Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós anyukák! Titeket is...

Hordozós anyukák! Titeket is kiakaszt, ha kengurut láttok, kifelé hordozva a gyereket? Hogy lehet szépen, nem okoskodva felvilágosítani, vagy információkeresésre, utánaolvasásra buzdítani az anyukát/apukát?

Figyelt kérdés
Már rosszul vagyok ettől, hogy EGÉSZSÉGESnek és kényelmesnek hirdetik.
2012. ápr. 16. 13:43
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nagyobb ártalmakat lehet elkövetni a gyereknevelés során, most ezzel a kenguruval egy hajszálnyi morzsát ragadtál csak ki..

Egyébként sok mindenben megoszlanak a véleménye és mindenki a saját igazát szajkózza!

Gondolj csak arra, hogy eddig évszázadokon keresztül hozzá lehetett táplálni már 3 hónaposan, most meg máglyára küldik azt az anyát, aki ezt teszi...

Hasonló az igény szerinti szopi-rendszer szerinti szopi.

Csoportokra oszlunk....és a sok bába közt elvész a gyermek:)

Nyugi, ne okíts senkit, ha megkérdez, akkor elmondhatod a véleményed, de nem szabad semmit erőltetni..Ezt már megtanultam:) Nem árt ez annyit, mint egy okítás utáni rossz érzés és dac!

2012. ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként meg ha nem naponta órákra van abban a kenguruban kifelé fordítva, akkor kutya baja sem lesz. Ezt megígérem neked:)
2012. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Hú,ezt még nem hallottam ,h ártalmas. Bébikomp az nyilvánvaló ,h miért, de a kifelé hordozás? Milyen testi hatásai vannak?
2012. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
53%
Na még egy okostojás a GYIK-en....! Mit kell másokkal foglalkozni? A te gyereked? Nem! Te jól kötöd magadra a gyerekedet? Valszeg azt gondolod igen! Akkor meg mi a lósz..nak kell ilyen kérdést kiírni!? És ami igazán dühít hogy erre bezzeg reagálnak 19-en, bezzeg az ez előtti kérdésre meg megy 1 komment (az is az enyém) Pedig ilyen dolgokban lenne igazán hasznosan válaszolni! Nem ilyen minden lében kanál anyukának! Gratulálok miss kenguru guru...... Vááááá! Ne haragudjatok csak tele lett a pohár!
2012. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%
Hm... és míg írtam jött 3 válasz! Grat!
2012. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen anyukák miatt éreztem rosszul magam sokszor, mint amilyen te vagy, mikor így hordoztam a babámat... Teljesen tisztában vagyok (és szerintem más anyuka is) azzal, hogy nem egészséges, de neked biztosan nem olyan a babád, mint az enyém. A legkülönfélébb megkötési módokat próbáltam ki Nanduval, csak ordított benne, egyszerűen neki nem volt szimpi a kendő, és állandóan szakadt róla a víz benne, annyira körbefogta, és még hozzám is volt szorítva...A babakocsiban üvöltött, sőt!!!! kenguruban is üvöltött,csak kifordítva vigyorgott és nézelődött. Mára már elüldögél a babakocsiban is, de én bizony így hordtam. nem sokat, mindössze heti néhányszor 20-30 percet. nem halt bele...
2012. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
64%

[link]

Ezért ne hordozzuk kifele fordítva a babát!

Kedves kérdező:)!

Ez egy nagyon kényes kérdés, hiszen senki sem szereti ha beleszólnak a gyereke gondozásába. Én így teszek: van nálam egy rövid, kis lapra nyomtatott "szóróanyag", amin röviden le van írva a kifele hordozás veszélyei,és röviden az alternatívák felsorolva(csípő és háti hordozók) és ha ilyen babát látok, kedvesen, mosolyogva átadom az anyukának/ hordozó személynek. Ennél többet nem tehetsz.

2012. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
65%

Én is kiakadok tőle. :( Főleg amikor látszik, hogy a baba szenved, húzná terpeszbe a lábait, de nem tudja. :( A szülőt is sajnálom, amikor nagyobb babával szenved, mert látszik, hogy alig bírja el.

Ha ismerős vagy ah olyan idegen, akivel van időm beszélgetni, és látom rajta, hogy ő is beszélgetne, akkor én általában el kezdek kérdezősködni. Először meg is dicsérem, hogy milyen jó, hogy hordoz. Aztán rákérdezek, hogy csak kenguruja van-e. És hogy próbált-e már mást. Aztán elmesélem, hogy én többször olvastam azt, hogy árthat, ha kifelé hordozzák a babát. Ez pl. hosszabb beszélgetésnél többször bejött, mert cseréltünk e-mail címet valakivel, és megírta, hogy utánanézett a dolognak, és meggyőzte, és köszöni, hogy szóltam. Sőt, olyan is van, akivel azóta rendszeresen összejárunk, hordozót cserélgetünk. :D De volt olyan is, hogy egy kengurus odajött hozzám, miközben a babám a hátamon volt csatosban, hogy "jajj de jó kenguru, hogy hátra is lehet kötni meg hogy milyen kényelmesnek látszik", én pedig szépen meséltem, ő pedig mondta, hogy hát ez milyen jó, neki kell egy ilyen. :D Úgyhogy elhívtam magunkhoz, megmutattam a hordozóinkat, ő kipróbálta, és végül elment és vett egy mei tai-t. :) De volt olyan is, aki azt mondta, hogy ő inkább marad a kengurunál. Én ilyenkor már nem próbálok győzködni, mert tudom, hogy semmi értelme nem lenne.


De azzal, ha letámadok valakit, legfeljebb azt érem el, hogy elkönyveli, hogy a hordozósok milyen kötekedőek, gonoszak, más dolgával foglalkoznak. Plusz azért sem jó, mert a nyilván legtöbben azt hiszik, hogy jót tesznek a kenguruval, és nem azért hordoznak így, mert tudják, hogy rossz...


A többi válaszra reagálva: a kérdező nem szólt be senkinek, éppen erre irányult a kérdés, hogy hogy lehetne bunkóság, kötekedés nélkül figyelmeztetni.

A másik: attól, hogy a használati utasításban ez szerepel (és egyáltalán attól, hogy kengurukat forgalmaznak), attól még lehet káros (ahogy a bébikomp is pl.). Rengeteg olyan dolgot gyártanak/ajánlanak, mai alapból nem egészséges, nem csak a babacuccok között. Pl. a cigi. Senki szerint nem egészséges, mégis gyártják. Vagy az autósülések. Csomó olyan van, amit forgalmaznak, mert megfelel az EU-s szabványnak, aztán pedig kiderül, hogy semmit nem ér. És ez csak néhány példa volt.


Akik kíváncsiak a helyes hordozásra, és hogy miért (lehet) ártalmas a kifelé hordozás, azoknak:

amikor a babát kézben visszük, alátámasztjuk a fenekét, és nem egyenesítjük ki a gerincét, mert ez a természetes póz, amiben van (még akkor is ösztönösön alátámasztjuk térdhajlattól térdhajlatig a combját, amikor kifelé fordítva visszük kézben). Viszont a kenguruban egy természetellenes pózt vesz fel a baba. A gerince kiegyenesítve (ez kb. annyira ártalmas, mint az ültetés, amíg a baba nem ül magától) és a lábai között csak egy keskeny anyag tartja, nincs megtámasztva a feneke, nincsenek terpeszben a lábai (ez a csípőnek nem jó), ráadásul az egész testsúlya arra az egy pontra terhelődik, ami szintén a gerincnek nem jó (és a fiúknál herezúzódáshoz vezethet). Ezenkívül gyakran a hordozó személynek is kényelmetlen, mert a baba túl alacsonyan van, és nem simul eléggé a hordozójához, így egymástól túl messze van a súlypontjuk, és nem oszlik el eléggé a súly.

A jó hordozóeszköz felveszi a baba gerincének a vonalát (a pici babánál a 'C' alakot, később pedig, az ülni-mászni tudó babánál az 'S' alakot). Biztosítja a terpesztartást, és a térdhajlattól térdhajlatig lévő alátámasztást. Tehát egy megfelelő hordozóban a baba teljesen olyan pózban van, mintha kézben tartanánk.

Néhány írás is erről:

[link] (ezen az oldalon nagyon szépen le van írva minden, és van is rengeteg kép)

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt írnak a német tanulmányról:

[link]

Itt pedig olvasható eredetiben:

[link]


És végül egy kép a helyes lábtartásról:

[link]


(Bocsi, hogy kisregény lett. :S)

2012. ápr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
71%

Van kendőnk és kengurunk is. A kendőt jobban szeretem, viszont a hátamra nem szeretem kötni. A múltkor tropicariumban voltunk.


Ti hogy vittétek volna 8 hónapos babátokat?


Én a kendőt elvetettem, mert nem tudott volna nézelődni, babakocsiban szintén nem látja az akváriumokat, nem tudja közelebbről megnézni, stb. Hát maradt a kenguru és bizony kifelé, mert befelé fordítva nem lehet nézelődni! Ma már annyi mindent ártalmasnak tartanak, nehéz eldönteni, hogy mit lehet elhinni.

2012. ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ÉRTELMES válaszokat, a többitől most eltekintek.


Amúgy csak akkor nem lát ki a baba és nem tud nézelődni, ha túl alacsonyra kötöd.....


Köszönöm a "kisregényt" is! És köszönöm mindenkinek, aki megérti ennek a fontosságát.


Ja, olyan szórólapot hol tudok letölteni?

2012. ápr. 16. 18:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!