Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónaposan nem kúszik,...

8 hónaposan nem kúszik, vigyem gyógytornászhoz?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

én először megnézetném a gyerekorvossal, hogy neki mi a véleménye, és az alapján indulnék tovább ha ő szükségesnek tartja

nálunk a mászás késett meg, gyerekorvos azt mondta kutya baja, majd megindul, így is lett, nem kellett sehova menni

2012. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit csinál egyébként?Forgolódik?Hason elvan?Ha mocorog,forog,szerintem semmi szükség dokira.:)
2012. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom sose kuszott. Pontosabban mostanaban, ha olyan kedve van, "vegigtakaritja" a mama eloszobajat:-))) 2 eves mult, szalad, ugral, bukfencezik es kutya baja attol, hogy maszas elott kimaradt neki a kuszas. Mint ahogy az elottem szolo is irta, ha egyeb dolgokat csinal, hasrol-hatra, hatrol-hasra fordul, tartja magat, stb., akkor szerintem nem szukseges.
2012. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
van akinek kimarad, nem kell megijedni
2012. márc. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 alaszka ***** válasza:
Enyém 9 hónapos elmúlt, most kezd próbálkozni a mászással, forgással halad, de másképp még nem. Egyik nap én is kiírtam ezt a kérdést, és többen válaszolták, hogy van akinek 10 hónaposan kezdett mászni. Szóval szerintem nálatok sincs gond. Nagyobb lányom is 9 és fél hónapos volt, mikor mászni kezdett, aztán rá két héttel fel is állt.
2012. márc. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 alaszka ***** válasza:
Ja, bocsi, most látom, kúszásról kérdezel....az enyém se kúszik kimondottan, inkább forog a tengelye körül, és oldalazva halad 1-2 métert.
2012. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy állapotfelmérést megér. A kimaradt mozgásformák később tanulási nehézséghez vezethetnek.

Keress egy Dévényest. Tuti nem fogja kezelni a kicsit, ha nincs baja. akkora a sorbanállás náluk, hogy nincsenek rászorulva egészséges baba kezelésére.

A gyerekorvosról meg annyit, hogy nekünk is azt mondta, hogy nincs semmi baj, aztán 5 hónapig keményen kellett dévényeznünk, hogy helyrejöjjön.

2012. márc. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kislányom most 8 hónapos, koraszülött volt, 2 hónappal előbb született. Ő is csak most próbálkozik. Hason körbe nagyon szépen halad, oldalra és hátra. tegnap előtt egyszer örömében négykézlábra lát, de azóta se. A fenekét emelgeti, de a feje még elmarad. De minket megnyugtattak, hogy minden rendben van, nem kell aggódni. És van olyan időre született baba is, aki 10 hónaposan mászik, és csak utána kúszik, ha kúszik egyáltalán. Az élet igazságos, ha valaki valamiben kicsit lemarad, az majd másban lesz ügyesebb, és fordítva. Persze nem törvényszerű. Ha nagyon zavar a dolog, akkor kérdezd meg a védőnődet vagy a gyerekorvosodat, ők majd megítélik ezt a helyzetet. Elviheted korai fejlesztőbe is a gyereket, hogy ott komplexen megvizsgálják, és véleményezzék, és nagyon jó tanácsokat tudnak adni majd neked, hogy mit gyakorolj vele.
2012. márc. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!