Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kikészít az 1 évesem, mit...

Kikészít az 1 évesem, mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Nem játszik el egyedül, ha valamit próbálok csinálni, pl mosogatok, vasalok lóg a lábamon és sír, vagy olvasni akarok neten, most is itt üvölt mellettem és nem tudok vele mit kezdeni, mert sírni akar. Nem hagy békén,már teljesen kikészít.
2012. márc. 7. 16:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
38%

Jaj már, hagy őket, biztosan ők szuper anyukák!


Az én 1 éves lányom szerencsére jól elvan egyedül is, jön megy pakol-rámol, délután mesét néz. Eset ha hazajön apa akkor van a nagy közös játék vacsoráig. Napközben így én is tudok sok minden csinálni+ 13. hetes vagyok a kistesóval és hát energiám nem sok, rengeteget hányok, émelygek,úgyhogy sokszor csak fekszem és nézem a picurt, hogy játszik. Ettől nem vagyok rossz anya, vagy igen?


Szóval: hagyod,hogy bebarangolja a lakást? Nem unatkozik? Pl. konyhaszekrény rámolás, szűrővel dobolás és cipőkanállal dobálózás a járólapon nagy sláger nálunk, élvezi:) Imádja a meséket is, ha nincs időm berakom a kedven meséjét és jól elvan. Sokat járunk sétálni is, játszótérre.


Szerintem ez amúgy alkatfüggő,az én lányom tipikus ölbebaba volt,mindenki riogatott, hogy elkapatjuk és "le sem lehet vakarni" majd, de nem így lett, ahogy nőtt úgy önállósodott, néha ideszalad egy pusziért és már megy is dolgára, szerintem ez nagyrészt genetika.


Hogy néz ki a napirendetek?

2012. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 rezvirag1111 válasza:
65%
Megértelek... A gyermekem napközben nagyon keveset alszik. Bizony van, hogy kell egy kis szusszanásnyi idő magamra is. Én apránként beszoktattam a járókába. Eleinte ott voltam közvetlenül mellette, aztán apránként "távolodtam", de folyamatosan beszéltem hozzá. Később már egyre messzebb merészkedhettem. Persze a kedvenc játékai ott voltak vele. Nagyon sokáig nem hagyhatom benne, de ha pl. a konyha közelébe teszem a járókát, akkor most már főzni is tudok, amíg ő játszik, a könyveit nézegeti, vagy éppen a főzés fortélyait lesi el tőlem. Szóval nekem a járóka vált be, talán mert ott nem érez késztetést arra, hogy a lábamon csimpaszkodjon.
2012. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a normálisabb válaszokat!

Minden olyat szabad, amivel nem tesz kárt magában. Rámolja a szekrényeket, csak a játékai nem érdeklik. Legjobban most lépcsőzni szeret, csak azt nem engedem egyedül persze. Ha tehetné eész nap föl-le.

Teljesen jó a napirendünk már nagyon rég be van állva. Msot már alszik, napi 2x szokott még. Nem tudom , mi volt vele, de nagyon sírós volt most és bármit csináltam, csak sírt.

2012. márc. 7. 16:59
 14/21 A kérdező kommentje:
Nekünk nincs járókánk, nem volt rá szükség, övé az egész ház.
2012. márc. 7. 17:00
 15/21 anonim ***** válasza:
77%
A kérdésed fogalmaztad me rosszul. Úgy hangzik, mintha folyton netezni akarnál ès a gyerek nem hagy, mert rajtad lóg ès sír. Ha hülyén fogalmazol, ne lepõdj meg, hogy nem olyan választ kapsz, amire számítottál....
2012. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok még abbahagyni???
2012. márc. 7. 17:23
 17/21 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem kisfiad van, mint nekem, mert ő is ilyen volt.:) Valahogy a lányok sokkal nyugodtabbak, a családban az összes kislány leül és eljátszik a játékaival, az én fiamnak meg én voltam/vagyok még néha mindig a játék. Én is csak 5 perc nyugalmat szerettem volna, míg esetleg elolvasom az e-mail-eket, de a kicsi fiam a lábamnál üvöltött.:) Én rengeteget vagyok a fiammal, szinte csak én vagyok vele, látszik is rajta, hogy sokat van vele foglalkozva. Most már 17 hónapos és sokkal könnyebb, már lefoglalja magát és van egy kis időm magamra is.

Szóval nyugi, kis kitartás és jobb lesz. Szerintem ez a korral jár. És nem rontottál el semmit.

A rosszindulatú válaszadóknak pedig csak annyi, hogy egy anyának is jár 5 perc szünet.

2012. márc. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszi, igen én vagyok vele egész nap, apa csak estefelé jön. Még csak 3szor tudtam nélküle elmenni vhova úgy, hogy ébren volt, addig mama vigyázott rá, akit nagyon szeret. Szóval néha azért jó lenne azt csinálni, amit én szeretnék. :)
2012. márc. 7. 17:42
 19/21 anonim ***** válasza:

Az én egy évesem is ezt csinálja 1-2 napja.

Hiába mondják, hogy hagyd a háztartást, de azért legalább a cumisüvegeit jó lenne elmosni, vagy főzni, mert nem mindenki teheti meg, hogy rendel.

Olyan, mintha megint rajta lenne a szeparációs szorongás, de most durvábban. Pedig nekünk amerikai konyhánk van, tehát a nappali, konyha, ebédlő egy tér, folyton lát, mégis mindig jön és rángatja a nadrágomat, és bőg. Az se jó, ha leülök vele játszani, mert vele játszani nem kell, de üljek ott. Aludni sehogy máshogy, csak az ölemben, pedig eddig a saját ágyában aludt, soha nem is volt közöttünk.

Tényleg nem tudok én se jobbat, mint sok kinti játékot. Megyünk babakocsival, járássegítővel, gyerekek közé, úgyhogy ma már jobb volt a helyzet, végre úgy tudtam elmosogatni, hogy nem lógott a lábamon.

Kitartás! :)

2012. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit, ez ilyen időszak. :)

Nálunk is így volt. Állandóan velem akart lenni. Apa sem volt jó! :) Fárasztó egy kicsit, de majd javul a helyzet. Az én kislányom már 2 éves, de néha még mindig rájön a hoppáré, hogy csak anyával akar lenni, apa még a szobába sem jöhet be. :-D

Én is rengeteget foglalkoztam/foglalkozok vele. Ez nem ettől függ! -- üzenem a sok okos, kioktató anyukának! :-D

2012. márc. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!