Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebből lehet komolyabb baja?

Ebből lehet komolyabb baja?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja úgy kezdjük a napot, hogy fájdalomcsillapító szirupot adok a babábnak, mert ha nem kap akkor egész nap nyügős, semmi nem jó neki, nem bírok vele.
2012. febr. 13. 20:45
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig a válaszokat, mert nem látom értelmét. Kérdező, szoptatsz vagy tápszerezel? A síráson kívül nincs más tünete a babádnak? A hozzátáplálást gondolom, pont két hónapja kezdtétek, nem lehet, hogy valami ételre reagál így? Ettől függetlenül lehet, hogy hozzászokott már a szervezete a gyógyszerhez és a függőség is közrejátszik, azt viszoint cska orvosi felügyelet, kórházi benntartózkodás mellett lehet megszüntetni egy ekkora gyereknél, érdemes lenne toxikológiára menned vele!


A borostyánlánc mellett a Müllerben kapható ibolyagyökér rágóka, az is enyhíthet valamennyit.

Alányom fél éve fogzik, 13 hónapos 3 foga jött ki eddig, de volt, hogy napokig nem aludt-evett és ringatva is üvöltött. Ilyenkor énb is vele sírtam, nekünk a nurofen és a anadol sem használt, a dentinox is csak ideig-óráig.

OSANIT nevű homeopátiás szer volt, ami végül bevált, így csak ébred, de nem sír éjjelente, nap közben meg kézben csak nyöszörög, de látható, hogy csillapítja a fájdalmát. Ezt a gyógyszert a gazdagréti homeopátiás gygyszertárból lehet megrendelni, házhoz is szállítják!

2012. febr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:

48. válaszoló: a Panadol hatóanyaga a paracetamol, amely huzamosabb ideig használva májkárosító.


"A paracetamol nagy adagban májkárosító hatású, valamint a már fennálló májelégtelenséget súlyosbítja. Normál esetben a paracetamol zömmel a májban bomlik le, de nagy dózis telítheti ezt az utat és a gyógyszer mérgező vegyületté alakul, amely kötődik a májsejt proteinjeihez és megöli a sejtet.


Paracetamol mérgezésben a betegek tünetmentesek lehetnek, vagy csak hányingerre és hányásra panaszkodnak, de 48-72 órával később viszonylag kis mennyiség (több mint 10 g, 20-30 tabletta) végzetes májszövet-elhalást okozhat. Ezért fontos a paracetamol 4 óránkénti adagolásának betartása, mert ebben a dózisban a szervezet még gond nélkül fel tudja dolgozni."

Forrás: [link]

2012. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
49%
48-as vagyok! Nem vagyok idióta tudom hogy paracetamol tartalmú a panadol, hisz láz és fájdalom csillapító! Azért kérdeztem hogy mi a bajotok azzal mert valaki írja hogy reméli nem azzal mérgezte! Nem azt írtam okosok hogy azt én adom naponta! Fuuuuuh nagyon felidegesítetek ezzel az okoskodással! Látattok a kommentemnél olyat, hogy azt írom hogy én azzal nyomom a gyerekemet naponta??????????? Csak azt írtam hogy nekünk az használ és nem a nurofen! Csesszétek meg, ti vagytok mind betegek a stílusotok miatt! Ki is szállok! Ja, hetente max egy adagot kap ha iszonyatosan fáj neki, mert ibolyagyökeret rágcsál! Nyomjátok hajrá a piros kezet... :S
2012. febr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszitek észre hogy ez a kérdés lényege??
2012. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
100%

48.

Jujj, ezt most miért? Tök kulturáltan írtam neked. És csak válaszoltam arra a (szintén elég arrogáns) kérdésre, hogy mi lehet a baj a Panadollal. Gondolom, aki felvetette a panadolos problémát, arra gondolt, hogy ekkora mennyiségben a paracetamol még károsabb lehet, mint az ibuprofén. Nem rád célzott!

Ha nektek az vált be, és normálisan adagolod, akkor nyilván jól csinálod, hogy azt adod neki.

Legyen már tolerancia és világbéke, miért kell ordibálni?!

2012. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:

Kedves 91%-os válaszoló!


Én vetettem fel a Panadolt, és pont azért amivel most érveltél. Javítanék: felnőttek estében 5, azaz öt gr is májelégtelenséget okoz. Én is csak épp megemlítettem, és azonnal teátrális volt a reakció...

Nem akartam megmagyarázni, mert nem voltam kíváncsi a további háborgásra :) Ezt most Te megkaptad! :)


Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy mit ad a babájának, de azt nem, hogy mennyit!!!

2012. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
0%

Miért kell megint lepontozni???? valakinek ez a hobbija?

Csak azért mert én nem szidtam az anyukát hanem próbáltam segíteni...??? Na kössz.

2012. febr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
hogy van a babád?
2012. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

Jajj.

Azonnal hagyd abba a gyógyszerezését!

Nehéz elhinnem, hogy egy kicsit sem bírod a sírását. Az enyém is nagyon nyűgös volt, sőt később mikor 3 szemfoga jött egyszerre akkor tüszős mandulagyulladást és fülgyulladást is összeszedett, na gondolhatod akkor mennyire nem evett semmit, nem csak a foga, hanem a mandulája is kínozta, plusz a füle.


Nem azt mondtuk, hogy jól van csukd rá a szobaajtót és hagyd ott sírni. menj oda és vigasztald. Ha kell vedd ölbe, kell sétálj vele, ringasd. Vagy tedd babakocsiba és sétáljatok egy nagyot, hátha közben elalszik. Napközben már nincs olyan hideg.


Azt meg végképp nehéz elhinni, hogy a kórházban is csak fájdalomcsillapítót adtak neki, mert "nem bírták hallgatni a sírását".- Milyen kórház ez? Hol?

2012. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó:)

az én babám jelenleg 7 hós.

kegyetlenül sírós, refluxos.

sürgősségivel mentünk már a kórházba, ahol még a gor uh- sem csinálták meg.. reflux, csók. ránézésre.. semmi baja a gyereknek.. adjak ar tápot.. igen, 4 hós korától teljesen elutasította a szopást :(

hiába mondtam, hogy de baj van, se éjszakánk , se nappalunk, se alvás, se bármilyen háztartási munka vagy épp a tesókkal 2 szó beszélgetés, mert nem lehetett a kicsit letenni.. :(

mit kaptam erre? lehet a sav marja a nyelőcsövét, adjak neki fájdalomcsillapítót.. :o

4,5 fél hósnak adjak cataflam cseppeket!

gyógyszertárban elmesélem mi volt, néztek rám és közölték, hogy a cataflam még több savat fog csinálni.. 1x-sem adtam be neki! nem élhet a gyerek fájdalomcsillapítón :(

most rá jött a fogzás..szörnyű ami éjjel megy, alig alszunk, eddig 1-1 fog bújt kis és össz 2-2 alkalommal kapott panadolt.

panadolt azért , mert a tesóknál is csak ez hatott (nurofen smit nem ér), a germicid c pedig túl erős..

tehát igen, van hogy a kórház mondja, hogy gyógyszerezd a gyereket!!! letojják nagy ívben az egészet!! :((( cataflam azóta is ott áll a polcon bontatlanul..

2012. ápr. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!