Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "illik" babalátogató...

Mit "illik" babalátogató alkalmával vinni?

Figyelt kérdés

Csak arra lennék kíváncsi,hogy mit szokás vagy mi az amit érdemes ilyenkor vinni? Mert én eddigi életem során talán 2szer vagy max 3szor voltam babalátogatóban, de akkor még kisebb voltam meg nem nekem kellett erről gondoskodni. Viszont most valamit vinnünk kell majd a párommal. És még valami ilyenkor csak a babának szoktak ajándékozni vagy esetleg az újdonsült anyukának is? Biztos neki is jól esik, ha kap valamit, nem? Ne nézzetek tudatlannak. Szeretnék tanácsot kérni tőletek. És még valami, mikor jó, ha megjelenünk. Mert nyilván gondolom általában nem biztos, hogy az első időkben örülnek a vendégeknek a közeli rokonokon vagy családokon kívül. Vagy mindenki más?

Előre is köszönöm a válaszotokat!!


2012. márc. 6. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Babának: játék, ruha, pelenka

Anyukának: csoki, keksz, finom üdítő.

Érték: függ a kapcsolattól

2012. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a legjobban a pelenkának örültem! Játék még fölösleges, ruhája már volt elég. Pelenka viszont fogyóeszköz, mindig jól jön.

Anyukának nem nagyon szoktak ilyenkor vinni semmit, legalábbis felénk nem szokás.

2012. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nem az elsőt akartam kritizálni, nem azért írtam, még nem láttam a kiírását! :) Csak a saját érzéseimet írtam le, de amúgy a játék meg a ruha is teljesen jó ajándék! :)
2012. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2012. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy-két ötlete, amiknek én is örültem (volna):

- popsitörlő

- egy csomag pelus

- nagyobb babaruha, rugdalózó (68-as, 74-es méret, mert általában ha valaki jött az csak kicsiket hozott, pl. 56-ost, amit kb. 2 hétig tudott csak hordani)

- babának csörgő, rágóka, babajáték

- mamának babanapló, fotóalbum, gyümölcslevek


Hozzánk, ha jött valaki, előtte felhívott és egyeztettünk egy időpontot. Csak úgy senki nem jött váratlanul, ezért szerintem hívd fel őket, mikor akarnak ők vendéget fogadni.

2012. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Babának: pelus, popsitörlő, nagyobb ruha - biztos, hogy kap egy csomó újszülött rucit, én ezért örültem mindig, ha nagyobbat kaptunk - persze odafigyelve, hogy majd ha belenő, akkor az évszaknak megfelelő legyen


Anya: bonbon, praliné, virág


Megjelenés: Én mindig a frissen szült barátnőmre, rokonomra bíztam, hogy mikor mehetünk. Valakinek szent írás az, hogy 2 hónapos kora előtt ne menjen senki, valaki nem foglalkozik ezzel. Ne nekem kelljen eldöntenem, hanem szóljon ő, ha mehetünk babalátogatóba.

2012. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Fúh, nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Persze még aki akar, írhat. Azt hiszem, most már lesz honnan "lesnem" :)
2012. márc. 6. 17:25
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik legjobb a popsitörlő. Azzal nem lőhetsz mellé... Bemész a DM-be vagy Rossmannba, és veszel egy csomag (vagy 4es csomag) mondjuk J&J-t. Pelussal ha nem vagy jártas a babaméretekben, lehet mellélőnél ill. vannak olyan anyukák, akiknek csak az egyik v másik fajta jön be.

Plusz a Tesco-ban nagyon cuki ruhaegyüttesek vannak, és jó minőségűek is és hónap szerint vannak méretezve (0-3/3-6 months stb). Tehát ha nem vagy jártas a méretekben, centikben, ez is egy jó kiinduló lehet.

2012. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Anyának meg szerintem mindig jól jön egy kis boldogsághormon :)
2012. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Babának:Pelus torta,a tetején egy csörgővel!

Mamának:Csoki,gyümölcs,üditő

2012. márc. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!