Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebből lehet komolyabb baja?

Ebből lehet komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja úgy kezdjük a napot, hogy fájdalomcsillapító szirupot adok a babábnak, mert ha nem kap akkor egész nap nyügős, semmi nem jó neki, nem bírok vele.
2012. febr. 13. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
52%

Igen lehet baja tőle. Esetleg adj neki kamillát. Az segit.Vagy főzz citromfű teát. Az megnyugtatja.. NEM Lehet nhogy éhes és azért sír? esetleg adj neki valamit,foglald le,nézzetek mesét együtt...

A 22hósomnak még soha nem fájt annyra. Ha nagyon rossz adhats esetleg! mondom ESETLEG homeos kupot...

2012. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is nagyon nehezen viseli a fogzást, most 6 hónapos és már 4 foga van, most jön neki a 5. és 6. egyszerre. Alig eszik, kb fele annyit, mint 4 hónaposan, nyügös napközben, éjszaka óránként felsír. Sokszor sír napközben is. Ilyenkor elterelem a fiyelmét a kedvenc játékával, megdögönyözöm, felveszem és sétálok vele, énekelek neki, valahogy általában sikerül megnyugtatni egy kis időre. Nagyon nehéz elaltatni is, és így is csak félórát alszik egyszerre, még kint a levegőn a babakocsiban is

Mégsem tömöm fájdalomcsillapítóval, eddig 2szer kapott Nurofent, amikor már nem bírtam idegekkel és emiatt nem tudtam sehogy megnyugtatni.

Próbálj nyugodtabb és türelmesebb lenni, mert ő is megérzi, hogy neked milyen kedved van. Tudom milyen érzés, amikor arra vágyysz, hogy bárcsak olyan nyugodt babád lenne, mint a szomszédnak stb., de ez van ezt kell elfogadni, lehet hogy ő majd 5 évesen lesz egy kisangyal

Amúgy nálunk az első hónapokban nem hasfájás volt, hanem húgyúti fertőzések sorozata, kórház stb. Mire kikezelték, jött a fogzás, eddig összesen 2 hét volt (a 7 napos antibiotikum kúrákat leszámítva közben közben) amikor pont nem volt se beteg, se a foga nem jött és egy kisangyal volt.


És beszélj az orvosoddal, és ne add neki tovább a gyógyszert, találj más megoldást.

2012. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Remélem csak reggel adtál neki, és többször nem. A fájdalomcsillapítók max. 4-6 órán keresztül hatnak. Ugye nem adtál többször?
2012. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
88%
Uhh, hát ez nem egyszerű. Sajnos tényleg nagyon sokat árt, ha egy babának ilyen hosszú időn keresztül fájdalomcsillapító van adva. Én elhiszem, hogy ez nagyon rossz, hiszen előtte a hasa miatt sírt, most meg a foga miatt, de ez nem megoldás! Most már nem azért sír, mert fáj neki, hanem ahogy előttem is írták, elvonási tünetei lehetnek. Nem csak a mája, hanem a veséje is tönkremehet ettől. Most már ha lehet akkor hanyagold. Az első pár nap biztosan nehéz lesz, de MUSZÁJ! NE ADJ NEKI TÖBBET!!!!! Sajnos ha sír, akkor sír, nem kell rázárni az ajtót, sem lerakni had sírjon, hanem szeretgetni, babusgatni kell, segíteni neki átvészelni ezt az időszakot. Biztos nagyon fárasztó, és biztos a szíved is fáj, hogy így szenved, de a gyógyszerrel még többet ártasz neki, mint ha sokat sír. Próbáld masszírozgatni az ínyét,adj neki fakanalat rágcsálni, az segít a fognak áttörni, mert kemény a felülete. Ha nem akar enni, ne erőltesd, nedves gézzel törölgesd 15-20 percenként a száját, álmában itasd! Kitartást, sok sikert, hidd el, túl lesztek rajta, de a gyógyszert már ne add neki!
2012. febr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 A kérdező kommentje:
Megpróbálom csillapító nélkül. Egész nap foglalkozni kell vele, játszunk sokat. Csak ő még abban a korban van, hogy mindent a szájába vesz és akkor jön a nyügősség vagy a sírás. És nektek mi vált be a homeós bogyón, rágókán, fájdalomcsillapítón kivül?
2012. febr. 13. 21:50
 36/70 A kérdező kommentje:
Sajnos nem is engedi, hogy a szájába nyúljak. A kanalat sem fogadja sokszor el, olyankor szájzár. És akármilyen éhes nem eszik.
2012. febr. 13. 21:52
 37/70 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem eszik, lehet azért sír annyira, mert éhes. NE adj több gyógyszert neki! Inkább kend be az ínyét dologéllel vagy dentinoxal és próbáld utána megeteni. volt hogy az én babám is csak így tudott enni pár napig.
2012. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
71%

21:43-as vagyok. Nekünk bejött, az elején hogy az ujjamat rágcsálta és masszíroztam neki, de most már hogy négy foga van így ez felejtős, mert hatalmasast harap. Van neki egy csomó rágókája, de egyiket se szereti túlzottan (még hidegen se), viszont vettem neki fogkefekészletet, és abban van egy ilyen gumis nyeles fogkefe, olyan mint egy rágóka, azt szereti. Amúgy a dentinox és társai nem ért semmit. Nálunk a figyelemelterelés vált csak be. Nagyon fárasztó egész nap mindig valami újdonságot ki találni neki, de nem bírom elviselni ha sír. Az éjszakai felsírásokat általában cumival orvosolom, azzal visszaalszik, ha ez nem megy akkor felveszem és elringatom. Ha még szopik, akkor cicire is teheted.


Amit még kipróbálhatsz: Viburcol kúp (homeopátiás), borostyánnyaklánc (állítólag csodákra képes, én még nem próbáltam). Esetleg elmehetsz homeopatához és ad neki alkati szert.


Az lenne a jó, ha elfogadná a rágókát, akkor hamarabb áttörne a fog.


Etesd sűrűbben és laktatóbb ételekkel, hogy fejlődjön és ne legyen éhes, mert lehet hogy éhes marad, csak nem akar enni a fájdalom miatt. Ha másképp nem megy, akkor adj neki ételt cumiüvegből (főzelékescumival), de előtte mindig próbáld kanállal is.

2012. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
43%
Ha nem is eszik vagy csak keveset, legalább inni kapjon, kínáld minél többször, pohárból, csőrös pohárból, cumis üvegből mindegy valamelyiket biztos elfogadja. Ha szopik, akkor tedd minél többször mellre. A babámnál két dolog jött még be megnyugtatásra(amit egész pici csecsemőknél is ajánlanak) vetkőztesd le és fektesd a te meztelen mellkasodra, úgy hogy a baba hason feküdjön rajtad és simogasd közben a hátát közben dúdolhatsz vagy énekelhetsz is neki. A másik szorosan tekerd be a takarójába és úgy ringasd. Ja még egy eszembe jutott, az adamó hinta, a hintáztatás is nyugtató hatással van a babákra. Mi is már néhány éjszakát átvirrasztottunk, de Nurofent csak a legvégső esetben adtam neki(eddig 1x). Nagyon sok türelmet és kitartást kívánok Neked.
2012. febr. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
57%
keress rá a környéketek lévő homeopata orvosra, és ők tudnak adni alkati szert, fogkefe tényleg jó ötlet, teákból a citromfű tea nyugtató hatású,de ebben az esteben szerintem tényleg keress fel egy orvost, célirányosan, mert ez senkinek sem jó, se neked, se neki. Kitartás
2012. febr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!