Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincsen ilyenkor hiányérzetete...

Nincsen ilyenkor hiányérzetetek, vagy lelkiismeret furdalásotok?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 11 hónapos.

Őszintén szólva, néha úgy érzem, hogy kijárna nekem egy kis pihenés 11 hónap után. Mióta megszületett nem nagyon járunk el sehová, eddig a legnagyobb esemény ahova elmentünk, az apósom születésnapja volt. Szeretnék egy kicsit kikapcsolódni, egy kicsit lazítani kettesben a férjemmel. Ő ezt száz százalékosan támogatja.

Tegnap este meg is beszéltük, hogy mikor megyünk és hova, de ma reggel mikor néztem, hogy mit csinálhatnánk, elkapott a lelkiismeret furdalás. A kisfiamra gondoltam, aki anyósoméknál lenne, nélkülünk. Távol tőlem, életében először.

Fogalmam sincs, hogy hogyan viselné és nincsen szívem "magára hagyni", de ha most nem kapcsolódok ki, akkor egy ideig megint nem lesz rá lehetőségem.

Kezdek ebben megőrülni tegnap este óta, mert az anyai ösztöneim nem engedik, hogy a kisfiamat lepasszoljam anyósoméknak és vígan szórakozzak.

Nagyon aggasztó és rossz érzés, ilyenben még nem volt részem, mert első baba.


Mit tehetnék ez ellen? Ti mit tudtatok tenni?


Egy 25 éves anyuka.


2012. febr. 28. 13:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Mi bálba szoktunk menni. Anyukám jon át olyankor és ott alszik nálunk. Nem messze lakik tolunk, ugyhogy napi szinten tartja a lányommal a kapcsolatot. Atalussza az éjszakát, így fel sem tunik neki, hogy nem vagyunk ott.

Ha tobb napra mennénk el, biztosan vinném magammal a gyereket is. Nem bírnám ki, hogy ne lássam a lányomat. De ha csak 1 nap és 1 éjszakárol van szo, akkor szerintem menj nyugodtan, nem lessz semmi baja.


25N/13 hos kislány anyukája

2012. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nálunk minden hétvégén állandó program kimenni a mamáékhoz és ott aludni.Mikor odaérünk, mama szinte szó szerint "elbirtokolja" a Manót és minden körülötte forog, mi csak pihenjünk.Mondjuk ezt nagyban megkönnyíti, hogy tápszeres baba és a mami mindent úgy csinál, ahogy kérem tőle.Mintha csak velem lenne a Manó. Ezt épp a szeparációs szorongás elkerülése/mérséklése miatt vezettük be és egyenlőre nagyon jól bevált. Imádom a fiamat, egész hetem róla szól és persze hétvégén is ott vagyok vele, de jól esik néha megnézni egy filmet úgy, hogy értem is, mit mondanak, vagy végigaludni egy éjszakát reggelig kelés nélkül.Sőt, szégyen, nem szégyen volt olyan hogy délután kivittük Manót és mi csak másnap délelőtt mentünk ki, mert elmentünk moziba vagy vacsizni, kicsit együtt lenni Apával.Engem tényleg jobban megviselt, mint őt, azóta nem aggódom, jó helyen van, jó kezekben, ő így szokta meg és nem bánt, hogy nem csüng rajtam napi 24ben a ragaszkodásától, hanem önálló és kiegyensúlyozott nélkülem is. Szerintem ha anyósodékban megbízol, hogy mindent úgy tesznek ahogy kéred és felhívnak ha bármi van, akkor tessék kikapcsolódni, neked is jár ez 11 hónap után.mondjuk azt nem tudom a kicsi milyen kapcsolatban van anyósoddal, azért ez is sokat befolyásol, de ha nem csak havonta egyszer látja, akkor hajrá!Legfeljebb felhív és repültök a kicsihez :)
2012. febr. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Nagyon jó kapcsolatban vannak, hiszen egyetlen nagymama. :) Sok időt szoktak együtt tölteni, de csak akkor, ha mi is ott vagyunk.

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. febr. 29. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!