Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok vitát szítani a...

Nem akarok vitát szítani a kérdésemmel. De: Az alábbi felsorolásból a Te értékrendedbe melyik nem fér bele, vagy melyiket ítéled el? (ha igazán rossz dolognak tartod azt)

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, hogy más anyák, akikkel mondjuk nem egyezik a véleményünk, hogyan gondolkodnak, mik az érveik, hogy szerintük úgy jó, ahogy ők csinálják. Bárki elítélése nélkül írtam ki a kérdést. Úgy indult az egész, hogy beszélgettünk az egyik barátnőmmel, akivel egyezik a véleményünk, s szóba jött pár dolog a neveléssel, stb kapcsolatban már a kezdetektől, ami nálunk alap.

Ti hogyan vélekedtek?


Tehát melyik nem jó valamiért szerintetek? (lehet, h hosszú lesz, akkor ahhoz írjatok, amelyikhez kedvetek van.)


1.Ha egy anya nem igény szerint szoptat. (vagyis húzza az időt pl, akkor is, ha éhes a gyerek)


2. Hagyja sírni a babát, pár percenként bemegy, s egyre kevesebbet fog sírni a baba, feladja az üvöltést. Vagyis megtanul aludni.


3. Hozzátáplálás 3-4 hónaposan.


4. Kézre, ill. fenékre csapás.


5. Bébikomp használata.


6. Édesség egy éves kor alatt.


7. Rugós hinta használata.


8. Keménytalpú cipő használata(nem olvasnak utána, s azért mondjuk, nyilván nem szándékosan.)



Én is leírhatom majd a véleményem, ha kéri valaki, de egyelőre befolyásoltság nélkül várom a válaszokat. Köszi!:)


2012. febr. 13. 18:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

1. igény szerint találtam érdemesnek szoptatni, mert változó a szopási ritmusa, és így békesség van

2. sírni soha nem hagyom

3. 5,5 hósan kezdtünk natúr gyümölcspürével, kis mennyiségben, mert székrekedése volt

4. most féléves, eddig nem kellett, de komolyabban nem ütnék rá

5. bébikomp kizárva. én rácsos ágyba és járókába sem teszem, hogy tanuljon meg magától minden mozgást, ne segítséggel álljon fel stb.

6. az édességeket amíg csak lehet, megpróbálom ártalmatlanabb verzióval kiváltani, teljes értékű alapanyagokból pl. kevés cukrot/azt nem tartalmazó gesztenyepüré

7. van egy babahintája, de egyelőre csak fekszik benne, én hintáztatom, megnyugszik (elalszik) benne, ha már ülni tud, meglátom, hogy engedem-e rugózni benne

8. én magam is idegenkedem a cipőktől, sajnálom, hogy a kemény felületek miatt mégis kell rá adni, megpróbálom a legkönnyebb és puhább, de megfelelő verziót megtalálni. és remélem, sokat mászkálhat majd a szabadban mezítláb

2012. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezzel az a baj, hogy elég nehéz megállapítani, hogy tényleg az éhség miatt sír-e, nekem legalábbis az elején nem igazán ment. Ha elvből csinálja, hogy "rendet tanuljon", az gáz, de lehet, hogy csak nem hiszi el, hogy egy óra után tényleg megéhezhetett.


2. No comment. Ez az, amit én soha, semmi körülmények között nem tennék.


3. Nem vagyok orvos, biztos van olyan, hogy indokolt, meg aztán pár évente változik a trend. Én biztos ami biztos alapon a védőnőre hallgattam, 5,5 hónaposan kezdtük.


4. 21 hónapos a fiam, már mindkettőre volt példa. A fenékre ütést fel sem veszi, a kézre csapást meg kineveti. :) Más módszerek után kell néznünk. De ha valakinél bejön, nem ítélem el.


5. Mivel azt olvastam, hogy káros, nem vettünk, de nem igazán foglalkozom a kérdéssel.


6-8. Ezekről aztán végképp nincs véleményem.

2012. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Nagyon kevés ideig tudtam szoptatni,így erre nem tudok hiteles választ adni.Éhezni biztos nem hagynám a gyerekem!


2. Ha sír,ott vagyok vele,próbálom az ágyában megnyugtatni,ha nem megy kiveszem.


3. 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást mert tápszeres a lányom,bár valószínüleg anyatejesen is így tettem volna.Egyébként ezzel úgy vagyok,hogy mindenki tegyen úgy ahogy helyesnek gondolja.


4. Nem tervezem,bár nem is ítélem el.


5. Van,néha belerakom,bár nem erőltetem,mert féltem benne,olyan vadul közlekedik :) néha belerakja az ember,semmi baja nem lesz a gerincének!


6. Attól függ mi.Babadesszert simán mehet,én adok krémtúrót is.Módjával kárt nem fog okozni.Persze csokit meg cukorkát értelemszerűen nem.


7. Tetszik,szerintem hasznos is lehet,de nincs.


8. Még nem jár a lányom,így nem tudok erről nyilatkozni.

2012. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Sajnos, ebben nem tudok nyilatkozni, én fejtem a tejet, tápszeres lett, hosszú lenne leírni, de amíg magától be nem állt a rendszere, akkor kapott enni, amikor éhes volt.

2. Nekünk ez az egy módszer vált be. Azóta is alszunk mind a hárman.

3. 4 hónaposan kezdtük, orvosi javaslatra, mert a tápszer már nem volt elég neki.

4. A kezére már csaptam, amikor elkezdte rángatni a gázcsövet.

5. Nincs, nem is veszünk, feleslegesnek tartom. Nem ítélem el, azt aki használja, csak tegye ésszel.

6. Attól függ, hogy mi az édesség kategória. Néha kap babapudingot, de nem napi rendszerességgel. A múlt héten megkóstolta a pukit, 3 szemet elnyammogott belőle vendégségben, nem hiszem, hogy ártalmas. Ha nem főétkezés helyett, nem rendszeresen kapja, nincs hozzászoktatva, akkor szerintem nem gond, belefér. (Ha belegondolok, nekem a túrókrém is édesség...vagy a tejberizs, tejbegríz is, a babáknak adható változat.)

7. Ajtóra akasztható, sima hintánk van, bár még nincs fenn. A rugós hintát nem ismerem.

8. Most kezd önállóan járni a fiam, már nézegetem neki a cipőket (csak kocsicipője van), itthon zokniban van. Részemről puha talpú, minőségi cipőt keresek, de tudom, nem mindenki engedheti meg magának az új és drága cipőt.

2012. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Akkor leírom én is. Bár az egyik válaszadó jól rátapintott, mindegyikre ugyanaz lesz a válaszom. De azért szívesen kifejtem.


1. Én igény szerint szoptattam, ezt tartottam természetesnek, magától értetődőnek, mert tudom, hogy én sem mindig ugyanakkor éhezek meg. A legelején még igyekeztem 2-3 órát tartani, de rájöttem, hogy hülyeség nálunk, mert fogyni kezdett a tejem. Így aztán beállt a kereslet-kínálat, s 3 hónaposan már magától kialakult, hogy nagyjából mikor eszik.

(Amúgy a fogalmat is többféleképpen lehet értelmezni. Valamelyikőtök írta, hogy nem igény szerint szoptatott, hanem a baba állt rá a 3 óránkéntire. Szerintem ez valahol igény szerinti, ha a baba akarta így. )


2. Nem ítélek el senkit, de ezt a módszert nem tartom jónak. Tudom, hogy nehéz nagyon, különösen az elején. Ráadásul az én fiam nagyon sírós volt, soha nem akart aludni. Kipróbáltam ezt egyszer, mert elbizonytalanodtam, de megbántam. Az ösztöneimre hallgattam, mindig ott voltam vele, s bíztam benne, hogy hamarosan eltelik ez a nehéz időszak. Kb 10 hónapos koráig tartott a szenvedés. Azóta szépen alszik, nem kell ringatva altatni, mászkálni fele fél éjjel. Most 15 hós, semmi gond az elalvással, de ott vagyok vele amíg elalszik.


3. Nem tartom alapvetően jónak. Persze lehet indokolt eset, ha valamiért így tartja jónak az orvos egészségügyi szempontból. De ha minden flottul megy, akkor szerintem nem szabadna ilyen korán kezdeni. Mi 6 hósan kezdtük, pedig már nagyon érdeklődött a szilárd étel iránt. Szerintem az öt hó még oké, de a 3-4 nagyon korai.



4. Ezt elítélem. Talán túl sok gyermeklélektannal foglalkozó könyvet olvastam..:)

Szerintem mindenki csak kicsit ver rá, aki megteszi. Az nem is fáj, akkor mi értelme? Attól meg fog ijedni a baba?

Én valahogy azt gondolom, hogy aki rácsap, az nem rossz szülő, csak nem gondolt igazán utána, hogy ennek milyen hatása van, s van e értelme. Csak a saját indulatait vezeti így le. Ismerem az érzést, én nem vagyok egy halvérű, néha ösztönből megtenném. De nem teszem, mert szerintem ez nem célravezető. Meg azt tanítom neki, hogy nem szabad másokat bántani, én meg rácsapok.

Tudom, ez nem tragédia. De szerintem egy egy éves gyerek még nem érti, hogy miért kapott.

Ha meg érti...én nem szeretném, hogy valamit azért ne csináljon, mert fél tőlem, a következményektől. Hanem, hogy átérezze, hogy miért nem szabad, s ne csinálja. Tudom, ez hosszadalmas, néha reménytelennek tűnő folyamat. Mi éppen a kellős közepén vagyunk. Igazi ördögfiókám van. Reméljük a legjobbakat!:)


5. Rossz dolognak tartom. Nekem is áldás lett volna sokszor, ha lerakhatom ilyenbe, de rengeteg rosszat hallottam. Ha kaptunk volna ajándékba, nem engedtem volna használni. De mindenki tudta, hogy én ellenzem, így nem is kaptunk. Néha biztos nem ártalmas, de az én fiam ha valamire rákap, azzal játszani akar, nincs mese. Nem tudom, hogy le lehet e redukálni az időt..

Én az első fél évben csak hurcoltam magamon a hordozóban, mert a földön csak üvöltött, de ilyet nem vettem.

Én ezt nem gondolom, de egyik ismerősöm mondta, hogy az csak arra jó, hogy addig se kelljen a gyerekkel foglalkozni. Na ezt meghallottam, s azt gondoltam: azért sem, soha!:)


6. Az én fiam nem kapott, szerintem jobb későbbre szorítani. Egy idő után úgysem tudom megakadályozni, s nem is akarom. Csak mértéket tartani. De ehet még egész életében, miért kellene pár hónaposan elkezdeni?

A fiamnak először a szülinapján adtam, túrótorta volt, abból evett. Azóta nem kapott édességet, csak babakekszet, de az nem olyan édes. Persze kis cukrot teszek pl tejbegrizbe, de külön nasit nem kap. Húzom, amíg Ő nem tiltakozik.:D


7. Már el is indultunk a boltba megnézni, de közben meggondoltam magam. Majdnem az a véleményem róla, mint a kompról.


8. Mindenképpen rugalmas cipő, én az összeset meghajlítgattam a boltban. Tudom, hogy sokan nem tudják a drágát megfizetni. De szerintem olcsóbbat is lehet jót kapni, ha jól megnézi az ember. Pl egy rokonom ezzel nem is foglalkozott, megvette mindig azt, ami kinézetre menő volt, s most 18 hósan már talpbetétet kell hordania a gyerekének, mert tönkretette a lábát az ilyen cipő. Őt sem ítélem el, csak ha jobban utánajárt volna, akkor tudta volna.



Szóval igaz, mindenki maga dönti el, hogyan csinálja, beleszólni nem lehet. Csak érdekelt, más hogyan vélekedik ezekben a kérdésekben.

Jó veletek beszélgetni, örülök, hogy ilyen értelmesen zajlik!:)

2012. febr. 13. 20:53
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Szóval!

Az igény szerinti szoptatás híve lettem volna ha szopizni tudott volna a lányom :( Mivel tápisok lettünk mint a kakukkos óra pontosan beállt nála a 3 óránkénti evés! Szóval nem azt mondom hogy elítélem csak megkérdőjelezem hogy miért hagyja valaki a babáját éhezni???? :/


Lányom nem sírt még hét hónap alatt 2 percnél többet de nem is egy felkapatott gyerek meg nem is agyonkényeztetett, viszont akinél ez vált be hát lelke rajta de ezt is megkérdőjelezem hogy valakinek hogy van szíve sírdogálni látni az épp 1 vagy 2 hós babáját... :/


Mivel mi az első hónaptól tápszeresek vagyunk muszáj volt megkezdeni a hozzátáplálást 3,5 hósan! Erre még rátetézett a bukóssága szóval muszáj volt ennie a folyékonyon kívül mást is! De ha anyatejes lett volna tuti megvárom a 6 hónapot!


Valamikor iszonyú feszűlt vagyok de soha nem csapnék 7 hónaposomra, nem hiszek ebben a nevelési módszerben! Nem is tudom hány éves lehettem mikor kaptam anyukámtól egy pofont... mai napig emlékszem :( Szóval akárhány éves legyen is de nem szeretném alkalmazni ezt inkább a lelkére hatnék... mondjuk nem mosolygok rá, vagy nem figyelek az igényeire (nem pici babaként előre kiírom)


Nekünk a rugós hintánk van, védőnő szerint jobb a lábainak mint a komp! Mondjuk mindegy lett volna árban ugyanannyi, meg nekem is volt még sincs baja a lábaimnak! Viszont a lakás adottságai miatt mindenképp a hinta a jobb, a komppal nem tudott volna közlekedni...!


Nem tudom mi számít édességnek a te értelmezésedben.. csoki meg ilyenek? Piskótát azt evett már, de szerintem kb. egy évesen fog először kapni, pont nyár lesz szóval kizárt hogy ne legyen maszatos a pofija ettől attól :D


Ezt a keménytalpú cipőt nem nagyon értem... igen én siesta cipőt fogok neki venni mert megtehetem, de aki nem az meg had ne járassa már mezítláb a gyereket mert csak a kemény talpúra telik neki..!

2012. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

1.Igény szerint szoptattam/tok mindig.Persze az elején volt,h megpróbáltam húzni az időt,meg néha elbizonytalanodtam és másra hallgattam.Aztán győzött a baba,meg az,amit én valójában gondoltam.Így még mindig szopik,10 hónaposan(ez nekem azért ekkora szám,mert anyu 4,anyós 2 hónapig tudott max. szoptatni)

2.Ezt nem igazán értem,h lehet kivitelezni,mert nekem pl. 7 hónapos korától feláll az ágyban,ha felkel,és onnan muszáj kivennem,mert magától nem hiszem,h lefeküdne,olyan,mint a kejfel jancsi:D(szóval aki így csinálta én azt kérdezném,h hogyan?)

3. Én 5,5 hónaposan kezdtem,mivel anyatejes volt,előtte feleslegesnek tartottam.De ekkor már nagyon kíváncsi volt,minden kaja érdekelte..

4.Nem vagyok híve,még kicsike, így természetesen nem.Ha nagyobb lesz,nem tudom,de nem szeretném megütni.

5.Kaptunk,a szekrény tetején áll,mivel hintázós(olyan,mint egy hintaló)néha beleteszem,de akkor sem a földön van a lába.én is sok rosszat olvastam róla,plusz a dokink is úgy kezdte,h ugye eszünkbe se jutott:)

6.Mi nem szeretnénk a férjemmel,nagyszülők meg nagyon rá vannak már izgulva a témára,de szerencsére tiszteletben tartják az akaratunkat.(bár egyikük csokis babadesszertet vett legutóbb,hisz rá van írva,h 8 hós kortól lehet:)kedves volt,de leszereltük)

7.Nekünk is adamo van,így tárgytalan.Fogalmam sincs milyen hatásai vannak.

8.Most kezdett el lépegetni, a lakásban zokniban van,nem adok rá cipőt.Mire jó idő lesz,akkor lesz aktuális,még nem olvastam utána a témának,de ez akkor már egy támpont,h puhatalpú legyen:D (bár addigra valószínűleg már szépen megy majd)

2012. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

1. Az én babám már 2-3 hetesen 160-akat evett, így én annyiban szoptattam csak igény szerint, hogy azért egy ilyen nagy adag után 2-2,5 órát vártam, mielőtt újra cicit kapott volna.

2. Mélységesen elítélem ezt a módszert.

3. Mi még nem tartunk itt, majd meglátjuk; ha kinézi a szánkból az ételt, nem kizárt, hogy elkezdem majd a kóstoltatást.

4. Eddig nem került rá sor, remélem nem is nagyon fog, de emberből van az anya is, ezért gondolom elkerülhetetlen...

5. Állítólag hátrányosan befolyásolja a mozgásfejlődést, nálunk KIZÁRT.

6. Most úgy gondoljuk no way, kizárt.

7. Adamo hintánk van.

8. Hú, erről még nem tudok nyilatkozni, még nem olvastam utána.


Kedves Kérdező, engem érdekelne a Te véleményed is a fentiekről!!!!!!


8 hetes kisfiú anyukája

2012. febr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mire elküldtem, Te is írtál kedves Kérdező! :)
2012. febr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint. Az igény szerinti szoptatáshoz még egy gondolat/kérdés. Nekem első babám, az elején nem ismertem fel a sírásából ha éhes. Így aki azonnal cicire teszi a babát. honnan tudja, hogy tényleg azért sír, mert éhes (most az első hetekre gondolok kezdő szülők esetében)? Én ezért maradtam a középutas megoldásnál, vagyis ha mondjuk 160-át evett 2 hetesen majd szopi után 1 órával nyűgös volt, akkor azt gondoltam, nem valószínű, hogy éhes, ezért máshol kerestem q megoldást. De az órát ettől eltekintve sose néztem. Erről mit gondolsz, Kedves Kérdező?
2012. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!