Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy tűritek a gyerekeitekh...

Ti hogy tűritek a gyerekeitekhez mosatlan kézzel nyúlkáló embereket?

Figyelt kérdés

Engem már betegnek néznek a figyelmeztetéseim miatt, de egyszerűen nem tűröm, mikor a 3hónapos babámhoz jön pl. a nagyapa cigizés után mosatlan kézzel és puszilgassa, meg nyúlkál a szájához, a dédiről ne s beszéljek, aki kiszalad a konyhából és a kezéről lóg a savanyúkáposzta, és azzal símogassa a babámat. Nekem az is gyanús, hogy ezek az öregek egyáltalán mosnak e kezet wc-használatután. Rám meg mérgelődnek, ha megkérem őket, hogy sziveskedjenek kezet mosni mielőtt babáznának.


Szegény beszélni nem tudó kisbabák hogy is szólhatnának, hogy NE nyomd a mocskos kezedet a számba?

Még én is undorodok az ilyesmitől, de legalább meg tudom védeni magam. De szegény kislányom!?

Van még valaki ilyen helyzetben? És hogyan csinálja, hogy ne is sértje meg a "piszkos kezűt", de határozottan elérje azt mondanivalójával, hogy nem nyúlhat úgy gyerekéhet?



2012. ápr. 17. 14:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én is azt csináltam, hogy volt kézfertőtlenítőnk babákhoz (itt kórházi csomagban jár), ott volt a pelenkázón, ha valaki jött, és átvette volna, szóltam, hogy pár cseppet tegyen már abból a kezére, köszi. Ha nem tetszik, nem kell megfogni.
2012. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Engem is idegesít és szolok mindenkinek,utcán meg tisztes távolság vagy azonnal törlőkendőt adok az illetőnek meg a babámat is megtörölgetem,anyósom hülye szokása volt a kezét puszilgatni pedig látta hogy beveszi utána a szájába na már most én rászóltam és a párom is mondta neki hogy mi sem pusziljuk ott az arca azt lehet vagy a homloka,de nálunk súlyosabb a helyzet mióta megszületett a kislányom megundorodtam anyósomtól sajnos pedig előtte imádtam őt.63 éves és szerintem spórolásból nem hajlandó megfürödni csak 1-1,5 havonta akkor is úgy,hogy szolt neki egyszer kétszer a párom de ő is restelli én meg nem vagyok hajlandó szagolni ezért undorral és bunkón beszélek vele és sajnos emiatt meg romlott a kapcsolatunk.Iszonyú büdös az egész ágya meg a heverő amin fekszik nap közeben és állandoan oda fekteti 4,5 hónapos kislányomat,és nem érti mér kapom fel és szaladok fel vele mindig.3hete ugyan azt a ruhát hordja.Pedig nem volt ilyen tavaly szülés óta valami változott lehet depressziós mert meghalt 4éve a párom apukája és szegény nem láthatja a kicsit de legalább az unokája egészsége érdekében megfürödheten 2 fürdőszobánk van és kinti WC-re jár és még meg sem mosakszik utána,egész nap a kertben van mezítláb és úgy fekszik le a kezén a körme alatt áll a piszok és úgy fogja meg a kicsi cumiját meg kezét nagy haja van pindurimnak és amikor az ölébe fogja átveszi azt a szagot.Teljesen kikészít engem és a páromnak sem merek már szólni!

Nagyon bocs az off-ért de ki adtam magamból mert nincs kinek elmondjam mert szégyenlem!

2012. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére csak nagymamám ilyen. Mindenki más mos kezet, amint ideér (vagy mi oda).


Én kiírnám az ajtóra szívbaj nélkül :) Valami vicces, frappáns dolgot rózsaszínben - biztos hatásos lesz :-))

2012. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

12-es, semmi gond, hogy kiírtad, én sem bírnám ezt elviselni, amit te tűrsz, és elvezetném fürödni minden nep a mamát. Sok türelmet kívánok neked.


Utolsó, köszi az ötletet!

2012. ápr. 17. 16:33
 15/18 anonim ***** válasza:
Hidd el ha öregebb lenne és nem birna én is elvezetném de 15évet dolgozott egész életébe és jol van fizikálisan csak iszonyú lusta égész nap feküdne és sorozatokat nézne,és csak 3 évvel idősebb anyukámnál aki még dolgozik és minden reggel fürdik,hajat mos, márkás parfümöt használ és fodrászhoz jár.Én nem vagyok ehhez szokva meg akartam már mondani de csak fokozodna a haragja irántam csak igy én utálom meg Őt.
2012. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én már megútálta a párom nagymamáját a piszkossága miatt, ami mellett egész életében kiállt, úgy mondják...
2012. ápr. 17. 17:10
 17/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom!

Miért jó ez nekik így nem értem én nem akarom utálni csak féltem a kislányom meg mi lesz ha majd nagyobb lesz és megmondja mamának hogy büdös?Előre félek!:))

Én a helyedben szereznék egy olyan matricát ami a helyes kézmosást mutatja vagy csinálnék egyet úgy hogy: Vigyázz kisbaba moss kezet!:))

2012. ápr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szégyellős megmondani, hogy MOSS KEZET MELEG VÍZZEL ÉS SZAPPANNAL! mert a védőnő itt is csak egy kis hideg vízzel meglögybölte a kezét és kész...

Amúgy szörnyű, hogy én tanítsak egy védőnőt a higiéniára.

A nem kívánatos személyeknek pedig megmondom, maximum a lábát simogathatják meg, mert a gyerek a kezét a szájába veszi!

Nekem többet ér a gyermekem egészsége, minthogy ÉN szégyelljem magam más tudatlansága miatt!

2012. ápr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!