Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hány ételt kóstoltat meg...

Ki hány ételt kóstoltat meg hetente babájával?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvasom, hogy 4-5 napig kapja az új ízt, aztán meg keverik a már ismertel. De ha így csinálnám akkor 7 hónapos korára csak 4 félét enne. Vagy ennyi is elég?
2012. máj. 4. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a lányom ütemében kóstoltattam. Az első ételeket persze óvatosan vezettem be, és tartottam jó pár napot köztük, de mikor már láttam, hogy jó étvágyú, elfogad bármit, akkor nem vártam olyan sokat...Kb. 2 naponta újat kapott. Amúgy, ha 7 hónap körül csak pár dolgot enne, az sem lenne nagy baj, de ha elfogadja, ízlik neki a gyümölcs-zöldség, akkor szerintem nem kell 4-5 vagy több napot várni.


Szerintem a lényeg, hogy babádat figyeld, és az ő jelzéseit kövesd. Látni fogod, hogy akarja, vagy nem akarja.

2012. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En ugy csinaltam, hgoy eloszor babarizst adtam neki anyatejjel vagy tapszaerrel keverve igy ismeros volt neki az iz csak a kanalat kellett szoknia. Ebeddel kezdtem. Elso nap megevett vagy 5 kanallal, nagyon izlett neki. Masnap is ezt kapta de mar 7 kanallal is bevagott. Azutan kevertem neki parolt es tumixolt almat a babarizsbe tapszer vagy anyatej helyett. Izlett neki. Vartam 2 napot, hogy lassam nem-e pottyosodik vagy alergias. 2 nap mulva jott a korte, aztan a barack, repa es ezutan jott a tok es utanna a zoldborso. A parolt es leturmixolt tokot mar mediterian izesitesu babarizzsel kevertem neki mert a tok olyan semmilyen izu de a mediterian babarizs ilyen jo olaszos izet varazsotl belolle. :)) Ez volt a fiam kedvence. En 2 napot vartam az uj izzel es arra ugyeltem, hogy ebedre kapja, hogy ha valami van akkor ne ejjel jelenjen meg. Tehat esszeru a tizorait vagy az ebedet kivaltani. 5 es fel honaposan kezdtem es 7 honapos korara mar eleg sok mindent evett nem csak 4 felet. Persze ez csak az en peldam mindenki mashogy csinalja szerintem.
2012. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3-4 napig kell kóstoltatni, heti 2 ízt így be tudsz vezetni és nem 4-5 nap után lehet belekeverni más ételbe, hanem akár az első alkalommal is.


nagyon félreolvastál valamit :) nem az a lényeg, hogy új ételt kóstoljon a baba, hanem az, hogy kiderüljön allergiás-e valamire. és ez csak úgy fog kiderülni, ha 3-4 napig egy új ízt kap és olyat amit már bevezettél, abból bármennyit

2012. máj. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, en is igy gondoltam de mára már teljesen osszezavarodtam, pedig az elején már eldontottem hogy nem fogok ezen ennyit agyalni, majd figyelem a picit es igazodok hozza, de hát ugye aki okos akar lenni az igy jár, hogy minden marhasagot elolvas es elhisz
2012. máj. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!