Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincsen ilyenkor hiányérzetete...

Nincsen ilyenkor hiányérzetetek, vagy lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 11 hónapos.

Őszintén szólva, néha úgy érzem, hogy kijárna nekem egy kis pihenés 11 hónap után. Mióta megszületett nem nagyon járunk el sehová, eddig a legnagyobb esemény ahova elmentünk, az apósom születésnapja volt. Szeretnék egy kicsit kikapcsolódni, egy kicsit lazítani kettesben a férjemmel. Ő ezt száz százalékosan támogatja.

Tegnap este meg is beszéltük, hogy mikor megyünk és hova, de ma reggel mikor néztem, hogy mit csinálhatnánk, elkapott a lelkiismeret furdalás. A kisfiamra gondoltam, aki anyósoméknál lenne, nélkülünk. Távol tőlem, életében először.

Fogalmam sincs, hogy hogyan viselné és nincsen szívem "magára hagyni", de ha most nem kapcsolódok ki, akkor egy ideig megint nem lesz rá lehetőségem.

Kezdek ebben megőrülni tegnap este óta, mert az anyai ösztöneim nem engedik, hogy a kisfiamat lepasszoljam anyósoméknak és vígan szórakozzak.

Nagyon aggasztó és rossz érzés, ilyenben még nem volt részem, mert első baba.


Mit tehetnék ez ellen? Ti mit tudtatok tenni?


Egy 25 éves anyuka.


2012. febr. 28. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok, én is hangsúlyoznám a fokozatosságot. Először csak egy órácska, vagy kettő, ha minden ok, bírni fogja :)


De egyébként valóban gyerek-függő is. Ismerősömék kisfiára egy hirtelen és nehéz helyzetben kénytelen volt vigyázni egy olyan rokonuk, akit azelőtt kétszer látott (egyéves gyerek) és nem is emlékezett rá, mégis jól érezte ott magát. Nem is kereste az anyját-apját, pedig annak a rokonnak a lakásában a kicsi életében akkor járt először....Ilyen gyerkőc is van. De olyan is, aki annyira anyás, hogy évekig nem lehet ott hagyni sehol sírás nélkül.

2012. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Bence_ ***** válasza:
100%

Mi 2.5 éve gyerekezünk 1.5 éve már két gyerekkel. Nekünk nem volt akkor áldozat velük maradni. De tökéletesen megértelek. Ha mégis mentek akkor jó pihenést:) de előtte beszéljétek meg a gyerekkel. Tudja, hogy mi és miért történik vele. Ha szereti, ismeri akivel eltölt egy napot, akkor fütyörészve ellesznek.

Akkor csak rajtatok múlik, hogy kitudjátok egy kapcsolni a szülőséget! :)

2012. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek mások az igényei. Nekem 11 hónaposak az ikreim, nagyon jól elvagyok velük, nem igazán vágyom távol lenni tőlük, inkább csak az alvás hiányzik, mert éjszaka még felébrednek néhányszor. Viszont ha neked hiányzik a kikapcsolódás (ami teljesen érthető is!) és meg tudod oldani a babád felvigyázását, akkor ne habozz. A baba is megérzi, ha Anya frusztrált és fáradt. Ha viszont kikapcsolsz kicsit és pihensz, új erővel vetheted magad újra az anyaságba. :-)
2012. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek nyugodtan,hidd el jót fog tenni Nektek is és a babának is hogy más ingerek is érik!Nekünk a lányunk heti többször találkozik mind két nagyszülővel,nagyon jó a kapcsolatuk!Most 16hós és körülbelül 11hós korában aludt ott először.Azóta "rendszeresen" alszik hol egyik hol másik nagyszülőnél,imádják egymást és mindig el csodálkozom,hogy milyen új dolgokat tanul 1-1nap alatt,hisz tényleg más impulzusok érik és ez nem hiszem hogy rossz a gyereknek!
2012. febr. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én pont így voltam, mint te. Múltkor kétszer sütik, hogy tesomeknal lesz délután, mi meg elmegyünk moziba. Aha, csak épp tesomek később értek haza, így a mozirol lecsusztunk. Kávézni mentünk. Egy kikötések volt tesomek fele, hogy ne hagyjak elaludni az autóban, mert akkor nem alszik este. Aha, ez sem sikerült, mert hagytak aludni. Szóval én most egy ideig biztos nem bízom rajuk. Nagyon nehéz, mert borzasztóan hiányzik a férjemmel kettesben töltött idő. De addig, amíg nem tudok 100%-ig megbízni tesomekban, addig nem hagyom ott hosszabb időre. Rosszul érezném magam.

De ha te olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy anyosodek megbízhatóak, akkor egy kicsit nyugodtan elmehetsz kikapcsolódni. Biztosan jót fog tenni. :)

2012. febr. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Nem több éjszaka lenne, ez egyértelmű. Reggel indulnánk, késő délután pedig érkeznénk.

A kisfiam nagyon nyugodt természetű, mosolygós, könnyen barátkozós baba - az apjára ütött. :)

Anyósomban maximálisan megbízom, három fiú gyermeket nevelt fel annyi idősen, mint én most. Nap, mint nap találkoznak a kisfiammal, így ismerik egymást. (Sajnos az én szüleim már meghaltak, így rájuk nem tudom bízni a babát.)

Viszont volt már rá példa, hogy egyszer eltűntünk egy órára - elmentünk vásárolni - és akkor azt az egy órát nem bírta valami jól.

Most körülbelül egy fél napról lenne szó - talán egy kicsit kevesebb - és ezért fogott el az aggodalom. :(

2012. febr. 28. 13:59
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A kommentedet olvasva én mennék a helyedben. És irigykedem, mert nálunk nincs senki, akire hagyhatnám a fiam (anyósomék 1300 km-re), de úgy megnéznék egy 3d-s filmet moziban!

Előtte tennék próbát, akár kettőt is, először rövidebb, aztán hosszabb időre, mert mondtad, hogy rosszul viselte nemrég.

2012. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Bence_ ***** válasza:
100%
Félnapra menjetek nyugodtan.
2012. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Feltételezem nem a holnapi napról beszélsz, ha tévedek akkor bocsi!

Először úgy gondoltam azt írom, hogy tuti nem hagynám ott, DE a kommentedet olvasva erre jutottam: Mivel minden nap találkoznak ismerik egymást. Tehát ha addig amíg eljön az a nap minden nap átviszed, de lehet jobb, ha a mama megy hozzátok és kettesbe hagyod őket 1-2 órára, fokozatosan többre hidd el nem fogja meg viselni amikor elmentek a pároddal! A lényeg tényleg a fokozatosság! Menjetek pihend ki magad!

2012. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ma már meg is próbálkozunk, elmegyünk vásárolni és őt rábízzuk a nagymamára.

Nem a holnapi napról van szó, hanem szombatról. Addig van időnk összeszoktatni őket annyira, hogy ne legyen sírás a vége. :)

2012. febr. 28. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!