Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós anyukák! Titeket is...

Hordozós anyukák! Titeket is kiakaszt, ha kengurut láttok, kifelé hordozva a gyereket? Hogy lehet szépen, nem okoskodva felvilágosítani, vagy információkeresésre, utánaolvasásra buzdítani az anyukát/apukát?

Figyelt kérdés
Már rosszul vagyok ettől, hogy EGÉSZSÉGESnek és kényelmesnek hirdetik.
2012. ápr. 16. 13:43
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
39%

Engem is idegesít az utcán ha ilyet látok, de ln nem szólok bele, mert engem az egész család hülyének néz a szokásaink miatt, ezért már úgy érzem én sem tudnék senkit meggyőzni, így inkább csak a saját gyerekemmel foglalkozom.

Sajnos ilyen lett a világ :(

2012. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
69%

Letölteni nem tudsz, kicsi munkára van szükség:). Kivonatolod a belinkelt kifele ne! cikket, és nagyon röviden odaszerkeszted, hogy e helyett jó lehet a csípőn hordozás és a hátra tétel(mert ugye azért fordítják kifele a babát, mert nézelődni szeretne. csípőn és háton ez ugyanúy megoldható és e mellett a hordozó személynek é a gyereknek is optimális).

Még valamit szeretnék mondani: ne felejtsük el, hogy az, aki kifordítja a babát, hogy lásson, éppúgy a baba igényeit veszi figyelembe, ennek szeretne megfelelni:). Finoman lehet segíteni, hogy az eszközt jól válassza meg de a szülői kompetenciáját nem szabad kétségbe vonni!

2012. ápr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
45%
Engem az unatkozó anyukák akasztanak ki, akiknek nincs jobb dolguk mint másokkal foglalkozni. Több orvost (ortopéd orvost, gyerekorvost stb) kérdeztem meg erről, mind azt mondták, hogy ennek a kifelé hordozás-parának akkor lenne valóságalapja, ha a gyereket hónapokig egész nap ebben tartanánk. Viszont ha rövidebb sétákra ezzel megyünk akkor nem okozhat semmi problémát. Én inkább hallgatok az orvosokra, mint a nagyon unatkozó véranyukra. Ha valamelyikőtök odajönne hozzám az utcán és elkezdené osztani az észt, hát elég rendesen elküldeném melegebb éghajlatra.
2012. ápr. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
79%

Ha felsorolnám, hogy egy gyereknek mennyi mindennel lehet ártani gyerekkora alatt, akkor nagyon meglepődnének egyesek. A hordozás egy nagyon nagyon pici részlet az egészből. A mostani újkeletű noliberális elvek is sokszor legalább annyira (sőt!) kártékonyak, mint a túl merev, hagyományos elvek.

Felejtsétek, hogy a másik anya mit csinál. Mindenki törődjön a saját csemetéjével, az ugyanis rólunk is szól, ha mindig valamibe bele kell szólni.

2012. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
59%
Sok orvos azt mondja a kismamának, hogy nem árt ha egy- két szál cigit elszív naponta a terhesség alatt. azért talán inkább ne cigizzünk ha egy mód van rá...
2012. ápr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
43%
És még szórólappal indulnak el otthonróóól :D :D :D Úristen, örülök ha össze pakolok mindent a gyereknek nem hogy még azon járjon az eszem hogy vigyük a szórólapokat hátha találkozunk buta anyukákkal! Ha oda lépnél hozzám a szórólapoddal biztos hozzád vágnám...... Undorítóak és tolakodóak vagytok! Ahhoz a kisebbségi anyukához drága kérdező hogy lépsz oda akinek a gyerekének taknya nyála egyben van? Hm? Mert ő valószinűleg így tartja helyesnek a kölkét és egészségesnek!
2012. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne úgy képzeld el, kedves Utolsó, hogy kéretlenül odatolakodom bárkihez:)! Mivel én is hordozok, a játszón, boltban, itt- ott szóba elegyedünk és ha kicsit is nyitottnak tűnik vagy kérdez, akkor adok neki papírt. Ez nem olyan szörnyű dolog szerintem. Senki nem adta még vissza, lehet, hogy csak udvariasságból, de az már tényleg nem az én dolgom. Az információt tovább adtam, az, hoy felhasználja- e , csak rajta áll.
2012. ápr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
35%

Azért ehhez a szórólapozáshoz már tényleg fanatikusnak (vagy hordozókendő ügynöknek) kell lenni...

Tényleg annyira irigylem az ilyen embereket, akiknek ennyi idejük van, hogy így ráérnek másokkal foglalkozni. De azt a rengeteg szabadidőt inkább arra kéne fordítani, hogy azokat a szülőket figyelmeztessék, akik tényleg valamilyen módon ártanak a gyereküknek. Pl bamba üveges tekintettel ráncigálják maguk után a gyereket, aki próbálna csipogni és kommunikálni kicsit az anyjával, de az le se sz*rja.

2012. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
74%
Ezek szerint nem sikerült érthetően leírni. Nem külön időt szánok erre és nem támadok le senkit. Ha az egyébként is létrejövő beszélgetés közben a hordozásra terelődik a szó, akkor adom át a lapocskát. Mint más a névjegykártyát. Ennyi.
2012. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
32%
Van egy ötletem, csináljatok szórólapot a szoptatásról és a hozzátáplálásról is, ahogyan (szerintetek) helyes és kell csinálni, és egyúttal azt is adjátok oda. Ezzel egyszerre mindenért küldhet el az illető jó messzire, nem kell többször fáradni vele.
2012. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!