Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Pokri kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy bölcsődében, azért a kinti cipőben tartják a gyerekeket egész nap, hogy gyorsabb legyen az öltöztetési idő?

Figyelt kérdés
Ma reggel vitáztam a gondozónőnkkel, mert most már sorozatosan úgy kapom meg a gyerkőcöt délután, a csoportszobából kiadva, hogy kinti cipő van a lábán. Ugye jelenleg az idő elég hűvös, ezért zárt, meleg, de nem bélelt cipőt adok a gyerkőcre. Ebben van szegény reggel negyed nyolctól, délután négyig. Sajnos izzadós a lába. Kértem, hogy amíg benn vannak benti szandál kerüljön rá, erre azt a választ kaptam, hogy nincs idejük áthúzni. 14 gyerek jár a csoportba, általában 10 a rendszeres létszám. Úgy gondolom az a tíz perc, nem ér annyit hogy egész nap ugyanabban a cipőben legyen a gyerek, valamint a koszról nem beszélve. Sokszor a gyerkőc cipőjének színét nem lehet látni a kosztól,portól és a kinti játék után ebben van benn. Jeleztem ezt is mint problémát, közölték, hogy takarítanak. Igen, csak ha a gyerek kintiben bemegy hiába takarítottak, utána minden por és kosz. Ebben hemperegnek, játszanak. Kíváncsi vagyok más hogy vélekedik erről a kérdésről, mert csoportunkban még senki nem jelezte a gondozóknak, hogy nem ért ezzel egyet. Én lennék túl kényes?

2012. ápr. 17. 12:09
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Úgy látom nem én vagyok túlságosan igényes.
2012. ápr. 17. 13:36
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Teljes mértékben igazad van, de abban nem értek egyet, hogy csak 10 perc stb érvek, és a gondozónők álláspontját is megértem. Sokan, köztük sok szülő is lenézi a gondozónői munkát, azt hiszik könnyű, móka és kacagás ellátni egy csoport gyereket, ez nem így van, és ha egy gyerek még plusz bekakil, elesik, beteg lesz stb borul az egésznapirend, és kapkodás van hogy betudjanak jönni az udvarról ebédre, mindenki tiszta ruhában, pelusban és kézzel üljön az asztalhoz majd szintén hasonlóan rendezetten kerüljön ágyba. Viszont, aki nem bírja ezt munkatempót, és nem képes tiszteletben tartani a szülő kérését, aminek nem is kellene kérésnek lennie, mert ez magától értetődő lenne, az válasszon másik szakmát magának, mert gondozónőnek nem való.


Bölcsődei gondozónő és anyuka

2012. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom is bölcsődés,de szerencsére ilyenre nem volt még példa nálunk.Szigorúan vigyáznak a rendre,tisztaságra,ha szülői van se mehetünk be a csoportba cipőben.Elég érdekes,hogy nálatok ilyen előfordul,jól tetted,hogy szóltál.Különben meg akármennyi gyerkőc is van,a gondozőnőknek kötelességük odafigyelni és átcserélni a gyerekek ruháját,cipőjét.Azért kapják a fizetést hogy rendesen ellásák egész nap a gyerekeket,hiszen a szülő rájuk bizza!

A mi bölcsinkben a kéréseket is próbálják mindig betartani,mert az ő érdekük is az együttműködés a gyerekek érdekében.

2012. ápr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én kihívnám az ANTSZ-t.

Csak az a gond, hogy miután beszéltél a gondozónőkkel, és ha beszéltél az igazgatóval is, tudni fogják, hogy te voltál....nincs másik bölcsi?

2012. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2012. jún. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!