Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozós anyukák! Titeket is...

Hordozós anyukák! Titeket is kiakaszt, ha kengurut láttok, kifelé hordozva a gyereket? Hogy lehet szépen, nem okoskodva felvilágosítani, vagy információkeresésre, utánaolvasásra buzdítani az anyukát/apukát?

Figyelt kérdés
Már rosszul vagyok ettől, hogy EGÉSZSÉGESnek és kényelmesnek hirdetik.
2012. ápr. 16. 13:43
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
46%

Miért pont a hordozás ennyire fontos? Gyermekbántalmazás ellen nem akartok lapocskát csinálni? És az elhanyagolás ellen?! Vajon melyik a fontosabb???

Nevelési hibák ellen? Iskolai, óvodai ártalmak ellen?

2012. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
20%
Csak azért, mert már egy kissé kezd szektás feeling-je lenni ennek az egésznek..
2012. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
49%

Képzeljétek el, vannak, akik a gyermekbántalmazás ellen küzdenek így, nem született spanyol viasz...

Magyarázza nekem el valaki, hogy mitől szektás dolog az, ha egy anyuka a másiknak a játszótéren beszélgetés közben elmondja amit tud a kenguruban kifele történő hordozásról és ezt alá is támasztja? A bilizésről, hozzátáplálásról lehet beszélni, erről nem?

2012. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
40%
Itt nem anyukák beszélgetéséről van már szó, ha észrevennéd, hanem már szórólapok gyártásáról...egy olyan témában, aminél százszorta fontosabb dolgok vannak..
2012. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
59%

Arról van itt szó, hogy tartok magamnál szórólapot arra az esetre, ha találkozom és szóba elegyedek kifelé hordozó anyukával(ezt 3x írtam le).

Igen, vannak ennél fontosabb dolgok. De akkor ne beszélgessünk a cipőfajtákról sem mert van, akinek nem telik cipőre? Vagy ne beszélgessünk a munkahelyünkről mert van, akinek sajnos nincsen? nem szabad beszélni a gyerekbetegségekről mert mindig van,akinek nagyobb a problémája?

2012. ápr. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
45%
Az hogy egyes anyukák kioktatják a másikat és szórólapot osztogatnak,szerintem nem ugyanaz,mintha a cipőkről beszélgettek,sok anyuka túl sokat képzel magáról,ők sem tudhatják biztosan hogy baj-e de olvasták és akkor elkezdik hirdetni,hogy a kendő szuper,aki nem használja az ilyen meg olyan,az egésznap a kritizálásról szól,ha hozzám odajönne egy anyuka és valamiért beszólna mert az ő "nevelési" dolgaiba nem fér bele,meg Ő szerinte ez ártalmas akkor tuti jól elküldeném.Szerintem az anyukák akik tényleg szeretik a gyereküket,gondoskodnak róla azok tisztában vannak a valóban veszélyes,ártalmas dolgokkal,és azzal is mi a hasznos.an egy-két "megszállott" anyuka akik mindenbe beleszólnak,mindent kritizálnak ami nekik nem tetszik,és ha ezek odamennek a többi anyukához,akikkel semmi baj,nem hogy jól elbizonytalanítják,de megalázó helyzetbe hozzák őt az okoskodásukkal.
2012. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
Hát tégy úgy, ha ettől fontosnak érzed magad:)
2012. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
73%
Nem a fontosság vagy a kioktatás hajt. Még egyszer leírom, azoknak, akik elvakultságukban nem tudnak értőn olvasni : _nem_ megyek oda senkihez. _Csak akkor_ beszélek erről és adom át a papírkámat ha a szituáció megengedi, ha látom, hogy _érdekli_ a másik anyukát. Mivel én ugyanezt átéltem sokszor(t.i. hülyeanya magára köti a gyerekét...), tudom, hogy rossz üzenete van a letámadásnak, a "beszólásnak".
2012. ápr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!