Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Én vagyok türelmetlen...

Anyukák! Én vagyok türelmetlen? Ti mikor robbantok? Nem tudom már mit kéne csinálnom!

Figyelt kérdés

Egész nap foglalkozok a 17 hós fiammal, de hozzáteszem nagyon nehéz mert semmi játék nem köti le. Most hogy készülök az estére csinálom a vacsit hogy mire apa hazaérjen friss legyen, semmi mást nem tud csinálni csak idegesiteni. A spejz ajtót folyamatosan kinyitja döl ki a hideg a spejzből, a konyhaszekrényeket folyamatosan nyitogatja és kipakolja. És elmondtam már neki annyiszor hogy nem nem szabad ne csináld légyszi jön be a hideg, egyszerűen nem érti! Annyiszor elmondtam már neki. Mit csinálok rosszul?

A tv-vel uyganez a helyzet. Folyamatosan nyomkodja. Azt is annyiszor elmondtam neki ne nyomkodja, nem szabad mert akkor nem fogjuk látni...És semmit nem használ. Nagyon nem tudom már tovább fokozni! LEgszivesebben a hajam tépném...


Ti meddig birjátok? Mikor fajul el odáig a helyzet hogy ráüttök a kezére vagy a seggére?


17 hós a fiam


2012. febr. 9. 19:11
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nahh bocsi csajok csak eddig nem volt időm leülni és válaszolni! Szóval nálam az a baj hogy én ugy gondolom ha megengedem neki egyszer és utána rászólok hogy nem szabad akkor nem fogja érteni hogy akkor miért engedtem meg neki az elöbb?! Megpróbálom ugy nevelni hogy amit nem szabad azt nem is szabad! És ezért vagyok ilyen roncs mert csak azt csinálja amit nem szabad! Nem akarok semmit odaadni amit nem amugy nem engedek neki.

Túl szigorú vagyok?? Rosszul nevelem?

2012. febr. 13. 11:28
 12/26 anonim ***** válasza:
70%
Az okosok azt mondják, hogy pont a "nem szabad"-ot kell elfelejteni, a gyerek figyelmét el kell terelni. :-) Van benne valami. Nekem a kicsi még csak 9 hós, a nagy viszont 4,5 éves. A nagy lányom 8-9-10 hósan ült a lábam alatta konyhában és vagy a ruhámat tépte, hogy vegyem föl, vagy a szekrényt pakolta. :-) Tudom, hogy rettentő bosszantó, egy dolgot tehetsz, eltűröd, vagy úgy oldod meg a dolgot, hogy megpróbálod zárni a szekrényt. Megértem, ha felmegy nálad a pumpa, de nem az a megoldás, ha folyamatosan szólongatod, mert úgyis azt fogja csinálni, amit tiltasz. Tapasztalat. :-) Én a szekényből kivettem a számára veszélyes dolgokat, és hagytam, hogy pakoljon. :-) Nem értek abban egyet, hogy nem kell a férjednek meleget ennie, sokan itt hibázzák el, aztán szalad a lakás és a gyerek uralokodik a hétköznapjaitokon. A gyereknek is alkalmazkodnia kell a családhoz, nem csak a családnak hozzá. Ha mindig az történik, amit ő akar, nézhettek, hogy semmiben sem fog hozzátok alkalmazkodni. Nekem a nagy kb. 3 hónapig minden nap tépte a ruhámat, üvöltött, hogy ne főzzek, vele foglalkozzam. Aztán szépen elfogadta a helyztetet, majd jónéhány hónap múlva jött "segíteni". Vagy játszott a szobában és néha kijött megnézni, hogy megvagyok -e még és szépen visszament játszani. :-) Sok türlelmet kívánok, csak azzal vészelheted át. :-)
2012. febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az elmélettel csak a saját életedet nehezíted. Nem rossz, nem azt mondom, csak sokkal egyszerűbb és stresszmentesebb lenne mindkettőtöknek az élete, ha megpróbálnád annak látni a gyerekedet ami: BABA. Végigcsinálhatod így az elkövetkező pár hónapot vagy évet, amíg konkrétan meg fogja érteni, ha kérsz tőle valamit és látni fogja az összefüggéseket is, de nem szabad csodálkoznod rajta, ha idegroncs vagy közben. Árral szemben akarsz úszni, az bizony fárasztó. De ha nem vagy nyitott a kompromisszumokra, és nem látod, hogy néha a megengedni vagy együtt felfedezni(!) a jó módszer, akkor az van, amit most csinálsz, és jobb, ha megbarátkozol azzal a helyzettel, amit teremtettél magatoknak. A babád tök mindegy, de így is, úgy is át fog menni azokon a fejlődési szakaszokon, amiken át kell. Rajtad múlik, hogy idegösszeroppanással végzed-e a végén. Ehhez kell bizonyos lazaság.
2012. febr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%

A 17 hónapos gyerek, már nem baba. Az már kisgyerek.

Én kisfiam 19 hónapos. Nem hiszem el, hogy az a gyerek, aki meg tudja különböztetni a bal és jobb kezét, vagy a színeket, vagy épp trükközik ha rosszalkodni akar, ne tudná, hogy a NEM az azt jelenti: NE CSINÁLD.


A gyerek nem hülye, csak kicsi. Tudja, hogy nem szabad, tudja az összefüggéseket is, (legalábbis enyém igen) csak éppen szórakoztatja a dolog, vagy az, hogy addig is rá figyelsz és nem pl. mosogatásra vagy főzésre. A gyerek olyan, hogy sokszor még annak is örül, ha kiabálsz vele, csak vele foglalkozz! A kisfiamra ha rászólok, angyalian mosolyog. Mert örül, hogy az övé a figyelmem.


Én is amellett vagyok, hogy meg kell próbálni lekötni valami mással. Pl. amikor én főzök, akkor megkérem: segítsen nekem. Erre a mondatra mindig azonnal ugrik, elémáll és várja az ukászt :) Ilyenkor adok neki két műanyag ételhordót, vagy egy szűrőt, és kérem hogy tegye be a szekrénybe. Ha betette, megkérem valami másra, ami nem veszélyes.

A lényeg: érzi, hogy foglalkozom vele, de nem ő kell, hogy felhívja a figyelmem saját magára, hanem én foglalkoztatom. Érzi ráadásul, hogy segít anyának, tehát még jókedvűen is teszi. Próbáld ki, nekem bejött :)

2012. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Mióta megvan a kisfiam azt vettem észre ingerültebb vagyok.Ő egy olyan személy aki pillanatok alatt fel tud idegesíteni,d eközben meg nagyon szeretem.2 dologgal tud kiborítani az egyik,a délutáni alvásnál a hiszti,szerencsére nem csinálja sűrűn,a másik amit néhány napja folyamatosan hogy szórakozik az evéssel,igaz 9,5 hónapos még kicsi,nem is hiszik el nekem amíg nem látják mit képes lerendezni,és hogy néha úgy hisztizik mint egy 1,5-2 éves.

Mostanában az első kanál étel után összekeni magáét,kilöki a kezemből,szétdobálja,nem akar enni,ilyenkor teljesen elmegy a kedvem attól,hogy főzzek neki,pedig szívvel-lélekkel csinálom neki a különböző finom ételeket.

Gondolom,most az is baj,hogy jön a foga,és azért annyira nyűgös.

Ne tudd meg néha nagyon nehéz lenyugodni,hogy megint dobhatom ki a főzeléket,hogy megint takaríthatok össze,hogy nem ad egy 2-3 óra pihenőt mert úgy dönt Ő aztán semmi pénzért nem alszik most délután.

Ilyenkor odaadom az apjának,vagy beteszem az ágyába,egy kicsit lefekszem egy 5 percre,vagy megiszom egy teát,vagy ilyesmi hogy lenyugodjak.

Akkor az egyik kedvence a mosott ruha kipakolása a lavorból,kifejezetten idegesítő ah szanaszét dobálja,még akkor is ah tiszta a szőnyeg,de egyszerűen annyira boldog,hogy szedegeti a ruhát,hogy kipróbáltam valamit,megkértem teregetés közben hogy adja oda a ruhát ami kezében van,rám vigyorgott és odaadta,meg köszöntem,feltettem a szárítóra,majd újra próbáltam és annyira belelkesedett,hogy azóta minden teregetésnél segít nekem,így el foglalja magát,én is tudom csinálnia dolgom,és még kárt sem tesz semmiben,ráadásul mindketten élvezzük.

2012. febr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%

Nem a pontok miatt, hanem valódi kíváncsiságból kérdezem: aki lepontozott, miért tette? Mi olyat írtam, ami nem volt hasznos?

Tényleg csak kíváncsi vagyok, mi nem tetszett annak, aki eszetlenül a lefelé kezecskét nyomkodta. Már persze, ha van bátorsága leírni....mert sokan csak csak nyomkodnak, de vélemény nélkül.

Én voltam a 19 hónapos kisfiú anyukája, aki már nem baba. Vagy ez nem tetszett? Vagy az, hogy a gyerek nem hülye, csak kicsi? Vagy nem értem....de hálás lennék ha kifejtené a lepontozó, mit tartott hülyeségnek a kommentemben. Ha egyáltalán képes rá.

2012. febr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

18 hónapos kisfiam van. Én örülök, ha elfoglalja magát a konyhában, van olyan része a szekrénynek, amit nyugodtan pakolhat, ha a többit próbálja, mindig mondom neki, az nem a tiéd, ott van a tiéd, azt pakolhatod, és eddig ez mindig bevált. Én elég kevés dolgot tiltok meg neki, csak olyanokat, ami veszélyes vagy koszt csinál.

Mostanában úgy tűnik, direkt a tilos dolgokat csinálja, főleg, ha éppen nem vele foglalkozom, pl. főzök vagy mosogatok. A kedvencem mostanában az volt, amikor szép csendben elkezdett a cica tálkájában lévő vízzel és ropival játszani, mire észrevettem, már megfürdette a kisautóját és majdnem megevett egy cicaropit :D

Szerintem egy ekkora gyerekhez sok türelem és humorérzék kell... Minél kevesebb tiltás, mert úgysem érti, miért nem szabad. Sok szeretet és figyelem. Nekem is vannak rossz napjaim, amikor kiabálok, csapkodok, de utána utálom magam, és volt sokszor, hogy bocsánatot kértem a kisfiamtól egy nagyjelenet után és összevissza pusziltam. Hiszen nem akar ő rosszat, csak az anyukája figyelmét, szeretetét, non-stop.

2012. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
76%
14:28as ne foglalkozz a pontozókkal,engem már szinte mindenhol lepontoznak ha nem tetszik a válasz,vagy nem értenek egyet,pedig mindig normális stílusban írt értelmes választ írok,és válaszolok a kérdésre
2012. febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Hát nagyon köszönöm a válaszokat, mindegyik hasznos volt. Azt azért jó olvasni hogy más is szokott ilyen helyzetbe kerülni. De ugy látom ti lazábbak vagytok mint én.

Megpróbálom akkor én is egy kicsit lazábban venni a dolgokat, csak nagyon nehéz főleg hogy látom hogy mekkora kupit csinál...


Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 13. 21:15
 20/26 anonim ***** válasza:
Sztem vki poénból pontozgat lefelé, mert szinte mindenkinél 60-80% lett...szuper, köszi neki! Jó hogy ilyenre van ideje...
2012. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!