósat, fiókpakolást, távirányító nyomogatást napközben, akkor lehet, hogy ilyenkor a nap végén már a saját játékai érdekelnék.
2012. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is ezt csinálja, de eszembe nem jutna ezért megütni. Azért annyira nem fontos a vacsi, hogy 5 percre ne tudd arrébb vinni, mással lekötni. Én ha borul az agyam, mély levegőt veszek és megpróbálom mással lekötni. Pár másodperc és lenyugszom.
2012. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%
Az én lányom 14 hós. Amikor mindketten fáradtak vagyunk már, na akkor mindent végigcsinál, ami "tiltólistán" van. Piszkálja a tv-t, szétszórja az újságokat, a műanyagpalackokat, elcseni a szakácskönyvet a konyhából, körberohangál a lucskos csízmámmal a lakásban, kipakolja a szekrényeket :D Előfordul, hogy ilyenkor hipphopp a járókában találja magát, mert ugye kell pár perc szúszááá :) Rácsapni a kezére csak akkor szoktam, ha megijedek, pl az egyetlen szabad konnektort nézi ki magának, vagy bebújik a tv mögé. Sokszor én is csodálkozom, hogy egész gyorsan le tudok higgadni és igyekszem elterelni a figyelmét a "rosszaságokról". Nem fáradt üzemmódban tudja, mit nem szabad, mondja is a dolgokra mutatva, hogy nem, nemnem :) Ha nem akarom, hogy valahol "lábatlankodjon", akkor mondom neki: hess, hess, ő meg arrébbrobog és mondogatja: he, he :))
2012. febr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Én tökre örülök amikor így elpakolászik, addig tudom csinálni a dolgom. A tévé olyan magasan van, hogy nem éri el. Alakítsd úgy a lakást, hogy azt csinálhassa, amit akar. a spejz ajtót zárd be kulccsal.

Nem nehéz dolgok, csak másképpen kéne látnod a helyzetet. Nekem tökre szétpakolja a konyhaszekrényt, de örülök, hogy elvan, mert ügyesedik, és a vacsi is meg van. Egy perc alatt összepakolok.

2012. febr. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
68%

Figyu, nekem is 17 hós a lányom, vannak napok, mikor majd megőrülök ezektől, de rájöttem, hogy semmi értelme. persze ettől még vannak pillanatok, mikor úgy érzem, menten leverek egyet neki, de még nem tettem meg, inkább sirva fakadok..:-DDDD

Én észrevettem, hogy minél inkább csesztetem, annál inkább csinálja amit nem szabad. Így aztán hagyom, hogy pakoljon, este mikor elalszik, és megpihentem, akkor elpakolok, meg odaadok neki olyanmit, ami új. Pl, a körömlakkjaimat, a láncaimat, apa szerszámait. Minden újdonság kb. 2 napig leköti. Ül a lábam alatt, között egy pléden, és tökörészik a lakkokkal. Most a legújabb sláger a zsírkréta, nagy kartondobozt szétszedtünk, és azzal elvan.

Ami miatt még jó lenne, ha megpróbálnál nem robbanni, az az, hogy kezdődik a dackorszak. Ha most látja mi idegesít, azt "használni" is fogja. Nekem az is segít, hogy arra gondolok, hogy ő ettől fejlődik, okosodik, ügyesedik, hogy nyitogat, pakol, "rosszalkodik".

2012. febr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%

Nekünk minden szekrényen gyerekzár van, mert ő is nagy pakolóművész, a ruhákra szakosodott amiket kivasalva és szépen összehajtva tárolok míg ő oda nem szabadul mikor elfelejtem visszazárni...


Az enyém valamiért nem bírja elviselni azt, hogy mosogatok. Ő is nyúlkálna, de nem lehet, mert kések, koszos edények vannak stb. És ordít, rángatja le a gatyámat, a tetőpont az mikor a szomszéd átjön szólni, hogy foglalkozzak a gyerekkel. De fejbe tudnám verni. Mármint a szomszédot.

A gyerekkel nem tudok mit kezdeni, muszáj mosogatnom, nem érti még, hogy nem tudok mást csinálni olyankor. Szégyen nem szégyen, rühellem a hangját mikor visít, de soha nem ütöttem meg miatta.


A hosszútávú problémám pedig az, hogy 1 kezemen meg tudom számolni hány éjszakát aludt át eddig. Eleinte türelmes voltam, aztán nagyon mérges mert már szédelegtem napközben a fáradtságtól, utána jött a beletörődés időszaka, mint egy robot olyan voltam éjszaka és aztán megint elpattant valami. Most 2 napja alszik éjszaka, csak inni kér néhányszor. BOLDOG VAGYOK!

2012. febr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
34%

NAlunk is ez volt a helyzet, bar inkabb en abba bolondultam bele, h a lanyom betoltotte az 1. evet, majd 1,5 es meg tobb, en meg sehova nem mentem meg nelkule (se orvos, se fodrasz, sehova). Minden napom ugyanugy nezett ki. Felkeltunk, o egybol kezdte a hulyesegeit..........

MAjd betoltotte a 2,5 evet.

Azota o az en kis tarsasagom:) Mindenben segit nekem

2012. febr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%
csak tudnám, mi botránkoztatót írtam..
2012. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!